Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
17. feb 2012

@mizulienka dakujem mooc

mamina1978
17. feb 2012

Juj prsty ma svrbia ,taaak by som rada nieco upiekla alebo aspon cvicila modelovanie, ale najmensi syncek chce byt stale len na rukach... 😝
4 dni horucky...... ☹ ziaden kasel, ani plny nostek iba horucku 🙄
Vcera sme boli u dr. a mame zapalene mandle a dostali sme atb. 😖 Tak mi neostava nic ine ako pozerat na vase krasne torticky a inspirovat sa 😵 .Maly hlasi pri kazdej vasej torte, ze ham- ham 😉 A mama slinta tiez 😀

mia114
17. feb 2012

ahojte
moja dnesna torticka, popri praci robim uz len tak jednu ked mam cas, ale super s ami robila, som sa tesila ze mozem zase nejaku torticku spravit 🙂 inspiracia je ako vzdy z netu.

jakelina
17. feb 2012

@mamina1978 bobeček malý, tak ať je mu brzo líp 😉

jakelina
17. feb 2012

@mia114 ta je úžasná

anibas
17. feb 2012

@lusil2005 wau - to je torta - podľa mňa niekde medzi 2 a 3 tortou zospodu musí byť stojan a na ňom ďalšie 4 torty 😉 😉 😉

miciatko
17. feb 2012

@mamina1978 a nemali ste nedavno ockovanie??, drzim palecky nech sa co naskor uzdravi

vecernicci
17. feb 2012

@miciatko tak to dobře dopadlo 😵 paní se dortík moc líbil a marmeládka jim prý až tak nevadí 😉

reruna
17. feb 2012

@jakelina a jak pražíš ty ořechy - na sucho nebo na másle?

reruna
17. feb 2012

@vecernicci já myslím, že jim to bude s tou marmeládoui více chutnat🙂

jakelina
17. feb 2012

@reruna v troubě na sucho, pak z nic oloupu tu slupku a namelu. Ale jenom lískové ořechy. Hned jak dopeču korpus, tak dám na plech opražit ty ořechy. Ať nepouštím troubu jenom kvůli tomu.

lucula73
17. feb 2012

@jakelina krásna krabička,super sa ti podarila......... 🙂 .a prosím ťa,tá vykrajovačka,čo je na nej napísané 13,má aj nejaký vzor?lebo minule tu boli také pofotené a nevedela som sa rozhodnúť,že ktorá je krajšia 🙂
@lusil2005 lusil,tak takúto tortu som ešte ani na obrázku nevidela,riadny kusisko,páni,som veľmi zvedavá na ňu 🙂

mamina1978
17. feb 2012

@miciatko nie, ved prave ze nic 😢 a na nom nebolo nic vidiet, 😕 len ze ma horucku, tak som najprv myslela , ci nepojdu zubky , ale ked horucka neprechadzala po 4 dnoch ??? ☹ Dr. videl len zapalene mandle a maly nechcel moc jest, inak po cipku bol top- fit......len po par hodinach bola horucka spät. 😝
A dakujeme tebe a jakelina......snad uz tie atb zaberu... a potom sa tesim, lebo mam jednu torticku v plane a vyskusam konecne moje nove vykrajovacky a formicky. 🙂 😵 a mozno i tie kvietky joooj uz sa tesiiiiim 😵 😵

mishulle
17. feb 2012

holky prosím, vyplnila jsem silikonové formy na vláček marcipánem, kde mi to nejrychleji vytvrdne aby šel vyklopit? nad topením, nebo v lednici či jinde?

lusil2005
17. feb 2012

@anibas jak ze stojan? ja si to stale neviem realne predstavit...

lusil2005
17. feb 2012

@mishulle v mraznicke.

mishulle
17. feb 2012

@lusil2005 teď nevím, to je lednička nebo mrazák? omlouvám se

jakelina
17. feb 2012

@lucula73 tady ta je bez vzoru a mám i se vzorem, ale tu jsem ještě nepoužila. Bylo to v sadě, obě dvě.

jakelina
17. feb 2012

@mishulle mraznička je mrazák.

brasilka
17. feb 2012

Dobrý den, mám na Vás všechny malý dotaz. Jak moc podmazáváte dort pod potahovku a jak na silno máte potahovku vyválenou? I když nechávám potahovku silnou i 4 mm tak mi okopíruje nepravidelný tvar dortu (jdou vidět obrysy pater korpusu a náplně. Když víc podmažu, tak mi pak potahovka teče... Dělám si domácí marcipán se sušeného mléka. Poraďte prosím. Děkuji.

jakelina
17. feb 2012

@brasilka pomaž čistým máslem s cukrem a do toho zašlehej drobečky z korpusu. Potři a dej pořádně vychladit, nejlíp přes noc a pak potahuj. Já vyvaluju tak na 2-3 mm a dělám s MMF a patra vidět nejsou.

brasilka
17. feb 2012

@jakelina Děkuju, podmazat máslem s cukrem a drobky vyzkouším při nejbližší příležitosti.. 🙂

jakelina
17. feb 2012

@brasilka to ti krásně srovná ty mezery a jak to ztuhne, tak to je krásně pevné. Já to namažu a po hodině to znova uhladím, je to krásně rovné, jak když střelí a pak už ti ten potah neudělá žádný dolíček ani kopeček. 😉
Pak se pochlub dortíkem.

brasilka
17. feb 2012

@jakelina Děkuju mooc.. .I za tip s uhlazením... Jak vyzkouším, tak sem hodím ten můj výtvor 🙂

jakelina
17. feb 2012

@brasilka budeme se těšit.

eliska22
17. feb 2012

kočkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý ja viem, že som neobjavila ameriku, tú už objavila @pristela 😀 😀 😀 ale ja som zafarbila mmf na červeno a nedrobí sa 😀 😀 😀 vďaka bielej čokoláde, ja som taká šťastnááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵

sloniiicek
17. feb 2012

@miciatko - hej, tiez som jej to navrhovala. len som chcela este takto skusit. ja by som jej spravila, ale ja som z BA. 🙂

miciatko
17. feb 2012

@eliska22 ale ja tiez mam zafarmene mmf a nedrobilo sa a cokolada to nebola, obe srdiecka co som robila som normalne zafarbila mmf

lusil2005
17. feb 2012

no, tak mi odpisal. ze ano, presne taku chce. mna porazi. fakt neviem ci to mam zobrat... ci to nieje nad moje sily 😒

bzucinka2
17. feb 2012

@pristela no tak som vycitala, ze ak chces dat cokotransfer na potahovku, tak ju treba natriet kakaovym maslom 🙂