Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
22. feb 2012

@daducha a nie je ta hmota na to prilis tuha? Nerobia sa Ti tam take trhlinky?

simasa
22. feb 2012

@mizulienka mne to fakt neslo - bolo to skarede a viacere baby to uz hovorili, ze sa smartflex zle kliestikuje.

dm1
22. feb 2012

@zuba jj hovoril mi 😀

mia1111
22. feb 2012

@adka_praha - Adi, ja mám poznačené - skaramelizovať cukor, pridať šľahačku, miešať, kým sa karamel nerozpustí, nechať vychladnúť a potom vychladnuté pomaly vmiešať do vyšľahaného masla. Myslím, že tak to písala @lamps 😉

abriela
22. feb 2012

@adka_praha slahacku som nechala vychladnut, dla dokonca do chladnicky ako sa to robi pri parizskom kreme. Konzistenica bola taka polotuha - chutovo perfekne. V druhej nadobe som si vyslahala maslo a po troske prilievala vychladenu slahacku.
Kedze ja velmi maslove plnky nemam rada a tortu som robila pre mamu, pridala som do plnky aj vychladnuty uvareny puding - z 3dcl mlieka a 1 karameloveho pudingu. Puding som do maslovo karamelovej hmoty pridavala do lyzickach.

adka_praha
22. feb 2012

@mia1111 ok diiiiik... 😵

anibas
22. feb 2012

@reruna u nás v Lidli M - 0,116 €, Coop - 0,13 €, CBA - 0,15 €, Milk Agro - akcia 0,13 € tuším "L" 😀 😀 - všade mali dosť

anibas
22. feb 2012

@simasa podobá sa - ale tie blízko pri strede by som viac ohla dovnútra, a tie po obvode viac do vonku tak nepravidelne, akoby sa mala pivonka rozpadnúť - teda ak už nie je suchá 😅 😅 😅

6mia6
22. feb 2012

Ahojte, mohol by mi niekto prosím vás poradiť, čo sa dá upiecť v tejto forme??

simasa
22. feb 2012

@anibas no ved to... je sucha, lebo lupene su na drotikoch 😝

mariann2
22. feb 2012

@6mia6 to je asi formička na 3D mickey mousa, nemáš k tomu návod? lebo to vyzerá, že by si mala tú formu zatvoriť, naliať cesto a tak piecť, nie? lebo potom načo sú tam tie poistky?

anibas
22. feb 2012

@6mia6 to vyzerá ako na čokoládu

mizulienka
22. feb 2012

@simasa ono treba kliestikovat hned ako potiahnes, smartflex na torte rychlo vyschne a potom to uz ide tazko.

timonko
22. feb 2012

@njonja rado sa stalo :D ... našla som ešte jedno http://www.backfunshop.de/200/suchindex/0000000...

lucula73
22. feb 2012

@adka_praha ahoj,v tej plnke tých 300 gr. cukru je strašne veľa.....ja som dávala len 200 a bolo to sladké až až 🙂

lussy23
22. feb 2012

@6mia6 - vyzerá to ako na čokoládovú figúrku, ale vidími sa mi to dosť veľké. 😕 Asi to bude na 3d Mikimausa, my sme raz v škole piekli takého barana. Ono sa tam dá cesto a zatvorí sa a dá piecť.

lusil2005
22. feb 2012

@simasa ja by som tam este pridala 4-5 lupienkov, ale inac je nadherna!

lussy23
22. feb 2012

@katmi nádherná @eliska22 nádherná @timonko parádna torta @simasa krásny kvetok. @miciatko krásnučký žralok

6mia6
22. feb 2012

@mariann2 no tak nejak ale neviem aké cesto, nemám návod

6mia6
22. feb 2012

@anibas
@lussy23
no na tú čokoládu je to dosť veľké aj keď nepochybujem že by ho nemal kto zjesť.
a cesto neviem aké a čo s tým potom. myslela som že to dám na tortu.

mia1111
22. feb 2012

@mariann2 - pozerala som tie prachové zlaté, tak Sugarflair má až 3 odtiene (ak nie viac 😅 ): pastelová zlatá, antická zlatá a zlatá, všetky sú perleťové a teraz babo raď 😅

ladydia
22. feb 2012

Ahojte dievcata prednedavnom tu niektorá z vas davala obrazkxch krasnych kvietkovanych torticiek s lienkami a zvieratkami, no nemozem to najst ☹

adka_praha
22. feb 2012

@lucula73 ok dakujem 😵

lucula73
22. feb 2012

@6mia6 tak si urob cesto na tortu ,trošku viac,nalej do tejto formy,nezatváraj,upeč proste mikimausa a ak bude kopcovitý,zrežeš a polož ho na nejakú tortu,prípadne potiahni a ozdob nejako 😉

6mia6
22. feb 2012

@lucula73 no to potiahnutie ma zaujíma. Myslíš že by sa to dalo? Čím najlepšie?

simasa
22. feb 2012

@mizulienka len ja som asi taka spomalena, ze lez to uhladim, orezem a "ozehlim", tak hotovo - uz sa neda ☹

simasa
22. feb 2012

@lusil2005 vdaka aj vsetkym za rady. Asi som uz na to prisla, co mi tam vadilo - roztiahla som tie lupene, aby to vypadalo, ze je viac rozkvitnuta, ale jeden lupen mi tam aj tak chyba, musim ho dorobit.
Ale inac vdaka fakt za uprimnost, lebo mam radsej, ked sa dozviem pravdu a mozem to napravit...

vlada111
22. feb 2012

@simasa podľa mňa je pekná, ja by som viacej vytenšila lupene okrúhlou kostocou 😉 Ale teraz je už neskoro 🙂

emily_666
22. feb 2012

@mizulienka
a ak sa ťa môžem spýtať, ked si klieštikovala, akej hrubky si mala poťahovku ? Lebo ked som to ja minule skúšala, tak sa mi to dotrhalo. Asi treba hrubšiu, ako ja robím. 😢

miciatko
22. feb 2012

@6mia6 mne to pripada ako mam formu na baranceka na velku noc, normalne tam nalejem cesto a dam piect