Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
13. mar 2012

babulky nemate nejaky vyborny osvedceny recept na babovku? dikes

njonja
13. mar 2012

@mizulienka recept od mojej maminy. Daj viac cukru, lebo je malo sladka, my to tak radsej🙂

Babovka mamina

2,5 hrnceka hladkej muky
4 vajcia
1 PDP
1 prasok do peciva
20 dg cukru kristaloveho
1-2 lyzice vody
1 dcl oleja
1 dcl napoly rum a voda
kakao alebo granko

Vymiesat zltka s cukrom a lyzicou vody. Vyslahat bielka dotuha. Do zltkov pridat na striedacku muku zmiesanu s PDP, olej, vodu s rumom. Napokon zlahka vmiesat sneh.

Do vysypanej forma dat masu do 2/3, do zvysku primiesat kakao a vliat.
Piect v horucej rure prvych 3-4 minuty, potom stiahnut a piect 30-45 minut.

lucianas
13. mar 2012

@adrianai díky moc za info. nejraději bych si tuto diskuzi přečetla celu, je tu spousta skvělých rad a poznatků. ale to bych si musela vzít nějaké nerušené volno. 😉 😀 😀

daniz
13. mar 2012

@mizulienka 4 žĺtka + 200g pr. cukru- šľahať, pridať 200 g polohr.múky, 1 pdp, 1 dcl mlieka, 1 dcl oleja a sneh s 4 bielkov. Dať do formy, do trochy pridať kakao a vliať do bieleho cesta. mám ju od kamarátky a robím už len túto-je fakt super. 😉

njonja
13. mar 2012

@lusil2005 mna by asi pro tom telefonate porazilo🙂)))

njonja
13. mar 2012

@yamahafazer mas pravdu, ta ruzova je hrozna, ale zakaznik je zakaznik☹

njonja
13. mar 2012

@ajka82 co je to tam okolo buraka? nevidiet to dobre na tej fotke..

mizulienka
13. mar 2012

@njonja @daniz ste zlate, dakujem krasne, vyskusam, kupila som si babovkovu formu 😉 to ta pani, co som jej dnes odmietla prsia pre mna objednala formy, ale ja somo tom nevedela 😉 no zlata 😉

bzucinka2
13. mar 2012

@lusil2005 kokso, povedz tete nech ti nerobi taketo soky, lebo viac nepecies, lebo ta odvezu na pohotovost 😀

njonja
13. mar 2012

@mizulienka zlata pani🙂 A nehnevala sa, ked si ju odmietla? Cim si jej to odovodnila?

daniz
13. mar 2012

@lusil2005 no ďaľší super zákazník 😝

janula.h
13. mar 2012

@mizulienka nemaj výčitky svedomia 😉 mala si sa vyhovoriť na deti 😝

katy1979
13. mar 2012

@lusil2005 esteze ta netrafil slak hned na zaciatku 😀

@mizulienka a vy ste co take pruderne baby? vsak su to len prsia mame ich kazda. Keby chcel niekto podvozok to uz je horsie. Ale vsak to je o srande netreba sa kvoli tomu modlit 10x otcenas

daniz
13. mar 2012

@errilo na www.torty od mamy je xy obchodov /po pravej strane/ tam porovnaj ceny farieb, hmôt... Ozdoby si každá viac-menej robíme každá sama., ale dajú sa aj kúpiť. Niektoré hmoty sa aj robia ako napr. MMF- recept je na 1. strane od Alionušky.

jakelina
13. mar 2012

@njonja a tam přijdou dva prášky do pečiva????

njonja
13. mar 2012

@jakelina nie, iba jeden. Je to tam nezrozumitelne? Sorry!!

njonja
13. mar 2012

@jakelina teraz som si to vsimla! @mizulienka, @jakelina, len jeden, mam tam preklep v recepte!

pristela
13. mar 2012

@katy1979 😀 😀 😀 teda ja niesom zrovna príklad prudérnosti 😀 😀 😀 😀 ale tiez som odmietla prsia, ale z toho dovodu, ze sa mi absolut nepáčia, nebavilo by ma to, ale za to doma deckam by sa to náááramne páčilo 😀

fodorka
13. mar 2012

@janulkamartinko ani nehovor o tom konovi!tak osm nadavala ked osm ho vyrezavala ale konecny efekt je super takze nakoniec sa podaril..neboj sa urcite si ponadavas trosicku 😀 ale bude krasna urcite!

fodorka
13. mar 2012

@lusil2005 takyto sok ti teda nezavidim asi by som odpadla pri tej prvej vete 😀

njonja
13. mar 2012

@fodorka ja by som is na kona ani netrufla ☹ Mam teraz robit 3 D auto a mam z toho riadne nervy!

jakelina
13. mar 2012

@njonja nic se neděje, jenom jsem se raději zeptala 😉

fodorka
13. mar 2012

@njonja ale co by nie urcite by sa ti podaril !!! a 3D auto hravo zvladnes uz teraz sa tesim na vysledok 🙂 aj nejake konkretne auticko ci len tak?

daniz
13. mar 2012

@yamahafazer ani ja, ja som robila tortu srdce biele a ozdoby a lodičky cukríkovo-ružové a to na 30 - tku! 😅

katy1979
13. mar 2012

@pristela mme to nejako nevadi tak neviem ci som az tak skazena. ako netvrdim ze pri tom jasam radostou ale beriem to akosi normalne. Pre mna je kazda nova torta vyzva

njonja
13. mar 2012

@fodorka nastastie nemam danu znacku. Oni jazdia asi tri rozne druhy Porsche, tak mozno ta, ak sa zadari. Chcu tortu k otvoreniu autodielne a mne sa tie, kde ujko lezi pod autom nepacia, mam stale ten pocit, ze ho to auto preslo🙂 Tak idem spravit 3 D a dake naradie. No ale mam z toho bobky. Nikdy som to nerobila a neviem ani, ako na puncovinu...teda, recept mam, ale nemam ju vyskusanu☹

ajka82
13. mar 2012

@njonja zelena hmota akoze kaktusy a cokolada obalena v cukre-ako kamene 😅

vecernicci
13. mar 2012

@miciatko nene, přes oběd už nespí 😉
@eliska22 tak mladej spal dobře už jako mimčo, taky se budil jen dvakrát za noc na kojení 😉

lussy23
13. mar 2012

@adul67 nádherná. @yamahafazer krásny @ajka82 krásnučká tortička

lusil2005
13. mar 2012

@pristela aha!!!! ale Hello Kitty si neodmietla! Jaaaa som tusila ze teba ta Kitty laka 😀 😀 😀