Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
21. mar 2012

@yamahafazer Evi si poklad, dakujem ti krasne, presne take nieco som potrebovala, urcite si vyberiem 😉

yamahafazer
21. mar 2012

@dm1 na predoslej strane som ho davala c 2577 strana

zatial mam len toto jedno stiahnute viacej som nestihla,ale inak krasne tie torty mne sa pacili vsetky aj ta potetovana super to malovala len ta krabicka sa mi zdala trocha hrbolata na ten prstienok a aj ta lod suprova len by mohli dat recept akym kremom to striekaju?

zlatat
21. mar 2012

ahojte kočky,

prišla som sa sem na chvíľku kuknúť - nestíham ako vždy 😖 Včera večer sme sa vrátili z východu, rýchlo plniť tortu, dnes doobedu potierať boky, poťahovať ozdobovať.
No a potom sa stalo to, čo som nečakala ... môj krásny šaško, na ktorého som bola tak hrdá, že sa mi podaril narobil takú galibu ... zrazu mu odpadla ruka, ktorá boa vo vzduchu, potom ho hlava začala ťahať dozadu a nepomohlo ani podloženie kartónom a vystuženie pod ním - tak sa začali aj nohy oddeľovať ... mne už bolo z toho do plaču.
Torta mala ísť do Tomáškovej škôlky na karneval do tomboly. Tak som mala 1/2 hodiny na to, aby som chytro niečo vymyslela ... do toho ešte svokra prišla, tak ma to rozčúlilo, lebo len zdržiavala ...
Tažke nakoniec som nič iné nevedela vymyslieť, len túto lienkovú tortu 😖

jakelina
21. mar 2012

@zlatat to asi bylo vlhkem nebo čím myslíš??? Je to škoda, šašek je nádherný.

abriela
21. mar 2012

@zlatat sasko je krasny. Skoda. Mala si ho posadit na karton vedla torty 🙂

yamahafazer
21. mar 2012

@zlatat a to tento sasko bol taka potvorka,ze sa oddeloval?lebo je nadherny strasne peknucky je

zlatat
21. mar 2012

@jakelina tiež si myslím, že to bolo vlhkom - lebo robila som ho v nedeľu, potom sme šli na východ a prišli včera - ešte v pondelok ráno pred odchodom bol tvrdý, no dnes ráno bol normálne mäkký - teda nie úplne, vrch bol vysušený, ale vnútri bol mäkký 😢 ... skrátka za ten čas, čo sme neboli doma a v dome sa nekúrilo, vyskočila vlhkosť a narobila galibu.

jakelina
21. mar 2012

@zlatat já si vzpomínám, že jsi už psala, že i tak máte doma dost vlhko. No je to fakt škoda, usušíš ho a použiješ někdy jindy. 😉

eliska22
21. mar 2012

@zlatat to je škoda s tým šaškom, lebo je nádherný 😝

eliska22
21. mar 2012

@anibas prosím ťa, ty si robila nedávno 3D auto a malo tuším okolo 5kg, pamätáš si aké bolo dlhé? aspoň približne? lebo ja mám objednávku na 5kg auto a neviem aké ho mám urobiť, nemám šajnu 😕

zlatat
21. mar 2012

@eliska22
@jakelina
@yamahafazer ďakujem kočky ... asi to tak spravím, že ho usuším a použijem na inú tortu, a asi ho potom položím na podložku vedľa torty, aby bol opretý a neprepadával sa do zadu ... dokonca kamoške mám na nedeľu spraviť maličkú tortu, tak asi ho tam dám - ale zase torta má byť pre dievčatko, tak neviem, či sa to hodí na dievčenskú tortu

jakelina
21. mar 2012

@eliska22 já jsem dělala taky jedno auto, víc jak pět kilo a měřilo na délku 40 cm.

pristela
21. mar 2012

@zlatat Zlati a nerozmyslali ste nad krbom , alebo pieckou na drevo? teda pokial byvas v rodinnom , to ti krasne vysusi na 100% vlhkost v dome

njonja
21. mar 2012

@zlatat zlati, to je taka skoda.-( Ten sasko je prenadherny! Aj ta lienkova, ale ten saso...🙂 nevadi, aspon foto mas🙂

lusil2005
21. mar 2012

@zlatat ten saso je uuuuuuuuuuuzasnyyyyy!!!!!! 😖 no mne by veru aj slzicka vypadla, lebo je fakt bombovy!

vlada111
21. mar 2012

@heni79 jéééj super, ďakujem. skúsim niečo kuknúť na internete o nich. 🙂

lussy23
21. mar 2012

@zlatat to je prekrásne a ten šaško je roztomilý

anibas
21. mar 2012

@zlatat ten je krásny - mala si ho celého prepichnúť špáratkom cez celú tortu, ruky dať na kolená, alebo dať na bok torty - škoda, že nedržal

anibas
21. mar 2012

@eliska22 to bola punčová torta - 40 x 18 x 14 cm - 2kg vážili korpusy z 25 vajíčok, 1 kg džemu, 1 l rumového rozvaru a 1 kg MMF 😉 😉 😉

mia1111
21. mar 2012

@vlada111 - si zober, že ja bývam priamo v Čadci, ale na tej ulici nie je žiadny obchod - ani toho majiteľa nepoznám a to si dovolím tvrdiť, že poznám v Čadci kopec ľudí, majiteľov aj predavačky, keďže 10 rokov som robila v predajni v centre mesta... 😅 pokúsim sa vyzistiť, či má len ten predaj po kultúrnych domoch, alebo má aj niekde predajňu 😉

mariann2
21. mar 2012

@yamahafazer dáš mi na tie báječné torty prosím link?

lussy23
21. mar 2012

@zdenallicka krásne @vera_vila krásna @jakelina krásnučká @mariann2 - krásnučký @timonko - krásne muffinky

yamahafazer
21. mar 2012

@mariann2 na strane 2577 som ho davala

mariann2
21. mar 2012

@yamahafazer prepáč, teraz pozerám, že si to dávala

yokralovnayo
21. mar 2012

baby možem sa spytat niečo? kupila som dnes marcipán a na obaje je napísané že je to na tortu s priemerom 27 ... a taku formu mám, lenže tie okrajeeee 😅 myslíte že to rozváľkam aj na viac?? pojde to , máte s tým skúsenosti?? 😕 alebo to bude potom moc tenkéa bude sa to trhať?? ďakuej mooooc za odpoved 😀

anibas
21. mar 2012

@yokralovnayo na taký priemer ti treba min. 1 kg hmoty 😉 😉 Dr, Otker má zavádzajúcu reklamu 😀

yokralovnayo
21. mar 2012

@anibas čo to nemyslíš vážne...... 😝 takže sa viac oplatí urobiť to z marschmaloow?? 😀 je v tom cítit velký rozdiel?? 😕

anibas
21. mar 2012

@yokralovnayo rozdiel je v chuti aj v konzistencii

jakelina
21. mar 2012

@yokralovnayo a největší rozdíl je v ceně 😀 😀

dm1
21. mar 2012

@jakelina 😀 pravdu mas veru 😀