Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
12. máj 2012

@bambula1307 no ja viem, ze tam ta karamelova ma byt, ale obcas sa stretavam s tym, ze tam nie je, co je na skodu veci🙂)

bambula1307
12. máj 2012

@aduskatt nemylis si to s vencekami? tam je vanilkovy krem s margarinom a rumovou aromou

pristela
12. máj 2012

@bambula1307 och boozinku ked ich vidíím sliny mi tecu 😀 minule som robila mojim jasne ze z dvojitej davky a oni ich zožrali!!!!! za dve hodiny vsetky 😕 😕 😕 ved to sa ani nedá!!!! ja neviem ako to jedli 😕

aduskatt
12. máj 2012

@bambula1307 nemylim.....venceky su mensie a je tam ta rumova..........veterniky su vacsie a su tam plnky dve, z toho jedna je karamelova slahacka.ale uz som sa stretla s tym, ze tam bolo tolko margarinu, ze proste ten karamel nebol ani citit☹(

aduskatt
12. máj 2012

@pristela ale da🙂))ja bych ti predviedla a mozno by mi to netrvalo ani dve hodiny🙂

vecernicci
12. máj 2012

@mamina1978 jasně chápu 😉 zkusím to
@bambula1307 to mi povídej, v cukrárně do toho kousneš a lepí se to na patro 😝 😝 😝 já dávám taky zásadně nezdravou, ale dobrou živočišnou šlehajdu 😉

bambula1307
12. máj 2012

@aduskatt no to je podvod 😠

@vecernicci tak neni nad klasicku zivocisnu slahacku 😎

anibas
12. máj 2012

@bambula1307 tieto milujééééééééééééééééééééééééééééém - mňááám 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
12. máj 2012

ďakujéém 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@mariann2 len tak cik - cak - ako išlo, radšej men šiu dierku 😉 😉

jakelina
12. máj 2012

Já to tu jenom čtu a přibrala jsem dvě kila 😀 😀

lusil2005
12. máj 2012

ahojte zienky moje. tu su moje tohtotyzdnove:

mizulienka
12. máj 2012

@lusil2005 vsetky prenadherne 😉 si si makla 😕

pipka
12. máj 2012

@lusil2005 odpadavam aka naadhera 😕 😵 😵 😵 😵 😵

ta stvorposchodova kolko preboha vazila? 😕 uff...hadam aj 10 kil, nie? 😕
naaaadhernaaaaaaaaa 😎

vecernicci
12. máj 2012

@lusil2005 krásný jsou, ty jsi ženská snad chobotnice, jak to stíháš? 😉

janula.h
12. máj 2012

@lusil2005 joj ženy nerobteeee také nádhery tu dávate 🙂)) krááááásne všetky a svadobka? nemám slov

jakelina
12. máj 2012

@lusil2005 nádhera, že jsi ani nespala co????

aduskatt
12. máj 2012

ozaj, ked uz som tu.si necham poradit🙂 ked robite poschodovu tortu, tak vrchne poschodie ked davate na podlozku, tu podlozku upravujete tak isto ako je spodna, aj ked ju nevidno?.teda myslim trebars rovnaky pekny baliaci papier, alebo staci, ked tam dam len nejaky obyc biely a potravinarsku foliu?

mamina1978
12. máj 2012

@lusil2005 teeeeeda ta svadobna je prekrasna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
12. máj 2012

@aduskatt karton a obalit smršťovací folií nebo nějaký kulatý plastový tácek, taky už jsem dávala dno z plastové misky jak jsou jednorázové talíře a takové ty tvrdší plasty, ale jdou obstřihnout podle tvaru dortu. Nebo i oplatek, dortový, obalit, dokonce jsem malinkou podložku dělala i z lázeňského oplatku. Dá se použít i CD.

aduskatt
12. máj 2012

@jakelina super, takze z hocicoho aj na svadobnu?.......som nevedela a nechcela som si urobit hanbu🙂 torta bude stvorec, takze ten vrchny podlozim hocicim🙂 a do spodku svacnem palicky🙂dufam, ze tri budu stacit🙂

mariann2
12. máj 2012

@anibas joj zlato, ale mne musíš polopate vysvetliť, že čím s to robila, ako si to robila na bokoch... predpokladám, že to bolo sáčkom odstrihnutým ale akou hmotou či ako to nazvať, nemáš nejaký fotopostup? veľmi sa mi to páči, chcela by som to skúsiť, ale neviem ako na to

lusil2005
12. máj 2012

dakujem vam dievcata vsetkym!!!!!!
@pipka svadobka mala 15 kil. a pol dna som robila len spodne poschodie - bola to dobosova torta... islo do nej 28 vajec!!!! 😕 najprv som robila len z 20, naplnila kremom slahanym nad parou. a zistila ze je to moc nizke. tak dorabala este z osmich, znovu slahala krem... no hroza!

@jakelina no dnes som spala dve hodiny v noci 😅 ale uz som si schrupla poobede. dokonca mi k tomu poprsalo 😀

peroli
12. máj 2012

no ty fole.. 😅 😅 😝

aduskatt
12. máj 2012

@peroli ty fole.a to aky zazrak?🙂 to je viac formiciek v jednej velkej a ponalievane cesto, ci ako?

peroli
12. máj 2012

@aduskatt to by mě taky zajímalo jak to udělali? ale vypadá to šíleně 😅 🤐

aduskatt
12. máj 2012

@peroli sak to🙂) tie farebne cesta by som robila ako red velvet, len by som vynechala kakao a farbila cmar..........ale ako to naskladat hentak?

mia1111
12. máj 2012

@peroli , @aduskatt - to cesto je na spôsob mramorovaného, len sa nerobí po lyžiciach, ale rozdelí sa na cca rovnaké diely, zafarbí potr.farbou a postupne sa vleje do klasickej formy - naraz hnedé, potom modré, potom zelené... 😉

aduskatt
12. máj 2012

@mia1111 a to sa nezleje?

vecernicci
12. máj 2012

@peroli najdřív nalili modrou, na ní další a další barvičky a ono se to takhle rozlilo 😉

mia1111
12. máj 2012

A vyzerá to, že je to robené na 2x, spodný korpus zvlášť a vrchný zvlášť - farby v opačnom, resp.inom poradí 😉