Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
8. jún 2011

@jajuuus - áno končím školu a ďakujem 😉

reruna
8. jún 2011

@vlada111 mě se zdá, že Smartflex tvrdne rychleji, než WI, ale jen o malinko, nejrychleji tvrdne asi MMf, nebo vyzkoušej ten Smartfelx flower

broucek2
8. jún 2011

ahoj holky, krásné dortíky přibyly. Dělala jsem na víkend pro taťku tento:
Další měl být pro tetu, ale v tom horku by to asi těch 600 km nepřežilo, tak k narozeninám dostala kytku. Další budu asi dělat na víkend pro kamaráda a příští týden pro mamka.

broucek2
8. jún 2011

Teprve teď se vložila

petusko
8. jún 2011

babyyy, mne prisla dnes ta abeceda a je to presne to co som chcela, tak sa vytesujem 🙂 aj bezfarebny lak na marcipan mam, aj zehlicku 🙂 🙂 🙂
na vikend mam dve torticky, tak vyskusam 🙂

alicc
8. jún 2011

ahojte,
tak ja mam kosik vypleteny, nie je to celkom podla mojich predstav ☹ 😠 , potom hodim foto. inak nie je to az take narocne ako som si myslela, len na to treba cas a ten som ja nemala, lebo mi za usami skrecala mala a este som si zarobila tu coko MMF len z jednej davky a to by bolo malo na cely kosik, tak som este kombinovala so zafarbenou hmotou MMF, lebo tu som mala v chladnicke 😖 .

daria77
8. jún 2011

@petusko Ahoj,neporadíš mi prosím,ktorú abecedu si si vybrala,lebo ja stále vyberám,vyberám a neviem sa rozhodnúť,a ani neviem,s ktorou by sa fajn robilo 😒 ...stále len hľadám a rozmýšľam 😖

lenocka23
8. jún 2011

@petusko to by aj mna zaujimalo aku mas abecedu... 🙂ja by som chcela tuto http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/16-1... len neviem vobec ako vysoke su pismenka a ci vobec bude dobra prave tato... 😉

daducha
8. jún 2011

@lenocka23 tato abeceda je super, take vesele pismenka, super na detske torty, velkost je 4 cm.Ak ale budes robit take vezbejsie, elegantnejsie torty tak tato sa nehodi.To potom este taku ako ktora ma take neklonene pismenka, su na modrej liste a najnovsie som si este objednala taku s uplne rovnymi pismenkami ako vytlacene.

daducha
8. jún 2011

@daria77 ak môzem poradit, tak aspon dva druhy,nieco sa lepsie hodi na detske, nieco na dospelacke a aj cenovo to celkom ide.Ja s tym pracujem tak ze vyvalkany kusok hmoty si nakrajam na mensie kusky, z hora aj z dola zabalim do potrav. folie a pritlacim abecedu.Nic sa ti nenalepi, krasne sa to otlaci.Potom to necham preschnut a az potom skalpelom obrezavam.Nikdy sa totiz nevytlaci uplne cele pismenko 😵 .

daria77
8. jún 2011

🙂

daria77
8. jún 2011

@daducha samozrejme,že môžeš,som rada,že si napísala a ďakujem Ti moc 🙂 ,ešte som nerobila s abecedou,preto hľadám,ktorá by bola naj a cenovo tiež dostupná,lebo teraz si chcem objednať nejaké veci (lebo fakt nič nemám,robím s tým,čo nájdem v kuchyni 😀 ),tak som si spísala,čo by sa mi zišlo,spočítala a skoro ma...natiahlo...takže pomaly sa môj zoznam stenšuje a vyškrtávam 😅 .....budem si to musieť rozložiť,že každý mesiac niečo objednám 😀 ,ale abecedu by som chcela teraz,chcem urobiť tortu mamine k narodkám 😀
Dakujem za tip ,určite vyskúšam ,ešte raz vďaka 😉

bianca
8. jún 2011

zdravim cukrarky.Hlasim sa po dlhdej dobe lebo dnes sa mi hlasia do FB skupiny osobky ako huby po dazdi.Neni v mojej moci prekontrolovat ci ste fakt tu z kona tak len dufam ze ano

jajuuus
8. jún 2011

@bianca to asi kvôli mne, lebo ja som sa pýtala, že či je na FB nejaká "tortová" skupina 😀

dadka212
8. jún 2011

@bianca aj ja sa hlásim 😅 😀
@jajuuus 😀

bianca
8. jún 2011

@jajuuus sak to je dobre.Cim viac tym lepsie.Ja som rada ze sa mnozite 😀 to len ja som trochen zanevrela na pecenie ale hadam to prelomim

@dadka212 uz si tam 😉

petusko
8. jún 2011

http://www.adal.biznisweb.sk/product/naznacovac...
@daria77
@daria77
toto je ta abeceda, ale tato je iba na otlacanie do hmoty, pismenka sa z nej nevyrobia. Chcela som taketo nieco. Na tejto stranke je ale draha, lenze ja som objednavala odtialto viacej veci, ktore inde neboli 😒
inak vam na zaciatok odporucam takuto, ja mam aj malu aj velku http://www.adal.biznisweb.sk/product/vypichovac...

jajuuus
8. jún 2011

@bianca ale aj tak vás mamičky obdivujem, ako to všetko stíhate - detičky, rodiny a ešte aj vypekáte... 😉 ja mám čo robiť sama so sebou, keď prídem z roboty a makám na tortách do noci... 😀

bianca
8. jún 2011

@jajuuus no ja mam pauzu od pecenia ale inak maximalne jedna torta.Pri nasej malej by to neslo.Strasne mi chce pomahat a stalo sa i ze dopatlala cely marcipan a aj uz potiahnutu tortu.Nastastie sa da vela opravit 😀

tica
8. jún 2011

baby ahojte zase som tu a idem zase prosiť o radu zakaznička chce niejaku tortu na 1 ročik pre dievčatko do 4 kg vraj to nechava na mojej fantazii ale ja budem rada ak mi poradite a date niejaku inšpiráciu
vopred ďakujem

jajuuus
8. jún 2011

@bianca ale aj tak ste dobré, že to stíhate a máte na to ešte chuť a náladu 😉

bianca
8. jún 2011

@tica toto ja milujem.Ked pocujem ,, necham to na vas,, tak ma bere des 😀

@jajuuus mna nalada presla a neberiem zakazky a dlho nebudem.I ked no teraz som popozerala dajake torty po dlho case a akosi ma svrbia ruky

dm1
8. jún 2011

@daducha mne sa to vzdycky cele vyreze tie pismenka a nic nenechavam preschnut rovno na tortu prenasam. Upravujem len take kde treba vypichnut stred O, A a take ale to len jemne sparatkom a je to. Mam to ozaj na tenucko a vzdy pobeham po stole s tym a pritlacim a tiez mam z oboch stran sacok

dadka212
8. jún 2011

@jajuuus ja pečiem iba chvílku ale už ma to prestáva tuším baviť 😅 moji krpci len pomáhajú a pomáhajú...

práve som dokončila foťák, nič moc, ale bol narýchlo včera večer mi sestra hovorí, nech jej urobím pre kamošku

jajuuus
8. jún 2011

@bianca poznám to, aj ja som si povedala, že idem teraz po 4 tortách konečne oddychovať a čo vidím fotky, tak ma už tiež ruky svrbia 😀 aspoň pre nás, že by som urobila dáku maličkú zo zvyškov MMF 😀

lukika
8. jún 2011

baby nemáte nejakú tú tortu na birmovku otáznik neviem ako urobiť tú holubicu či niečo objednať niečo s čím sa dá vykrojiť alebo čo

jajuuus
8. jún 2011

@dadka212 jeeee, že ivikon 😀 milé 😀
no... detičky sú také akčné... ja to vidím na mojom 2 a pol ročnom krstniatku, tiež by so všetkým len pomáhal... 😀

vlada111
8. jún 2011

@reruna MMF je super na tvrdnutie, ale idem robiť čierny oblek postavičke a to MMF nezafarbím ☹ . Zajtra som v T-Formaxe v obchode, tak si nechám ešte tam poradiť.

mrka2
8. jún 2011

@tica mne ked niekto povie,necham to na vas, tak ja poviem,ze v tom pripade neupeciem. 😔 ved kazda matka si pozna svoje dieta najlepsie,vie,co sa mu paci,tak co maju s tym taky problem... ale ja to najviac pocujem,ked sa pytam,aku plnku chcu. no ked povie necham to na vas,tak 😝 akurat dnes sa mi to stalo. povedala som,ze tak takto nie,ze ja nebudem po nociach rozmyslat,ze co a ako 😀 tak ale jednorocnemu dievcatku by som urobila nejaku lienku,alebo proste nejake zvieratko asi. 🙂
@dadka212 perfekny! ako ze nic moc? no to ma podrz...
@bianca no ja som sa cudovala,ze kde si??? 😕 ja peciem vylucne len ked mala spi. tiez by sa to nedalo,takze ta maximalne chapem. no ale skoda,lebo peknucke torticky pecies 🙂
@lussy23 drzim ti palce, urcite si vytiahnes nejaku torticku,co zvladnes lavou zadnou 😉

alicc
8. jún 2011

babulky aku tortu by ste upiekli slecne na 18-tku? tiez je to take, ze co upecies to bude 😠 , ale ja to tiez nemam rada 😒 ak mate nejake napady prosim poslite. dakujem 😉