Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lukika
20. jún 2011

ja fakt neviem či mám robiť mamine ten košík s kvetmi alebo radšej iné dačo lebo ked vravíte že tie kvety sa lámu ked sú už suché tak teraz neviem ja by som robila košík ak by som si mohla narobiť kvety dopredu lebo inak by som mala toho veľa to vy si vždy robíte všetky ozdoby čerstvé otáznik alebo si radšej objednám tú PDT špeciál ako má @mrka2 snád tie sa potom nebudú lámať a @dm1 ty z čoho robíš kvety z toho smartflexu otáznik a dopredu sinich narobíš otáznik

dadka212
20. jún 2011

@reruna tiež nepečiem nejako dlho ani vela, ale toto bolo hrozné...už budem dávať len maslo s cukrom pod poťah, nech mám istotu, že to nie je z plnky...

vlada111
20. jún 2011

@mizulienka budeš aj s ním spokojná, neboj. Len si daj dlhší čas na schnutie keď budeš modelovať. Napr. keď som skúšala z WI ružu, tak sa mi stále lupienky vyrovnávali, nedržali hneď ako som ich vytvarovala.

vlada111
20. jún 2011

@mizulienka veď je geniálna!!! Ja som si na takéto diela ešte netrúfla. Ja zatiaľ len rozprávkové, reálu sa bojím, to sa dá porovnať so skutočnosťou 😀

mizulienka
20. jún 2011

@vlada111 dakujem, toto by si urcite zvladla, ved ja som iba vykrajovala vykrajovatkami, dala do formovaca a potom troska vymalovala 🙂 ja sa skor bojim drotikov, nejak som sa s nimi zatial neskamaratila.

mia114
20. jún 2011

baby, co ste objednavali aj WI aj SFF a aj drotiky a floristicke pasky, je niektori obchod kde maju vsetko ? bo ked som kukala tak v jednom som nasla drotiky, ale nemali tam hmotu, v druhom hmotu a tak naopak, a nechce sa mi objednavat z viacerych a platit 2krat postovne ☹

eliska22
20. jún 2011

@mizulienka nádherná je 😵 aj ja sa chystám robiť svoju prvú tento týždeň 😝

eliska22
20. jún 2011

@mizulienka a čím si ju farbila? toho sa bojím, toho farbenia 😒

mizulienka
20. jún 2011

@eliska22 dakujem 🙂 tie bodky som farbila gelovkou rozriedenou v alkohole a tie lupene asi nie je moc vidiet, ale su farbene iba tak nasucho praskovou farbou takou ruzovkastou

eliska22
20. jún 2011

@mizulienka ja mám len práškové farby, tak uvidím ako to dopadne, díkes, veď potom hodím foto 😀 a štetcom si to farbila?

mizulienka
20. jún 2011

@eliska22 ano mam taky tenucky, tak tym 🙂

lussy23
20. jún 2011

@adul67 - krásna tortička @mizulienka - mne sa PáčI
A ĎAKUJEM ZA VšETKY LAJKY. 🙂

vlada111
20. jún 2011

@mizulienka manžel tu sedí vedľa mňa a tvrdí mi, že to je živá, že to neexistuje takto urobiť 😀

jakelina
20. jún 2011

Dodělala jsem dnes Bárta na dort, který budu zítra péct a na středu má být hotový. Podařilo se mi i MMF zabarvit na červeno, na to tričko. To se mi ještě nikdy nepovedlo až dnes. Do té bílé bubliny chci ještě napsat něco fixem, ale počkám až to trochu uschne.

vlada111
20. jún 2011

@mizulienka túto je sľúbená torta. Robila som ju synovcovi na 1. sv. prijímanie. Poťah je MMF a všetko ostatné Smartflex velvet.

jakelina
20. jún 2011

@mizulienka fakt je jako živá, kdybys viděla moji první, tak se směješ. 😀 😀 A máš to každý lupen na drátku???

jakelina
20. jún 2011

@vlada111 ta je úžasná, ten synovec jak živý, já jsem ještě nikdy nezkoušela postavičku, budu se muset pokusit. Máš to nádherné, krása.

mrka2
20. jún 2011

@katulkaaaaaa ahoj Katka, keby si vedela,jak som tu kabelku zbuchala,by si neverila. a kazdy mi ju chvali najviac. nechapem... 😝 to je strasne jednoduche,len som si upiekla orkuhly korpus, prerezala ho na polovicku a postavila som tie polky k sebe,ale tusim uz aj naplnene,uz nepamatam. no a potiahla, aj to tak vselijako,no ale ved kozena,tak to tak malo byt 😀 ,dorobila rucky a hotovo 🙂 nic zlozite.

vlada111
20. jún 2011

je to moja štvrtá poťahovaná torta. Ja robím len pre rodinu, mám toho málinko 🙂

vlada111
20. jún 2011

@jakelina si zlatá, robila som ho do tretej rána 😀 . Ale nebolo to také tažké, pozerala som so na obrázok chlapca na internete a podľa toho som robila. Ja sa skôr bojím kvetov ☹

jakelina
20. jún 2011

@vlada111 já se květů taky bojím a já navíc nemám žádnou kupovanou hmotu, dělám všechno z MMF a někdy to jde líp a někdy hůř. 😀 😀 Záleží co uplácám za hmotu. 😉

mia114
20. jún 2011

@vlada111 krasna torticka, ja si idem tiez kupit ten SFF , kedze sa chcem ist ucit kvetonky, tak uvidim ako s nou robi:o)

mizulienka
20. jún 2011

@vlada111 ze pozdravujem manzela 😀
tu figurku si robila ty? tak to je neskutocne krasne, uplne taka krasne cista je, no nadhera 😉

mizulienka
20. jún 2011

@jakelina ten bart je uzasny, ako si to robila? ja sa uz dlho chystam aj na taketo 2D obrazky, len mam z toh onejak obavu, je to tazke?

jakelina
20. jún 2011

@mizulienka to je úplně lehké. Vytisknu si ten motiv na papír, vytříhnu a pak jenom vykrajuju podle barev a skládám dohromady. 😉 Proti kytičkám sranda. 😀

vlada111
20. jún 2011

@jakelina MMF mi robí nervy, preto som si kúpila SFV. My si nerozumieme s MMF 😀 . Farbenie katastrófa, veľakrát ma sklamala. Tak ňou len poťahujem a modelujem v SFV a stačí mi 1,5 kg vedro nadlho.

vlada111
20. jún 2011

@mizulienka ďakujem, ja som detailista. Vidieť to pri háčkovaní v čom mám dlhoročnú prax oproti tortám, kde som fakt začiatočník amatér. Napr. tie kvety 😀

vlada111
20. jún 2011

@mia114 budeš určite spokojná. Ja som nadmieru.

lussy23
20. jún 2011

@vlada111 - nádherná tortička. Chcem s aopýtať, ako sa modelujete tie psotavičky, ja som skúšala len tak a nedarilo sa mi ju obliecť. ☹
@jakelina . nádhera
Baby aké máte skúsenosti s tým bábom? lebo mne sa to vôbec nedarí. ☹

mizulienka
20. jún 2011

@vlada111 mna babka kedysi ucila hackovat, ale nezadarilo sa 😎
@lussy23 a ake mas babo, silikonovu formicku alebo plastovu?