Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
3. aug 2011

@jakelina keby som ja robila také rýchlovky ☹ . Veď je suprová.

petusko
3. aug 2011

ahojte, tu je moja vcerajsia rychlovecka, kamaratka isla na nejaku stretavku, preto tie pismenka, to su inicialy 🙂
inak tento tyzden nic, este peciem dobosovy rez pre jednu pani a veget. Bud. tyzden mam len jednu.
potom ideme na dovolenku a uz som musela odmietnut tri torty a este aj ucast na agrokomplexe v NR 😒

petusko
3. aug 2011
mizulienka
3. aug 2011

@lusil2005 no tu poznam, akoze nie osobne, ale z fotiek, ma nadherne torty

vlada111
3. aug 2011

som tu nebola dva týždne a hrôza všetko prečítať 😀 . Tortičky krásne kočky, ja by som na také množstvo tort nemala nervy. Chcela známa jednu na august a neukecala ma.

dm1
3. aug 2011

@mizulienka @lusil2005 ten patchwork mam velmi rada a pouzivam ho najcastejsie veru. Zatial som len vytlacovala z hmoty ide to ked je to na tenko bezproblemov a otlacala som tie ruzicky z neho

dm1
3. aug 2011

@lusil2005 ja som zo zaciatku stahovala strasne moc pre inspiraciu teraz uz menej lebo mam v kompte tolko toho ze by som mohla kazdy tyzden jednu tortu do dochodku upiect 😀 . Tu kocku co si dala album mam aj na FB 😉

dm1
3. aug 2011

@mizulienka na tom prvom linku na tom balicku pre tamarku je ale iny patchwork pouzity nie ten vysivkovy 😉

mizulienka
3. aug 2011

@dm1 aha vidis a jaka som sa ja mudra robila 😀

dm1
3. aug 2011

@mizulienka 😀 v pohode ved oni sa dost podobaju 😉 . Ja som vsetko z toho veru ani nepouzila najcastejsie tie lemy je tam toho vela v jednom sete

jakelina
3. aug 2011

Holky jsem na vážkách, dala jsem si fotku dnešního dortu na facebook a kamarádka mi ho tam okomentovala, že je sice hezky vypracovaný, ale morbidní a zvláštní. Fakt vám na něm přijde něco morbidního??? Normálně mám strach ho manželovi dát. Napište mi to upřímně, já to snesu. 😒

mizulienka
3. aug 2011

@dm1 ked tu mam na drate 😀 mozem ta trosku vyuzit? 🙂
s tym patchworkom, co vykrajujes tie decky...ked to robis, tak uplne zatlacis na celu vykrajovacku? alebo viac menej iba na ten vlnovkovy volan? lebo ja ked som ju celu pritlacila, tak sa mi aj tie kvietky vykrojili 😒

dm1
3. aug 2011

@jakelina to fakt? to mi je luto ☹ . Mne sa torticka paci daj ju isto manzelovi ved si ju pre neho z laskou robila a na nu sa vykasli! ze morbidne nechapem 😨

@mizulienka nezatlacim uplne iba na tu vlnovku a na to vnutro iba jemne lebo ako pises by sa to prerezalo aj tam a uz by to nedrzalo

mizulienka
3. aug 2011

@jakelina ja som na to chcela hned reagovat, teda na koment tej tvojej kamaratky, akoze ona je tvoja nejaka dobra kamaratka? mne nie ta torta ale jejkomentar pripadal dost morbidny...je krasny jakelina, uplne vazne.

mizulienka
3. aug 2011

@dm1 super, dakujem Dani.

jakelina
3. aug 2011

Děkuju, no já si taky myslím, že tam snad nemám žádnou rakev nebo něco divného. 😒
@mizulienka je to právě dobrá kamarádka, tak jsem se jí tam zeptala co tím myslí, jsem zvědavá co mi odpoví.

mizulienka
3. aug 2011

@jakelina mna to poburilo 😒 ze ti tam take napisala, ked ta torta je ozaj aka pekna...ale nechcela som nic pisat, nevedela som, ze aka dobra kamoska to je a ze mozno mate nejaky interny humor

alicc
3. aug 2011

@jakelina veru veru nechala som sa inspirovat, ta tvoja je krasna 😉

lusil2005
3. aug 2011

@jakelina ako sa volas na FB? mozem si ta pridat do priatelov??? pocuj, ta torta je fakt nadherna!!!!!! ja som si ju hned ulozila medzi inspiracie 😵 prisaham, uplne uprimne - je krasna.

jakelina
3. aug 2011

@lusil2005 Můžeš. Majka Adamtzová 😉

dadka212
3. aug 2011

@jakelina torta je nádherná 😵

lusil2005
3. aug 2011

baby prosim vas, dajte mi sem vsetky e-shopy co mate ulozene (slovenske), chcem to vsetko presmejdit. nech mozem drahemu nadiktovat "darcek k porodu" 😀 😀 😀

katy1979
3. aug 2011

@lusil2005 😀 😀 😀

lussy23
3. aug 2011

@alicc - wow nádherná @mia114 - krádsna torta. =) Tie ozdoby si robili tie deti? @eeffka - parádna tortička
@katulkaaaaaa - nádherný syr 🙂 @estherka73 - nádherné torty

lussy23
3. aug 2011

@jakelina - krásna @petusko - krásnučké

dm1
3. aug 2011

@lusil2005 😀 asi najlepsie prejst vsetky co maju reklamny ramcek na TOM tam su take tie najhlavnejsie

benjik
3. aug 2011

Ahoj holky,vůbec už vás nestíhám číst a ani moc lsedovat. Blíží se nám stěhování,tak toho je nad hlavu. jak se vám peče v těchto vedrech? Já dnes dělala netradiční svatební pro mojí 56-letou teteu ke svatbě a vůbec nedopadl jak jsem chtěla. ☹ Potahovka se mi v rukou potila a na dortu zas schnula,tak rychle že i trochu popraskala. a to měl být původně i dvoupatrový,no to jsem radši vzdala. 😒
Není šišatá,jen se mi to blbě odfotilo,mám půjčený foták a s ním neumím.

lusil2005
3. aug 2011

@dm1 aky reklamny ramcek? na TOM je nejaka sekcia ze e-shopy?

lusil2005
3. aug 2011

@dm1 aha, uz tam vidim reklamy. idem tam smejdit 😝

mrka2
3. aug 2011

@jakelina aj ja som si ta pridala za priatela,ak dovolis 🙂