Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
18. okt 2011

@mizulienka este nie. tento tyzden musim prenho skocit...

@jakelina ano mame! dakujeme 😅

lusil2005
18. okt 2011

@miciatko dakujem! aj vam posielame gratulacie 😀

lucula73
18. okt 2011

@pristela prosím ťa a akú bielu čokoládu si použila?dala si aj do nej tuk?ja som skúšala teraz cez víkend a na bielu mi to vobec nechytilo,na hnedú čokoládu perfektne....neviem kde som spravila chybu 😕
hodím foto,len som to mala veľmi orosené z chladničky,zle sa mi to fotilo

pristela
18. okt 2011

@lusil2005 cicus aj od nas mu daj pusinku 😀 no radsej dve 😝

@lucula73 jeej ten transfer je krasny, este že ho vymysleli 😀 do bielej som asi nedavala mala som obycajnu z billy clever ci ako sa to vola, prosto ta najlacnejsia co je v bille, a ako si s nou robila?

Inak z tohto co dnes robim ak bude doboska tak som kráľ 😠 😠 😠

lusil2005
18. okt 2011

@pristela dam aj tri! 😀

dm1
18. okt 2011

@zuba Zuzi prosim ta co si spominala zeby si sa opytala v skole na moznost toho stretka myslela si v TN? lebo ten piano club padol su tam skuzkove

bzucinka2
18. okt 2011

@pristela ja som robila v miskach 🙂
@jakelina aj ja som natierala cokoladu na foliu 🙂

bzucinka2
18. okt 2011

@pristela teda telo v miske a hlavu som tusim vyrezavala 🙂
ale ja som robila leziaceho nie sediaceho🙂

zuzana124
18. okt 2011

@mia114 nádherné tortičky 🙂

bzucinka2
18. okt 2011

@pristela tak ja som robila podla tohto postupu 🙂 http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=324&...

pristela
18. okt 2011

@bzucinka2 oooooo, ano, ano, ano to je oooooooon , si poklad, uzasna, neskutocna, zlatá, keby si chlap mozno ta aj milujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dakujeeeem 😉

bzucinka2
18. okt 2011

@pristela 😀 😀 😀 skoda ze nie som chlap 😀 😀 😀 😀 nemas za co dakovat, od toho sme tu

zuba
18. okt 2011

@dm1 Dani hej v TN na Sihoti - tak ja tam teda zajtra zavolám, že čo by to stálo a či je to cez ten víkend voľné, ak bude normálna cena.

pristela
18. okt 2011

@bzucinka2 no neviem či skoda 😀 ja som dost strelena, ziadna vyhra 😀 😀 😀 ze @lusil2005 😀 😀
jaaj taka som rada, ved to vypada ake jednoduchô 😅 az na to ze to mam robit z tej visnovo slahackovej torty 😠 a slahacka veruze tak drzat nebude ale nevadiiii postup je suprovy, jaj ale som rada 😅

bzucinka2
18. okt 2011

@pristela 😀 😀 😀

dm1
18. okt 2011

@zuba jj super len teraz v tomto obdobi je to problem ked su stuzkove 😒. nie je v TN aj nejaka hotelovka ci kuchar-casnik? lebo ma napadlo ci by sa nechceli aj oni prezentovat a tym padom ponuknut priestory za dobre peniaze. pacilo by sa mi keby tam niekto ukazal aj vyrezavanie z ovocia a zeleniny to sa mi mooooc paci

zuba
18. okt 2011

@dm1 No mám pocit že na námestí je reštika kde pracujú detská čo študujú kuchár čašník - oproti MC Slniečko,a el nie som si 100% istá.

katy1979
18. okt 2011

@pristela ja som robila podla toho postupu z dortomanie

alenv
18. okt 2011

tak holky ted mám, pauzu.. malej má zřejmě šestou nemoc tak to je něco horečky 40☹ ale snad už bude konec a pak se puštím do dortu pro synovce bude mít dva roky a za deset dnů jedeme na oslavu. Máte nějakou inspiraci pro tak malého chlapečka?

lussy23
18. okt 2011

@katulkaaaaaa krásna torta

lussy23
18. okt 2011

@reruna @mia114 - prekrásne torty

lussy23
18. okt 2011

@lucula73 - krásne koláčiky, ten vrch sa mi páči

pristela
18. okt 2011

@alenv neboj to prejde aj moj najmensi to mal , vzdy to bolo len 3dni a dr ani lieky nedala , ze to prejde, len na horucku, a kasky co mali male tak tym to na treti den skoncilo ze sa vyhadzali a pak bolo dobre, moj sa ale nevyhadzal, tak neboj , bude dobre a ani sa nenazdas auz budes vypekat tortickyyyy 😉

Inak ja sa chystam mrk ten obchodik v Partizanskom, je to blizo odo mna , tak vybehnem niekedy oci popásť, len potrebujem pozicat tie kamosky co to tam platili 😀 😀 😀 😀

alenv
18. okt 2011

@pristela nejprve jsem si myslela, že to jsou zoubyk, je nám půl roku tak by to odpovídalo, ale takové teploty ☹ tak jsem jela k dr. a nic mu krom teploty není.. jen vždycky jak to vylítne..strašně mě to vyděsí zítra je to třetí den tak snad už to skončí ☹
sestra by chtěla pro malého nějakou tvarohovou nápln.. nevíš o nějaké dobré?

anibas
18. okt 2011

@alenv ešte riešiš čípok ? on sa tam tak vtisne a dosť

alenv
18. okt 2011

@anibas už jsem mu ho dala🙂 nejdřív ho vytlačoval ven, tak jsem přidržela a dobrý.. už spinká 🙂 snad nám to brzy skončí..

anibas
18. okt 2011

@alenv rúčky a nôžky musí mať teplé - vtedy klesá teplota

alenv
18. okt 2011

@anibas faakt to jsem nevěděla.. on je při vysokých teplotách má většinou ledové a pak po práškách mu zteplají.. on je ještě maličkej.. tak když to takhle vylítne tak mu dám hned lék.. lehnu si s ním do postele a mokrou žinkou mu omývám hlavičku a krček.. víc nezvládne.. na hrudníčku dostává záchvaty a já ho nechci stresovat.. na hlavičce je mu to moc příjemný pak mi krásně usne a teplotka jde dolu.. at už je to za námi.. uplně brečím, když ho vidím jak ho ta horečka ovládá

zuzana124
18. okt 2011

@alenv my sme mali tiež šiestu nemoc, tiež som sa vydesila ale nakoniec všetko dobre dopadlo, tuším na 4 deň sa malá vyhádzala a tým aj skončili teploty (malá mala 6 mesiacov) , vlastne ako to prišlo tak to aj odišlo. Držím palčeky prajem a prajem skoré uzdravenie 🙂

mailli
18. okt 2011

holky, potřebovala bych poradit... budu dělat dort (zatím to mám jen předběžně dohodnuté, času mám dost než budu péct) a do těsta na piškot nemůžu použít prášek do pečiva... nemáte nějaký trik na to, aby i tak byl piškot nadýchaný? to si vymýšlím, co? 😅