Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
4. nov 2011

mam teraz aj cas dokoncit tortu tanier uz je hotovy ale ide tam tvarohova plnka a ovocie tak radsej to budem robit az zajtra ked si preto pridu. Idem asi tie pernicky upiect 😵

lussy23
4. nov 2011

@mia114 - krásna
@lamps - nádherná

vecernicci
4. nov 2011

@mizulienka já mám uložené takovéhle

mizulienka
4. nov 2011

@mia114 dakujem krasne, ta s autickom je perfektna 😀

mizulienka
4. nov 2011

@vecernicci jeej dakujem, tie su nadhenre, urcite nieco vyberiem 🙂 prvy zakaznik, ktory vravel, ze ked torta nebude stat viac ako 100eur, ze nemam pozerat na vahu 😉

dm1
4. nov 2011

@mizulienka tak to mas dobreho zakaznika 😉

vecernicci
4. nov 2011

@mizulienka tak takového zákazníka si važ, takových moc není, aspoň u nás ne 😉

lucula73
4. nov 2011

@vecernicci ahoj,prosím ťa a tie svičky tam ako držia v tých kalíškoch?ešte furt som nepiekla,cesto dva dni v chladničke,musím sa dnes k tomu dokopať 🙂

katulkaaaaaa
4. nov 2011

smoulici 3,2kg....toto bola ina rychlovka,vecer som este nic nemala 😝
baby poradte mi pre 50ludi aka velka torta??a tena zahradnictvo k 50tke 😵

katulkaaaaaa
4. nov 2011

@mizulienka wau takych zakaznikov veru dnes je malo,super objednavka 😉

vecernicci
4. nov 2011

@lucula73 těsto vydrží, ta svíčky mám taky přilepené bílkovou polevou, ale taky je můžeš pojistit párátkem nebo drátkem, pak je ten věnec takový bytelnější a vydrží i prohlídku od našich dětí 😀 😀 😉

lucula73
4. nov 2011

@vecernicci lebo som videla na niektorých vencoch,že majú vyrezaný otvor pre sviečku ešte pred pečením...len sa bojím,že sa mi to pri pečení zdeformuje ten otvor a už tam sviečku nestrčím,tak neviem ako to spravím,niečo vymyslím,idem to robiť prvý raz ......a ďakujem za odpoveď 😉

mia114
4. nov 2011

@mizulienka super zakaznik 😉

mizulienka
4. nov 2011

@vecernicci to si vazim 🙂 robim im vrchny korpus bezlepkovy, tak dufam, ze sa mi tam nic nepokazi

mizulienka
4. nov 2011

a on je este fakt taky vynimocny zakaznik...ze on ked bol maly, tak mu od 1.narodenin stale davali taku istu tortu...a ze on chce, aby som malemu kazdy rok upiekla taku istu tortu, chutovo, nie vyzorovo 😉
takze o to viac mi zalezi, aby bola tip top 🙂))

vecernicci
4. nov 2011

@lucula73 já díru na svíčku nedělám, dělám to takhle, že to pak nalepím polevou už několik let a vždycky to drželo 🙂 😉
@mizulienka to víš, že se nic nepokazí, bude dokonalý jako vždycky 😉 😉

katy1979
4. nov 2011

@mizulienka hmm tak tomu sa povie zakaznik ale aj zodpovednost.

baby vy sem take nadhery ako inspiracie hadzete, staci ukladat ani hladat nemusim

katy1979
4. nov 2011

@mia114 to je naaadherna torticka a dovolila som si ju ulozit 😉 je uzasna

adul67
4. nov 2011

ahojte slubila som že vam ukažem ozdobený tu je 😉

jakelina
4. nov 2011

@adul67 krásný fakt 😉

vecernicci
4. nov 2011

@adul67 no vidíš, že se ti povedl 😉 to bylo strachu, tou polevou se to krásně oživí, je to takové veselejší 🙂 🙂

mizulienka
4. nov 2011

@adul67 nadherne, ja sa k tomu asi nedokopem 😒

jakelina
4. nov 2011

@desmodka no já to obdivuju ty miminka, ať je to z čeho chce 😀 😀

dm1
4. nov 2011

baby inak som videla na FB ze alex co tu uz dlhsie nebola urobila torticku podla adamiri kittynu. Juj dufam ze aj do nej sa nepusti 😔

dm1
4. nov 2011

@jakelina no podla mna by to nejaka sikovnica isto zvladla aj z marcipanu pripadne gumpasty ked sa zvladaju kvety ako skutocne a tvaricky a postavicky priam neskutocne krasne tieto miminka by zvladol isto niekto tiez 😉

adul67
4. nov 2011

@lucula73 ja som ich piekla na papierovích košíčkoch osve a potom prilep bielkovou polevou ja som ich zo začiatku prišpendlilaa potom prilepila 😉

jakelina
4. nov 2011

@mia114 ten dort je nádherný, fakt dokonalý. Můžu se zeptat, to úplně dole je korpus nebo nějaký tác potažený marcipánem. Já se ptám asi jak blbec, ale fakt to nevím. Myslím to s těmi srdíčky dole.