Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
20. dec 2011

@mizulienka šlahačka aj mascarpone z Lidla kúpené...aj biela čoko...juuuuj....teším sa na to, dúfam, že sa mi to podarí 😵 😵 😵

dm1
20. dec 2011

@vecernicci no len aby nebol taky ako ten moj ten povedal ze kostoliky uz nikdy viac 😅

alenv
20. dec 2011

Tak jsem chtěla upéct nějaký vánoční pro rodinu a nic.. dneska s malým u dr. a má zánět průdušek.. takže nic nestíhám.. 😠 škoda..

ikula2
20. dec 2011

@pristela krasne torticky akoze mne by trvali tyzden 😀 nie to este dalsie objednavky 😀 , pozeram aj krasne vytienovane ta cesticka 😉

@mizulienka si sa vyhrala, vydarena a ta ziletka 😅 , velmi pekne pismo prosim ta to je ktore a aku ma velkost lebo podobne obzeram ale este som ho nekupila.

pristela
20. dec 2011

@daducha ja by som si moooc prosila vyrobit vykrajovacky 🙂 artisty ale ak ti poslu holky nejake ornamenty aj ine tak sa k nim pripojim, ak neposlu pripomen a nieco ponachadzam, ted nestiham az tolko sliedit po nete ☹

mariann2
20. dec 2011

@daducha ahoj, ja by som ťa poprosila tie artistry, stačia mi aj také, ako máš ty, nemám zatiaľ žiadne, budeš veľmi zlatá, keď budeš na mňa myslieť 🙂

lussy23
20. dec 2011

@mizulienka - parádna
@pristela prekrásne

anibas
20. dec 2011

@daducha porozmýšľame medzi sviatkami a pošleme nákresy, teraz je frmol - ja by som obkreslila svoj kostolík a domček a možno zväčšiť, určite aristry, pozrieme stránku medovnikárok, možno Mafku čo mám ona a nakreslíme:
ALEBO: Kresliť bude Pristelka !!!! Ona má na to papiere 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
20. dec 2011

@ikula2 dakujem, to je kurziva abeceda, maju ju tusim u kamky, ja som si to teraz objednavala, teda velke pismena som mala ale zobrala som si male, je velmi pekna a pismo nie je velke, takze pekne zmestis aj vacsi napis.
u kamky ju teraz nevidim, tu je jedna
http://www.cukroska.sk/www-webareal-sk-cukroska...

adka_praha
20. dec 2011

ahojte... 😵
zasa ste tu take nadherne veci popridavali 😵 😵 😵 ... mne keby niekto teraz povedal o tortu, tak ho asi poslem do teplych krajin a este dalej... 😝 do vianoc nechcem vidiet trubu... po vianociach sa este rozhodnem... 😀 dnes som definitivne vsetko dorobila, porozdelovala do krabic a uz len budu kolace cakat na rozvoz... 🙂 dokopy toho bolo 41,7 kg a 2370 kolacikov a k tomu 2 rolady a 3 platy grilaziek... 😀 😀 😀 😀 makacka slusna, ale manzo pomahal... 😵

mizulienka
20. dec 2011

@dada2007 neboj sa, nepokazis nic, len to uvar den predtym ako budes slahat, dat poriadne vychladit do chaldnicky cez noc a rano preslahas, ja davam aj stuzovac, na jednu slahacku min jeden smetafix...ovocie ukladam az na natretu slahacku a potom kuchynskou utierkou ako keby troska vysajem vlhkost rozmrazeneho ovocia. to je vsetko 🙂

mizulienka
20. dec 2011

@pristela krasne torty obidve.

pristela
20. dec 2011

@anibas asi si idem zmenit nick 😅 😅 😅 😅 😅 , inak ja si vzdy kreslim na tvrdy papier co chcem , vystrihnem a pak vyrezavam z hmoty 😕 aj tie take okrasne inicialy , kopu casu s tym zabijem ☹ ale zas investovat tolko do origošiek vykrajovaciek na to nemam nervy 😝

@adka_praha ja z teba ošediviem, wow , klobuk dole zenska!!!! dobraaa si ! 😉

adka_praha
20. dec 2011

@pristela dakujem 😅 😵 ... aj mm skoro osedivel pri mne... 😀

pristela
20. dec 2011

@adka_praha moj mi minule vravi, že prečo uz neberiem objednavky ??? skoro som umrela, ledva fucim , nespim co makam a on este ze malo mam 😠 a ja ze ved rob aj ty nieco "hand made" a on, ze jemu sa nedari , ja to mam vsetko lahke, lebo mne sa vsetko vzdy podari 😨 😨 som nevedela na rychlo čim ho capiť 😀 akoby nevidel kolko sa nervujem ked sa mi nedari ☹

adka_praha
20. dec 2011

@pristela heh ten moj radsej nema divne reci... 😅 jemu staci vidiet, do kedy robim vecer a ako sa nervacim, ked mi nieco neide... potom velmi ochotne nakluse a pomaha... 😀

jakelina
20. dec 2011

@pristela to bych po něm asi hodila to co bych měla v ruce. 😀 😀
@adka_praha to jsi si mákla, je to dřina, ono se to nezdá. 😒

Co nám tu mazali za příspěvek na minulé straně???

vecernicci
20. dec 2011

@jakelina to byla nějaká reklama na stránky s dortama a na časopis 🙂

jakelina
20. dec 2011

@vecernicci aha, tak to jo 😉

adka_praha
20. dec 2011

@jakelina no tyzden zabarikadovana v kuchyni, ale tak dalo sa... 🙂 idem robit policajta- mm a mladej zasa neni rady pomoci 🙄 😠 😠 😠 😠

vecernicci
20. dec 2011

@adka_praha přesně vím o čem mluvíš, nechala jsem se ukecet ať peču cukroví na objednávku a po týdnu v kuchyni,m kdy jsem troubu zapínala v pět ráno a vypínala až v šest odpoledne, tak jsem řekla, že už nikdy více 😠 Teď relaxuju a peču u toho medovník a na pátek mám tři minidortíky pro kámošky dědu, jen jako dáreček 😉

jakelina
20. dec 2011

@adka_praha já mám napečeno asi 15 kilo a stačilo mi to 😀 😀 Jsi šikulka, já bych 40 kilo vůbec nezvládla. 😒

mizulienka
20. dec 2011

dievcata ja vas obdivujem, tolko cukroveho...ja som dnes urobila este pernik, budem obalvoat v kokose, kde sa ja hrabem so 4 druhmi kolacov hehe 😀 😀 😀
baby a ake rezy ste piekli? ci to este len budete? mysli nejaky zakusok

adka_praha
20. dec 2011

@mizulienka ja tieto "plechove" kolace na vianoce nepeciem 🙂 ...

@vecernicci buduci rok uz ani ja nebudem tolko piect ak pojde vsetko dobre- mame v plane piect ine s mm 😀 ... a nemienim sa stresovat... 🙂 teda niezeby bol toto nejaky stres, ale je jednoduchsie dat jedno dieta ku svokre na bavenie, ako mat este jedno doma, kto vie ako narocne... 😅 😀
@jakelina dik... 🙂 uz ma to chvilami aj nebavilo a vytacalo, ale v pohode... mm pomahal 😀

lusil2005
20. dec 2011

Zienky prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim zachrante ma!!!! Nevideli ste niekde v poslednej dobe tie zlate cokoladove dukaty? Na zajtra robim truhlicu a nikde ich neviem zohnat ☹

mizulienka
20. dec 2011

@lusil2005 fuu luci netusim, uz dlho som ich nevidela,naposledy asiniekde v samoske asi...nie som si ista 😒

bambi2
20. dec 2011

ahojte prosim o radu... chcem zajtra piect tortu, objednala som taku trojposchodovu formu na tortu. rozmyslam, co je lahsie, potrebujem ju bud natret plnkou, takou ktora nebude stekat ked bude v teple. nejakou hustou. alebo oblozit marcipanom. ale neviem ci to pojde. mate nejaky recept na taku uplne hustu plnku?? torta je ale mala, vysoka asi 17 cm a siroka asi 14cm.. co myslite ako nato?? budem vdacna za kazdu radu... 😉

mizulienka
20. dec 2011

@bambi2 nebudes ju rozrezavat na platy a tak plnit?

mariann2
20. dec 2011

@lusil2005 ja som ich minule kupovala v takom obchode FIRST DAY sa volá, je to taká predajňa s alkoholom a cukrovinkami, akoby darčeková, kde robia aj darčekové koše, máme ich u nás viac 🙂

jakelina
20. dec 2011

@bambi2 pevné krémy jsou máslové