Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
1. jan 2012

@vlada111 aale sím ta , najskor chcel strom 😠 potom cervene auto bez strechy 😠 nakoniec si vybral 4poschodovu so stromami a cervenym autom , predvcerom to zmenil na 4poschodovu so stromami, jazerom hore v ktorom sa bude potapat autobus a na nom hore na streche budu stat dvaja ludia 😕 😕 😕 😕 som mu oznamila ze mu urobim biely hladky kruh a hotovo 😠 skoro mi oči vyškriabal 😀 😀 😀 tak som ted sedela s nim za pc a hladali sme , chcem skusit tu krivu tortu/som ho nakoniec na jednu ukecala 😉 hlavne ze nie 4poschodovu 😝

zuba
1. jan 2012

Ahoj babule, tak prajem všetkým nech rúry dobre pečú a plnky nech nevytečú 😉 PF 2012

zuba
1. jan 2012

Všetkým ďakujem za " páči sa mi" @vlada111 no tiež sa mi to blbo poťahovalo, lebo som si zobrala málo hmoty a vyšla mi na ňu len tak tak a to sa vtedy veru zle poťahuje, ale nakoniec sa podarilo 😉

alenv
1. jan 2012

@pristela jsem zvědavá na tu křivou ty se mi taky moc líbí tak pak povíš jak se ti dělala 🙂

pristela
1. jan 2012

@alenv jasne napisem , len mam taky pocit ze to bude hodne tazke potiahnut, kedze sa to dole zužuje 😕

pristela
1. jan 2012

holky prosim vas viem ze niekde bolo video ako robit krivu tortu , nemate ho niektora?

alenv
1. jan 2012

@pristela no to možná ano..pro mě je lepší si vždycky radši rozválet větší plát, aby to šlo lépe potáhnout

pristela
1. jan 2012

uz som nasla video , kto chcete mrknite si , tak sikovne pacicky by som chcela mat aj ja 😝 a hlavne co mi chyba je ta otocna doska ☹

https://www.youtube.com/watch?v=xHY_F53ClJ8

ach prave mi malý zalepil pusu lepiacou paskou a odisiel so slovami : vypadas pekne ... 🙄

benjik
1. jan 2012

@pristela tu desku seženeš i v ikee

pristela
1. jan 2012

@benjik jooo , som na čakačke, kedy @lusil2005 kúpi a posle

benjik
1. jan 2012

@pristela to já nevěděla,já už na vás vůbec nemám čas,jen vždy mrknu co tu přibylo 😉

pristela
1. jan 2012

@benjik to je v pohode , to uz bolo davno a to snad uz zabudla aj ona 😝 musim jej crn bo kasle na mna 😝 😀

marci2305
1. jan 2012

@lussy23 Áno...To je carambola a physalis sú tie oranžové guličky.. 😉

lussy23
1. jan 2012

@mrka2 krásnučké dielko
@vera_vila - peknučká
@ajka82 - nádherná tortička

ajka82
1. jan 2012

jeeej, dakujem baby za toke paci sa mi 😵 o dva tyzdne robim dalsiu a svokra ked videla tuto, tak uz si na jej 65tku objednala, ze jej mam urobit tiez tortu 😅 😝 zatial vsetko len pre moju rodinku, rozmyslam, kedy mozem cosi upiect este nech si potrenujem...

vladka1
1. jan 2012

všem přeji hlavně hodně zdraví.... 🙂

dm1
1. jan 2012

@vecernicci ja som raz skusala celych motylov z coko a boli super pokial som ich nesla dat na tortu zlomili sa vsetky ☹

mia1111
1. jan 2012

babulky, prosím vás, nemáte uložené nejaké tortičky s hasičskou tematikou? Ale nechcem robiť 3D auto, skôr okrúhlu tortu a vymodelovať autko, prípadne hasiča.... vopred ďakujem za inšpirácie 😵

dm1
1. jan 2012
mia1111
1. jan 2012

@dm1 - jééééj, táto tvoja je super, presne také dačo som si predstavovala 😵 😵 😵 . Len toho hasiča neviem, či by som zvládla, ale autko môžem napodobniť? Teda aspoň sa o to pokúsiť? Super tortička, na webe som doteraz našla skoro samé len 3Dautá 😒 . Toto je pre 9ročného chlapca, hodí na hasičský krúžok, tak by som dačo skúsila... Čo si použila ako vnútro - kostru auta? 🙂

mia1111
1. jan 2012

@dm1 - aha, už čítam, že oplatka...

mariann2
1. jan 2012

ahojte, prajem Vám v novom roku všetko najlepšie a pridávam posledné minuloročné torty 😉

mariann2
1. jan 2012

@dm1 dani, poslala sam ti žiadosť na fb 😉

dm1
1. jan 2012

@mariann2 krasne torty a ziadost potvrdena 🙂

mariann2
1. jan 2012

@dm1 ako prosím ťa zdobíš tú reďkovku na slaných tortách, našla si tú stránku o zdobení zeleniny? viem, že si ju pred časom hľadala, ja som ju tiež mala niekedy uloženú, vymazala som ju a teraz by som ju potrebovala

dm1
1. jan 2012

moje dve posledne v roku 2011. Ta sladka bola ozaj rychlovka za par hodin zbuchana

adka_praha
1. jan 2012

ahojte... prajem vsetkym len to najlepsie v novom roku... 😵

ja lutujem, ze som nam nechala tolko kolacov.. uz ma zasa "svrbia" ruky... 🙂 buduci rok nam necham z kazdeho druhu po 5 kuskov a dovi dopo... budem si piect postupne cez sviatky nieco, lebo takto doma blbnem... 😅

dm1
1. jan 2012

@mariann2 na ktorej foto myslis?

mariann2
1. jan 2012

@dm1 napríklad aj na tejto slanej torte, v strede, je to reďkovka, či nie? čím to vyrezávaš?

dm1
1. jan 2012

@mariann2 jaj tak to je len taky "free style" 😀 ako ma napadlo a vyrezavane je to takym malym obycajnym nozikom