Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
6. jan 2012

@vlada111 ďakujem, lebo až tak optimisticky to na začiatku nevyzeralo 😀 som nevedela vôbec ako ju urobím 😝

vecernicci
6. jan 2012
mia1111
6. jan 2012

@vlada111 - máš pravdu 🙂 . Kašleme na sviečky 😅

dajna11
6. jan 2012

@mamina1978 krásna ale ja si myslím že na takú váhu to bude maličké a to zasa nieej pekné či?

mia1111
6. jan 2012

@dajna11 - Kedy ju ideš robiť? Ja budem zajtra robiť malú - 19cm, mascarpone krém, tak Ti môžem potom napísať, koľko váži 😀 .
No a baby, čo sa mi stalo.... piekla som korpus na zajtrajšiu tortu a vypli nám prúd 😒 😒 😒 😒 . Ako po chvíli naskočil, ale nervy som mala riadne. Korpus vyzerá, že je ok, len sa mi trolilinku pripálil zospodu 😅 . Som ho musela nechať dlhšie, lebo zvrchu už bol, zvnútra ale ešte stále lepil, no a takto to dopadlo 😅

lussy23
6. jan 2012

@kvojtanikova krásna torta a ja tam vidím Kitty=) @lenocka23 krásna torta @eliska22 krásnučké torty @vecernicci suprové autíčko
@lusil2005 - nádherné diela
@csina prekrásna tortička aj Timka
@mia1111 nádhera. kde sa dajú zohnať také kvietky?

dajna11
6. jan 2012

@mia1111 to až na koniec mesiaca.....chcu že helikopteru,tak nevbiem či 3D či aku....ale na 3D to by som musela urobiť maličké ak sa mám zmestiť do ceny ☹

mia1111
6. jan 2012

@lussy23 - tieto mám od Kamky 😉
@dajna11 - tak ak 3D, tak to bude fakt maličká... no veď im to povedz, nech sa rozhodnú... 😉 Ja ti zajtra napíšem, koľko váži tá moja

dajna11
6. jan 2012

@mia1111 super díky..

vlada111
6. jan 2012

@mizulienka u mňa je to ok, ja robím len pre známych, ale viem ťa pochopiť. Tak si daj urobiť malé vizitky a dávaj ich pri každej torte s tým, že budeš rada, keď sa ti ozvú - mail alebo telefón ako im chutila 😉

eliska22
6. jan 2012

@mizulienka keď robím tortu známym, tak tí sa väčšinou ozvú a ak nie, tak sa ich ja opýtam 😉 a keď cudzím, tak vždy, keď si berú tortu im hovorím, aby sa ozvali či chutila a niekedy sa mi tiež neozvú, potom tiež dumám ako ty, že či im chutila, ale ja ich už nekontaktujem, bolo by mi to blbé 😝 ale stalo sa mi, že aj tí čo sa neozvali, tak ma odporučili ďalším 😉

mamina1978
6. jan 2012

@dajna11 tato sa mne najviac paci a je fotena zo vsetkych stran 🙂

http://www.isknet.eu/torty_tematicky.php?t=vrtu...

sofi07
6. jan 2012

@mizulienka tiez som sa zvykla trapit, ked som nedostala spatnu vazbu. rozmyslala som nad tym aj tyzden, ba i dlhsie, ci im nechutila, nepacila sa...a potom, ked uz som na to takmer zabudla, tak si bud dotycna objednala dalsiu tortu alebo ma odporucila niekomu znamemu. a raz som dokonca dostala sms po mesiaci s obrovskymi chvalospevmi a ospravedlnenim, ze sa nestihla ozvat skor 🙂 .tak po podobnych skusenostisach som sa tym uz prestala zozierat 😉 . niektori ludia to skratka nepovazuju za dolezite, netusia ako velmi cakame na ich reakciu. inak, prajem vam vsetkym krasny novy rok, nech sa vam dari i nadalej sposobovat radost svojimi sladkymi vytvormi. 🙂

lamps
6. jan 2012

@eliska22 jasné, že nevadí 😅 a tortičky sú krásne 😅

lucia80
6. jan 2012

dievčatá,aj keď takto neskôr, chcem vám všetkým zaželať šťastný nový rok, hlavne zdravíčko pre všetky a aj pre rodinky a nech vaše zlaté ručičky aj naďalej robia takéto krásne umelecké diela 🙂

eliska22
6. jan 2012

@lamps ďakujem 😉

mamina1978
6. jan 2012

@dajn
@dajna11 tu je este jedna tiez krasna 🙂
a su tam i vsetky ostatne dopravne prostriedky ako auta autobusy a pod. ... 😉
a aj s pribliznymi cenami........ mozno vam tie info pomozu

http://www.zakusky-torty.sk/kategoria/11/doprav...

lucia80
6. jan 2012

dlhšie som nenakukla, tak tu určite pribudli krásne tortičky, pôjdem popozerať. Ja sa priznám, že som tú zimnú tortu so snowbordom nakoniec nerobila, nejak sa to zle naplánovalo s oslavou a potom som už tak narýchlo nestíhala. Nevadí, potom som bola aj rada. Ale dcérka bude mať narodeniny o mesiac, tak musím niečo jednoduché a pekné pre ňu vymyslieť.

pristela
6. jan 2012

@mizulienka mne sa skoro nikto neozve ☹ ☹ najskor ma to hodne trapilo , bo som to brala ako ja, ked mi nechuti radsej sa uz neozvem abo to zahovorim 😕 , ale vzdy sa mi vratili/teda ja peciem malinko,nemozem viac/ mam jednu pani ta mala odo mna asi uz 5tort nikdy nepovedala, nenapisala, prosto nic, az pri 6stej objednavke, jej vravim ci konecne nechcu inu prichut, furt tu istu davala a ona, že isto nie, že lepsiu tortu v zivote nejedla a vzdy kazdemu chuti .
oni to beru ako samozrejmost, len ono je to, ze kazdewmu chuti nieco ine

vlada111
6. jan 2012

@sofi07 ďakujeme Sofi, aj tebe všetko dobré a nech je všetko s bábatkom bez komplikácií. Tvoje perníčky sú super, robila ich aj sestra, u nás vyhrali 😀

dajna11
6. jan 2012

@mamina1978 super to je krásne.....dakujem

lamps
6. jan 2012

@eliska22 😅

mamina1978
6. jan 2012

@dajna11 nemas zac 😀 ja by som asi urobila tento posledny od Janky 🙂
ten je taky zivy najpodobnejsi realnemu vrtulniku...... 🙂 ale ja si zatial na take zlozite netrufam ☹
http://www.zakusky-torty.sk/kategoria/11/doprav...

lifinka
6. jan 2012

tak a hotovo 😀 a první dort na oslavu snad ujde 😅

lifinka
6. jan 2012

ještě tu fotku 😕

daducha
6. jan 2012

Ahojte,

pridavam svoje najnovsie torticky.Su od Silvestra do dnes.Inak to je 1x co som vsetko robila cez tyzden a vikend volny 😉 .To by mohlo byt stale tak 😀 .A utekam popozerat co tu krasne pribudlo 😵 . Inak joj baby,ja uz by som tak rada robila nieco elegantne,svadobne,narodeninove s kvietkami .A same detske ...

daducha
6. jan 2012

@jakelina perfektne auto, ale pravdu povediac,dufam ze odo mna ho nikto nebude chciet 😀

lifinka
6. jan 2012

@daducha tak až budu umět takové dorty, budu spokojená 😀 nááádhera, jak dlkouho pečeš?

daducha
6. jan 2012

@lifinka dakujem, v novembri to bol rok 😉