Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
16. jan 2012

@vlada111 pozri........toto je to, čo som našla v malej serepetičkách........ostatné šablony sú vlasy+čiapky+oblečenie.........ale myslím, že toto by sa dalo použiť na tortu....kvety....nejaké tie noty pre tíííínedžera.... hm? čo si myslíš?

mizulienka
16. jan 2012

baby ako farbite farby? mate rukavice?
lebo ja sa az hanbim v obchode platit alebo nieco rukami, ja mam stale take farebne ruky a aku mam znicenu kozu na rukach ani nehovorim 😕

jakelina
16. jan 2012

@mizulienka v rukavicích, kupuju po 100 kusech v lékárně v takové krabici

mizulienka
16. jan 2012

@jakelina ja som uz tiez skusala v rukaviciach ale ja to neviem, mne to tak vadi, vsetko sa mina to lepi 😕 😠

jakelina
16. jan 2012

@mizulienka já dělám Mmf a tam si to pomažu tukem a nelepí, ale Smarflex dělám na černo a v rukavicích a nemažu, ale nedělám toho kilo.

lussy23
16. jan 2012

@1katuska73 krása @79zuzana to je krásne tie farby @dm1 krásne hríbiky @daducha nádherná tortička @jakelina krásna tortička @cestovatelkaandrea senzačné muffiny @lusil2005 krásne tortičky

adka_praha
16. jan 2012

ahojte... 🙂 dievcence, na vikend mam robit tortu- super mario... nemate nejake inspiracie? cosi som pokukala po nete, ale neviem neviem... asi si stiahnem priamo hru, kusok zahram, nech som v obraze...? 😨 😅 😅 😅

vecernicci
16. jan 2012
vecernicci
16. jan 2012

děvčata, kdo to tady sháněl stojícího tyranosaura? Tady je inspirace http://farm8.staticflickr.com/7034/6662110281_6... http://www.flickr.com/photos/7632830@N08/666210...

adka_praha
16. jan 2012

@vecernicci wau diiiik... 😵

vecernicci
16. jan 2012

a někdo chtěl myslivecký dort bez zbraní http://www.flickr.com/photos/7632830@N08/497983...
prostě tohle album stojí za to prohlídnout celý, prostě úúúúúžasný dorty

jakelina
16. jan 2012

@vecernicci nějak se na další fotky za tím jelenem nemůžu dostat, nemám tam tu šipku, asi jsem blbá. 😒

mizulienka
16. jan 2012

@jakelina staci kliknut hore, ze all rights reserved to marks110

http://www.flickr.com/photos/7632830@N08/

dm1
16. jan 2012

@mizulienka ja tiez bez rukavic a vzdy ked farbim cervenu, ciernu alebo tmavo modru tak hroza az tak na druhy den to zlezie 😖

romcag
16. jan 2012

Ahojte babenky, nachvíľu k vám nakuknem, moja dcérka má dneska meniny, chystáme sa to s rodinou v nedelu trošku osláviť a veľmi by som jej chcela urobiť v sobotu nejakú tortičku.. poraďte mi prosím, asi piškotové cesto, plnku - kakaovú s banánom, možno nejaký džemík, no len s tým marcipánom bude asi problém, chcem tie cukríky topiť, nejaké potravinárske farby doma mám, predstavujem si, že to len potiahnem (neviem ako 😅 )a potom na to nejaké kvietky, meno.. ako predstavy pekné, ale neviem ako to zvládnem.. nemáte kdesi niektorá postup nejaký napísaný? Nechcem to zvrzať 😠

vecernicci
16. jan 2012

@jakelina tak @mizulienka ti to už napsala 😉

jakelina
16. jan 2012

@mizulienka děkuju

zuba
16. jan 2012

@mima1311 no ja som ju mala trošku vychladenú

yamahafazer
16. jan 2012

ja som teraz domodelovala a uz nic nerobim uz mam vsetko nachystane na torty tak som rada a tak sa mi akosi vcera aj dnes dobre modelovalo neviem cim to je,ze ked castejsie modelujem tak uz mam viac zrucnosti,ale sama som spokojna s vytvormi co som porobila 🙂

zuba
16. jan 2012

@danula.ch neviem či ťi náhodou medzi časom niekto neodpovedal, tak gelovky s adaju kupit vv internetových cukrárskych obchodoch, ja mam to šťastie, že jeden je u nas v meste 😉 JA som používala PDT - na poťahovanie bola super, teraz používam smartflex, z toho sa lepšie modeluje a je podľa mňa chutnejší ako PDT. Ale zas s PDT sa mi poťahovalo lepšie, ale to je asi len o zvyku. JA moc nepečiem, ja som zatiaľ spravila do 10 tôrt.

zuba
16. jan 2012

@mizulienka bol super, ja som ho robila s tou mascarpone plnkou s malinami. Robila som ho do formy 28x28 a vyrástol tak akurát že som ho mohla prekrojiť raz. Robila som presne podľa toho receptu.

alenv
16. jan 2012

holky jakou nápln používáte do dvou.. třípatrových dortů? Mě přide, že ty šlehačkové jsou blbé.. já to ted dělala a ten spodek to moc neunesl.. jako nevyteklo to, ale prostě to nebylo ono..

anibas
16. jan 2012

@yamahafazer a foto ????

larah
16. jan 2012

@romcag recept na hmotu je na prvej strane tejto temy ja som svoju prvu zvladla teraz na vianoce vela uspechov 😉 potom sa pochval

jakelina
16. jan 2012

@alenv máslový krém, do toho spodního patra

anibas
16. jan 2012

@vecernicci nemáš nejakú tortu kombináciu My little pony a tanečníčku ??? ☹ ☹ ☹ ☹

yamahafazer
16. jan 2012

@anibas mam vybite baterky na fotaku,ale ja si co modelujem zvlast nefotim lebo mne sa to vzdy vseliako leskne a nikedy mi to poriadne necvakne ja som rada ked odfotim vobec tortu aby ju bolo poriadne vidiet aj to nafotim aj 20 fotiek a modelovala som mickey,minie,daisy,donalda to sme vcera s malou a dneska psika,macicku,vcielky ,lienky ,motylov

alenv
16. jan 2012

@jakelina vid.... já ted jak dělala ten dvoj.. tak jak si to sedlo.. tak přes ten potah to bylo malinko vidět.. byla tam taková boulička.. nic hroznýho, ale kdyby byl za peníze tak bych se styděla 😠

jakelina
16. jan 2012

@alenv já dávám ten šlehačkový jenom nahoru nebo do dort co nejsou patrové. Zítra ho dělám do dortu synovi, mám tu broskve a jahody, tak to bude takový lehčí dort s ovocem. Už se těším, mňam.

danula.ch
16. jan 2012

@zuba dakujem, uz si to zapisujem 🙂