Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
1. mar 2012

@peroli a potah byl z čeho? Nic to neudělalo?

bzucinka2
1. mar 2012

@anibas ja tento tyzden tiez vegetim, v pondelok som odovzdala poslednu, len nemam cas ani fotky stiahnut do pc, vonku je krasne tak sme vela s malym vonku 🙂
@pristela a ktoru si si kupila?

mates22
1. mar 2012

@reruna díky, naše slípky zatím nesou 😀

anibas
1. mar 2012

@lamps na tej stránke na FB je tuším aj postup - skúsim kuk a dám ti link 😉

lifinka
1. mar 2012

@reruna i já se přidávám, mramor. korpus hodně vyskočí, taky bych dala 3cm od horního okraje těsta 😨

jakelina
1. mar 2012

@lifinka který mramorovaný děláš?? Já mám dva recepty opsané a nevím který je nejlepší???

pristela
1. mar 2012

@bzucinka2 no ja mam tu lacnu z tesca 😀 ale ja robim stale len mramorove korpusy vacsinou v cisto kakaovej podobe a ten sa s nou kraja uuuzasne 😀

@jakelina ja robim stale tento http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t... len ja davam o trosku menej oleja a cukru 😉 a lubim ho pre chut a hlavne malo vajec a hodne vysoko vyskoci, a co som si vsimla tak cim mensia davka tym viac narastie, takze ja uz dvojitu davku nepeciem radsej upeciem dva zvlast z mensej davky 😉

anibas
1. mar 2012

@bzucinka2 si rýchlejšia :DDDDD

pristela
1. mar 2012

@bzucinka2 tak ja som ju mrk na inej stranke na FB a tam toho mala ovela viac a aj ine-naadherne

lifinka
1. mar 2012

@jakelina z dortomanie od onasy, se asi jmenuje
, mrknu

lifinka
1. mar 2012

@pristela jj, to je on, mého srdce šampión 😀 je prostě super a vždy vyskočí 😀

artepf
1. mar 2012

@pristela
@jakelina
@lifinka holky já taky dělám jen tenhle mramorový korpus s různýma obměnama, už jsem zkoušela jen světlý, kakaový, ale i oříškový a mandlový a je to fakt nejlepší recept, co jsem vyzkoušela a už ani jiný dělat nebudu 😵 . Navíc jsem si to ulehčila tím, že na začátku vyšlehám rovnou celá vejce s cukrem, potom přidám olej a vodu a nakonec mouku s práškem do pečiva, popř. s kakaem, oříšky atd. Jak jsem zjistila, není v tom vůbec rozdíl, když nevyšlehám zvlášť sníh z bílků 😀 . A je pravda, že vždycky hooodně vyskočí a když ho peču celou dobu jen na 150 st., tak ani moc neudělá kopeček 🙂 .

artepf
1. mar 2012

@lusil2005 díííky, takže dáváš asi podobnou cenu jako za sladké dortíky 🙂 a s tou etiketou jsem nečekala, že to bude tak jednoduchý 😀 😀 😀

bzucinka2
1. mar 2012

@anibas 😀 😀 😀
@pristela daj link 😉 aj jarobim ten mramorak al edavam len 0,5 PDP 🙂 jA mam pilku tiez lacmnu z netu, ale paci sa mi aj taka profi co maju na korune za 45 a v novej bani za 25 tusimn a tu istu to je iny rozdiel

lussy23
1. mar 2012

@jitta krásna tortička a dcérke veľa zdravíčka a úspechov v škole 🙂 @mia1111 krásna torta @peroli krásnučká torta
@maca77 krásna
@lucka_o nádherná tortičky

reruna
1. mar 2012

@artepf
@lifinka taky dělám tenhle mramorák, ale občas se mi nepovede - po upečení se propadne, jak jsem zjistila, tak je to asi nedopečením, i když už ho vypínám až když mám špejli suchou, budu muset nechávat déle, přesto pokaždé trnu, jestli se mi zrovna podaří nebo ne, je to takový risk péct tenhle korpus - ale je tak dobrý, že se ho nechci vzdát a vždycky mu dám ještě další šanci, když se povede, tak je bezkonkurenční

reruna
1. mar 2012

@mates22 tak to se fakt máte!

lussy23
1. mar 2012

@mia1111 krásna torta @peroli krásnučká torta

lifinka
1. mar 2012

@artepf a když děláš oříškový či mandlový, tak mouky dáš méně a kolik přidáš např. mandlí ?

lifinka
1. mar 2012

@reruna to je škoda, mě se zatím vždy povedl, peču ho na 170C el.tr. 50min.ke konce přikryju alobalem vrch.

lamps
1. mar 2012

@anibas
@bzucinka2 jooooj, ďakujem pekne, vy ste veeeľké poklady 😅 😅 😅

@pristela tak to sme dve, čo vzdycháme nad jej kvetmi. Aj ja chcem vedieť takéééé 😅

artepf
1. mar 2012

@reruna já si vždycky, když ho dám do trouby, zapnu minutku na 45 minut, nastavím na 150 st. a dřív troubu neotevírám. Většinou ho ale peču taky trošku dýl, tak 55 min. 😉

artepf
1. mar 2012

@lifinka mouky dám vždycky o tolik míň, kolik přidávám něčeho jinýho, třeba 10 dkg oříšků nebo mandlí, tak o tolik míň mouky 😉

yamahafazer
1. mar 2012

moja hotova torta,ale mne sa tam tie tri 20 vobec nepacia 😒 ale tak to chceli mat ,ale ja by som tam bude dala tu 60 alebo racej nic tak by to bolo podla mna krajsie mne to tam vadi 😒

bzucinka2
1. mar 2012

@yamahafazer krasna to si robila cokohmotu? 😉
@reruna ja peciem na 150 a nikdy sa mi neprepadol ☹

lifinka
1. mar 2012

@artepf jj to vím jen neodhadnu kolik těch mandlí 😅 jestli stačí 15g 😕 😅 v tom se nevyznám

yamahafazer
1. mar 2012

@bzucinka2 ano cokohmotu ,ale este sa mi akosi nedarila bola moc mekka sa mi to blbo robilo