Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
2. apr 2012

@jakelina - jééééééj, Kitty 😀 , krásne sa Ti podarila 😵 😵 😵 . Mne pred cvhíľou klopala suseda na dvere, že potrebuje tortu Hallo Kitty o dva týždne 😅 , tak sa tešíííííím 😀

jakelina
2. apr 2012

@mia1111 já dělám na sobotu už třetí velkou, tak mě to nebaví a vždycky jim k tomu na podložku opřu malinku postavičku. Vůbec se mi do toho nechce, dělat třetí stejný dort už je otrava. ☹ 😝

mia1111
2. apr 2012

@jakelina - no ja môžem urobiť podľa seba, nechali to úplne na mňa, len na korpuse a plnke sme sa dohodli, ostatné je na mne... tak ešte sa rozhodnem, či vymodelujem postavičku, alebo urobím 2D obrázok na vrch torty, alebo budem vyrezávať 🙂 . No na budúci týždeň budem rozmýšľať 😅 . Ale verím Ti, že robiť tú istú tortu je otrava... 😒

anibas
2. apr 2012

@dm1 jéééééj Danka tie kačičky a kravičky a húsky nemajú chybu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
2. apr 2012

@mia1111 Kitty by mala byť 2D - maľovaná - taká je všade 😉 😉

anibas
2. apr 2012

@jakelina PDT je iná ako Velvet, ale dá sa - najprv urobím telíčko vajíčko - nechám cca 1 hod. tuhnúť, zapichnem špáratko a pokračujem ...

pristela
2. apr 2012

@jakelina jááá ťa tááák milujem 😵 😵 😵 😵 😵 😀

karaa
2. apr 2012

dakujem za vsetky paci sa mi 🙂

@reruna @yamahafazer cokoladu pouzivam tuto
http://www.cokoladybb.sk/store/goodsdetail.asp?...
je to prava cokolada a kg vyjde na 6eur, co je menej ako varova cokolada napr. figaro. a je fakt pekne tmava, no na chut nie je taka horka, skor chuti ako mliecna, hlavne ked sa riedi kakaovym maslom.

jakelina
2. apr 2012

@pristela však jsem ji kvůli tobě vyfotila 😀 😀 😀

ferinka
2. apr 2012

Ahoj holky ,tak můj asi 2 pořádní dortík :D Někteří šmoulové jak retarďoši,ale chuťově super 😀 😀 😀
Jako na kšeft bych to nedělala ani za mega,máte můj obdiv,stačilo mi to jednou ročně a od letoška teda 2x ročně 😎 😉

reruna
2. apr 2012

@ferinka super, Gargamel je parádní🙂

pristela
2. apr 2012

@jakelina ved ja ti ju aj hojne doprajem kazdy druhy tyzden aj zo tri 😀 😀 😀 😀

teda holky, to nieje sranda najst pekneho leziaceho kona podla ktoreho sa da modelovat ☹ úžas , zas jedna torta "nez stresu"

lubi22
2. apr 2012

@vlada111 - ten chameleon je najdokonalejsia torticka, aku som videla, synovia boli uplne fascinovani 😵 Super vediet, ze pecies v Trnave, tam mavame vacsinou oslavy u rodicov 🙂

Aj ostatne tortičky, ktore tu davate, su uplne nadherne, stale likujem, hlavne obdivujem, ako to stihate pri detickach, moji chalani chcu pri akomkolvek peceni pomahat, co znamena, ze ak by mi normalne nieco trvalo hodinku, tak s nimi tri 😅 A nehovorim o neporiadku popri tom 🙂

Pekny vecer 🙂

alenv
2. apr 2012

@jakelina tak jsem právě zadělala tu novou hmotu.. hodila jsem to do pekárny.. a první poznatky.. chut výborná absolutně.. prostě opravdu mléčný marcipán.. moc výborný.. hmota se jeví opravdu mnohem víc elastická taková žužlavější nebo jak to říct 😀 😀 ted to nechám do zítra odležet.. a napíšu zítra. je toho fakt kopec můžu ti to blejsknout. Když udělám kilo domácího mléčnáku tak ho určitě není tolik nechápu 😅 zkusím něco udělat a napíšu jak to vysychá..

alenv
2. apr 2012

@jakelina no máš dokonalého muže

alenv
2. apr 2012

@vlada111 nechápu absolutně dokonalý chameleon

jakelina
2. apr 2012

@alenv tak to je super, přeju, ať ti to jde dobře i potahovat 😉

alenv
2. apr 2012

@jakelina já to nechám na dort pro nás co budu dělat 14.. nechám v ledničce snad se s tím nic nestane.. ale jeví se ta hmota fakt skvěle

kaculka46
2. apr 2012

@alenv Ahoj prosím tě co to máš za hmotu to je ta sypká montana?

alenv
2. apr 2012

@kaculka46 ahoj je to tohle http://cukrarske-pomucky.cz/mlecny-marcipan-1-k... nějaká novinka.. ale jsem opravdu nadšená, protože u nás jic jiného jak mléčný marcipán neprojde

zuzkat1
2. apr 2012

ahojte🙂 baby ked budem tortu piect v sobotu, mozem si urobit ruze uz v piatok?

kaculka46
2. apr 2012

@alenv musím vyzkoušet my taky máme mléčňák nejradši i ta cena ujde,tak děkuju za info.

lussy23
2. apr 2012

@vlada111 perfektná torta, waw! @monikad1 krásne @isabella_fly nádherný Elmo.. @halienka nádherné fotky i tortičky @jakelina krásna Kittynka @dm1 prenádherné medovníky @maya30 na TOM je postup na črievičky, skuste kuknúť. 🙂 @jakelina krásne medovníčky @kvojtanikova - krásnučké @zdenallicka - krásny kvietok @pipka - krásnučká @lenocka23 krásna torta

dm1
2. apr 2012

@zuzkat1 jasne aj ovela skor aspon pekne vytvrdnu 😉

alenv
2. apr 2012

@kaculka46 no právě.. a poštovné mají levné.. a přijde mi, že je toho fakt mnohem víc.. je toho uplnej kopec.. a teda chut uplně stejná.. výborná.. muž mi tu už ujídá a ten si na něj potrpí

lussy23
2. apr 2012

@ferinka krásna torta

zuzkat1
2. apr 2012

@dm1 dakujem🙂

dm1
2. apr 2012

@halienka super sa ti podarila 😵

zuzkat1
2. apr 2012

@dm1 a ak by som si marcipan na potah urobila skor a potom dala do chladnicky a nahriala v mikrovlnke na druhy den? to uz asi nie je dobry napad, vsak?