Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
8. apr 2012

@alenv práve dnes som to kukaa v jednom časáku anglickom a na foto postupe bolo drvený korpus a krém,takže punčovina....obalene marcipánmom alebo namočene v čoko

njonja
8. apr 2012

@dadka212 Vouttonka je uprimne veeeelmi pekna! 🙂 🙂

pristela
8. apr 2012

@zdenallicka to bola vyslahana slahacka do toho gaštanové pyré, pak tvaroh a strosku cukru 😀

@alenv isto puncovinove gulky namacane do roztopenej a zafarbenej bielej čokolady

pristela
8. apr 2012

@alenv ach som zabudla odpisat, toto bolo normal tvrdeny karton vyrezany kruh a potahovka z torty potiahnuta az naň dole, a pak na kraj prilepena bielkom s cukrom stuha, aaaale uz to nebudem robit, ako vypada to super ale je to desne neprakticke!!! nemala som to ako drzat len za spodok aj na stôl sa to spatne potom davalo. Ale tak na kom inom nez na svojich si skúšať 😀 😀 😀

njonja
8. apr 2012

@pristela prenadherne su tie kvety! prosim ta, to mas na tieto vsetky lpene zvlast formicky? Pytam sa ako blbec, al ekvety som este nerobila.Teda okrem takych jednoduchych☹

zdenallicka
8. apr 2012

@pristela
@alenv

Určitě by to šlo namáčet i do tohoto..🙂

http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/katalog/cokol...

njonja
8. apr 2012

Kocky, moja spominana Naohova Archa pre kamaratku ako darcek na krstiny jej 3-rocneho syna. Nehccela som taku klasicku bielu babatkovsku krstinovu. A chcela si vyskusat modelovanie zvieratiek..Viac sa mi tam, zial pre cas nezmestilo☹ V plane bolo ovela viac potvoriek...

pristela
8. apr 2012

@njonja chaaa, nemam, tie biele su robene bez formicky strihane manikurovymi noznickami , tie male zelene s takou 4 cipou obycajnou kovovou hviezdou-dostrihavane noznicami a tvarovane kosticou 🙄 , a tie fialove su robene tiez z obycajnou kovovou slzou ale daju sa aj s kruhom , ja mam málo pomôcok ☹ ☹ ☹ zvacsa musim improvizovat co dúm dá ☹

njonja
8. apr 2012

No a este fotky🙂

zdenallicka
8. apr 2012

@njonja Ty jsi neuvěřitelná!!! 😵 😵 😵

njonja
8. apr 2012

@pristela su super krasne! Ja nemam vela vykrajovatiek🙂 Krasne su!

pristela
8. apr 2012

@njonja ooo, ta je naaadherna, ja to vedela!!! som sa na nu moooc tesila, si neskutocne sikoffné deffče 😉 😉 😵 😵

dajna11
8. apr 2012

@njonja wauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀

njonja
8. apr 2012

@vlada111 vladik, ta ovecka je fantasticka! Presne podla mojho vkusu! 🙂 🙂

njonja
8. apr 2012

@pristela , @dajna11 DAKUJEM dievcata🙂

mia1111
8. apr 2012

@njonja - waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau, holka, odpadávam z Teba 🙂 🙂 🙂 . Krásne dielo a tie detaily zasa úplne do poslednej čiaročky prepracované 😵 😵 😵 😵

njonja
8. apr 2012

@pristela som az teraz prisla k tvojej konovej torte.-) No - kon je uuuzasny a neviem si predstavit, ako si ho potahovala...mi to nejde do hlavy. To musela byt fuska... Ale teda zakaznik je zakaznik - mne by sa tiez nepacila na tej kvietkovej ruzovej torte, aj ked sama o sebe je nadherna🙂 Nas zakaznik - nas pan🙂
A ktorej plnky sa to nevedia dojest???
inac som pri modelovani tej Noahovej torty stale na teba myslela (dufam, ze a ti nestikutalo) a dufala, ze ta nesklamem🙂

ikula2
8. apr 2012

@njonja nooooo teda si sa vyhrala, naaadherna ma pribeh ....

Tak ja neprispievam nicim velkonocnym, lebo som nestihala, robila som tuto krivu na dnesnu oslavu.

njonja
8. apr 2012

@ikula2 dakujem🙂 Ja sa snazimmat vzdy daky pribeh🙂 aj ked nie vzdy sa to da🙂

vlada111
8. apr 2012

@njonja wau, riadna makačka. Máš môj obdiv, mňa by porazilo z toľkých modelovačiek, paráda 🙂

vlada111
8. apr 2012

@njonja som rada, že sa ti páči, bála som sa jej, ale nakoniec boli najhoršie tie slimáčiky na nej.

vlada111
8. apr 2012

@ikula2 krása a ešte mi povedz, ako sa robí taká krásna fialová?

alenv
8. apr 2012

@njonja to si děláš sranduuuuu.... tak nádherný dort jsem teda dlouuuuuuuho neviděllaaaa tiše zááááávidím.. no krása... ukládám děkuju

alenv
8. apr 2012

@njonja i muž to tady obdivuje a prý ty voe... takže to mluví za vše

mia1111
8. apr 2012

@ikula2 - jéééééj, krásna tortička, podarila sa perfektne 😉 😵

ikula2
8. apr 2012

@mia1111 dakujem
@vlada111 dakujem vladi miesala som fialovu a ruzovu gelovku chcela som viac do cyklamenova, ale manzel povedal ze tato je pekna tak ostala taka fialkava

alenv
8. apr 2012

@zdenallicka jééé díky super...
@pristela díky moc..
budeme mít v sprnu svatbu tak jsem chtěla udělat jako pozornost na stůl a takto zabalit.. co myslíte

lussy23
8. apr 2012

@ikula2 krásna
@njonja dokonalá torta, tie detaily úplne úžasné waw. klobú kdole.