Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zani2877
2. júl 2012

@aduskatt @pingu1 kamoška s ňou robila a bolo to strašné 😒 . To sa jej trhalo a tie boky na torte už mala také poplátané. nechci vedieť aký slovník mala pritom 😀 😀 😀
Baby odkiaľ máte také pekné podložky pod tortičky? No strieborné, zlaté a biele poznám a také farebné? 😅 😕

aduskatt
2. júl 2012

@zani2877 ja si podlozky vyrabam🙂

aduskatt
2. júl 2012

@zani2877 dik za info, tak som rada, ze som odolala a tu potahovku nekupila.myslela som, ze to bude nieco na ten styl, ze by ma trafil slak pri tom potahovani

zani2877
2. júl 2012

@aduskatt som si aj myslela, že si vyrábaš 😉 , no ja ostanem pri klasike 😀 😀 😀 a to ona robila začiatkom mája to ešte ani teplo tak nebolo a teraz už fakt neviem ako by s tým robila 😀 ale, že chuťovo to bolo dobré 😉

lussy23
2. júl 2012

@lailaveve nádherný. tie jahôdky súú skutočné?
@wera.g krásnučká

aduskatt
2. júl 2012

@zani2877 to nie je problem...vyroba podlozky mi zaberie tak 10 minut casu🙂

aduskatt
2. júl 2012

@zani2877 mne chuti aj smartflex a netriafa ma pri tom🙂)

zani2877
2. júl 2012

@aduskatt 😉 😉 😉

wera.g
2. júl 2012

@lussy23 jeeej ďakujem 😉

lussy23
2. júl 2012

@florentina nádherná
@dajna11 nádherná tortička mňam, dala by sm si to ovocíčko.
@heni79 krásna tortička
@zuzana124 nádherná

lussy23
2. júl 2012

@lucula73 úžasná torta, obdivujem prácu.. ale keby bolo na mne, asi by som sa na to nedala. Po prvé: neviem či by som to zvládla po druhé - cukrárstvo nie je sochárstvo. Socha sa dá odložiť, ako na okrasu, torta sa musí zjesť. podľa mňa je takáto torta trochu morbidna. Keď už spravila by som normálnu tortu a na ňu postavičku koníka.

adka_praha
2. júl 2012

caute... haha snazim sa spachat tortu... potiahnuta a viac menej ozdobena je v chladnicke, uz len chyba pokus o smoulinku... ale neviem, ci ju rano nespravim len 2D 😅 , ci z postavicky nenajdem len kaluzku niecoho neurciteho... 😝 ani pismenka sa mi nedali vykrajovat... som ich musela robit "valcekmi"... 😅 rdbkam na to a vazne nic nerobim, kym sa pocasie trochu neuvedomi... 😒

dajna11
2. júl 2012

@lussy23 dakujem,a nielen to voocíčko bolo skvelé.)

pingu1
2. júl 2012

baby, v com spociva to caro, aby bola cokoladova poleva na torte krasna rovna?

lamps
2. júl 2012

dievčence ja mám tento týždeň tri torty z toho na stredu jednu dvojposchodovú, ma picne z toho. Chcela som sa spýtať - ako mám potiahnúť to vrchné poschodie tak, aby medzierka medzi poschodiami bola minimálna? Ja by som chcela, aby som tam nemala takmer žiadnu špáru 😀 máte na to nejakú fintu?

aduskatt
2. júl 2012

@lamps potahovat uz na podlozke, na ktorej to budes ukladat na spodne poschodie🙂

lamps
2. júl 2012

@aduskatt to tak robím, ale aj tak tam mám medzierku 😅 ja by som chcela, aby tam nebolo takmer vidieť, kde sa torty spájajú

aduskatt
2. júl 2012

@lamps tak potom ma napada jedine tak, ze naskladat to na seba a potiahnut naraz, ak nemas kazde poschodie inej farby.......a ak mas, tak potom aj ja rada uvitam dobre rady, ako to zaonacit bez medzery🙂

vlada111
2. júl 2012

@lamps ja dávam pod vrchné poschodie CD-čko. Je tenučné a nie je tam potom medzera

dm1
2. júl 2012

@lamps ja davam na take tenke podlozky cukrarske zlate ale ozaj tenke nemusia sa obalovat rovno na to sa poklada. ja inak ked potahujem tieto poschodia tka oriezam hmotu s takym malickym presahom a potom ked dam poschodie tak to zatlacim dovnutra pod to akoby zacistim to s tym. pripadne este ked polozim vrch na spodok tak zehlickou uhladzam boky vrchnej smerom dole a natiahnem si tak kusok potah dole a nie je medzera. ono vacsinou mije to jedno lebo sa to vzdy nieco na to ide ale ak je treba robim takto

lamps
2. júl 2012

@vlada111 CD-čko nemám, jedine, že by som šlohla deťom najakú rozprávku 😀 mám pod ňou tenký kartón, uvidím ako sa mi to podarí. Ono naposledy som nemala veľkú mezderu, ale viem si to predstaviť aj krajšie 😅

lamps
2. júl 2012

@dm1 ďakujem zajtra vyskúšam a dám info ako sa mi to podarilo. Chcem sa to tak pekne naučiť urobiť na tortách, kde sa to dá zamaskovať, aby som to vedela, keď bude torta bez maskovania medzierok. Ale mám z prevozu tej torty nervičky. Pocestuje až za Zlaté Moravce 😝

dm1
2. júl 2012

@lamps sak daj tematicke CD-cko 😀 napr. ak sa robi detska tak bonus CD s konkretnou rozpravkou 😀

inak tie CD sa daju vyuzit pri takych mensich poschodoviek asi. mne sa na tom systeme ked davam podlozky len o cca. 2cm mensi priemer ako je torta aj paci ze torta pod tym nieje spinava a krasne vsetko sa da rozobrat a je to ako tak ciste mimo toho kraju. pri CD by sa to az tak nedalo pri torticke s priemerom cez 20....

maca77
2. júl 2012

Ďakujem za všetky "lajky" 😵
@moonlightka to sú tieto drôtiky .... http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...
😉

lamps
2. júl 2012

@dm1 ja som toť nedávno robila poriadky v CD a DVD a tie poškodené a nepotrebné som vyhodila 😀 to som bola ešte naznalá veci, že CD sa dajú aj inak využiť. Inak dnes som si pri krájaní podložky pod tortu taaaak pekne porezala prst, zajtra sa mi bude super poťahovať torta. Možo bude pokropená nielen mojím potom ale aj krvou 😀 😀 😀

aduskatt
2. júl 2012

@lamps cize bude krvopotne potiahnuta🙂

lifinka
2. júl 2012

ahojky, tak vkládám sobotní dortík, to vedro bylo neúnosné, dort se potil o106☹

holky, tak další zakázka, jeden dort pro dva chlapy, korpusy chce paní mramorové, bude pečeno na plechu, potřebuji radu, když dělám mramor do kulaté formy je to ok, ale na plech to než mi z prostředka plecha sjede po lžičkách ke krajích to se asi osypu, máte někdo nápad? Mám na plech vylít světlé těsto a pak třeba vidličkou promíchat kakaový???

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka ja som nedavala lyzickami, ale naberackami, tak som sa osypala menej🙂

dadka212
2. júl 2012

@lifinka ja som dávala lyžičkami ako pri klasickom kruhovom korpuse a potom som plech zobrala do rúk a tak som ho naklápala zo strany na stranu aby sa to pekne vyrovanlo po celom plechu

lifinka
2. júl 2012

holky tak jaká tu byla v noci bouřka, taaak jsem se držela manžela, že jsem ho snad nikdy takhle netiskla 😕 😅 v noci jsme lítali a uklízeli kytky a plast, stejně se rozbil Ivoškovi stolek 😠 já přívalový deště nenávidím, vždy nás vytopííí, naštětsí teď nic nebylo....uf