Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
23. okt 2012

@dm1 ty dani a neda sa to tak, ze by som do tej formicky naliala lukopren a potom do toho vlozila ten predmet co chcem mat formicku..teda lego kocku a pod. ? to do toho uz neponorim alebo? 😕

som myslela, ze by som si odstrihla akokeby dno z plastoveho poharika a do toho naliala ten lukopren a do toho potom ponorila tu kocku alebo gombiky...hmmm? 😕 😅

danna81
23. okt 2012

Ahojte. Potrebovala by som prosím radu. Žijem v Nemecku a nedokážem prísť na systém a význam označenia múk v Nemecku. Nenašla som žiadne tabuľky ešte mám pár kíl slovenskej múky ....ale čo potom???? Ďakujem

pipka
23. okt 2012

@lamps sice foto nevidim ale neva 😀 😀 😀 berem 😉

anibas
23. okt 2012

@danna81 ahoj - napíš konkretne @mamina1978 ona žije v Nemecku a snáď ti pomôže 😉

mamina1978
23. okt 2012

@njonja ............inspiracia z internetu....................😉
Tak ja by som ich 12 rovnakych asi neurobila 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ved to je takaaaaa makackaaaaaa 😅 😅 😅 😅
Tak tie tri co mas ..........................a na torten - tallk 😉 ved vies ze iba na heslo je takyto zensky zadocek so suknou a zvodnym pradielkom........ A niekde na nete som videla tortu aj s takymito zvodnymi zadockami zapichnutymi dookola torty niekolko a na vrchu bola len jedna krasavica 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale uz si nepamätam kde 🙄
Foto z internetu z vyssie spominanej stranky som ofotila a pridavam 😉 😀 😀 😀 😀
Ty si vsak original mozes pozriet tu...... 😉
http://www.torten-talk.de/g15p809-Geb-Tobias.html

anibas
23. okt 2012

@mamina1978 krásne inšpirácie a vieš, že ja som ešte nerobila Barbie tortu ??? 😅 😅 😝 😝 😀 😀

mamina1978
23. okt 2012

@danna81 Jooooj tak to je tazko u nas v DE s mukou 🙄 🙄 🙄 🙄 😝 😝 😝 😝 😝 My mame Typ 405 a 550 a podla mna su uplne rovnake to je ako hladka muka na Slovensku......... a potom je tu Doppelgriffiges mehl a to je na Slovensku polohruba muka ......
A taku fajnu Slovensku hrubu muku som tu za cele roky este nenasla 😝 😝 😝 😝 😝 , tak tu si davam vozit do zasob zo Slovenska alebo Ciech....... 😝 😝 😝 😝

larah
23. okt 2012

@dada2007 babulka,dala by si recept na tie orechové oblátky, prosím 😉

dm1
23. okt 2012

@pipka no cisto teoreticky mozes ale vies si predtavit ponorit prochy gombik do hustejsej tekutiny ktora nejde ani za svet z ruk tak, aby sa ti krasne vyliali aj dierky v gobiku? ja veru asi neee. skus ho radsej jemne prilepit a dat napr. do kelimka od jogurtu a naliat na to lukopren

vecernicci
23. okt 2012

@jakelina tak naše děcka by ti mikuláše dali dobrovolně sami, oni je totiž jak to říct "nežerou" to je snad jediný, co nám zůstane ze sladkýho 😀 😀 😀

danna81
23. okt 2012

@mamina1978 ďakujem za odpoved to iste som si aj ja myslela ☹

mamina1978
23. okt 2012

@anibas Noooooo 🙂 🙂 🙂 🙂 tak to je najvyssi cas, ved som ti uz davno....niekolko mesiacov dozadu pisala, ze na modreho konika som sa prihlasila vtedy len preto, lebo som na internete videla naaaadherne torty od ANIBAS 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A tie mi ukazala moja maminkaaaaa a ja som take tiez chcela robit, no este musiiiim veeeela torticiek napiect a aj tak asi nikdy nebudem mat take nadherne kvety ako su tie tvoje 😉 😵 😵 😵

A vdaka tebe som tu potom spoznala............... vas ostatne zlatucke dievcence 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a tortomania ma chytilaaaaaa a ukladam vase nadherne vytvory ,takze uz moj computer je uuuplne plny tortickovych inspiracii........ 😵 😵 😵 😵 😵 😵

evvina
23. okt 2012

Dobrý večer holky,
prosím ač jsem hledala všude tady na MK na našich sránkách tak jsem prostě nenašla? Potřebovala bych postup na postavičky na svatební dort. A požadavek zní velké vykulené oči, jako srandovní.Něco jako je toto. Děkuji za každý odkaz nebo radu. 😔 😉

pipka
23. okt 2012

@dm1 no sak to, akoze lego kocku si viem predstavit ako by som tam pchala.-.ale gombiky isto nie...teda musim to poskusat, asi toho miniem viac.,..ale tak aj na chybach sa clovek uci 😝 😅
teda myslim, ze ak je to huste, tak to len polozim navrch a potom uz zatlacim , ponorim pomocou palicky alebo spajle...a ak nepojde, tak druhy pokus, bude sekundove lepidlo, nalepit o dno a zalievat 😉

dm1
23. okt 2012

@pipka no len mysli na to ze pokial si umyjes tu vec co sa ti tam prekoti alebo sa na prvy pokus nepodari aj ruyk a vsetko okolo tak ta hmota uz bude taka tuhsia a treba ozaj velmo rychlo robit. Ale super kocky skusajte aspon vychytame chyby a bude to stale lepsie a lepsie!

pipka
23. okt 2012

@dm1 nooo sak to je pokus omyl 😝 😅
ozik a v chirurgickych rukavkach ako ked hmotu farbim sa to neda...ze by som nebola jak prasa 😅 😀

lukika
23. okt 2012

@vecernicci tak u nás je to tak isto s tými mikulášskymi sladkosťami vždy ostanú a potom ich nalámem do muffin.
@vecernicci ty nemáš náhodou nejaké barbie torty obrázky uložené? Ty máš vždy všetko. Stále som sa nerozhodla akú budem robiť takže čím viac vidím tým viac odkukám z každej niečo

nika1985
23. okt 2012

@dada2007 ahoj mohla by som ta poprosit o recept na tie orechove oblatky si mi narobila chute ja robim sladke s tymi tabletkami pre cukrovkarov kvoli babke strasne ich lubi vzdy sa tak potesi doteraz nemohla ziadne a toto by bolo pre nas mnamka dakujem pekne

lamps
23. okt 2012

@pipka ach to som celá ja, ale zvonil mi telefón a zabudla som pridať foto

nika1985
23. okt 2012

@dm1 prosim ta ake oznacenie alebo takma ten lukopren poslala som mamu s frajerom nech mi to kupia uz strasne dlho to chcem skusit a ona mi vola ze ved ich je vela ze aky no tak som jej vysvetlila ze na co to chcem ale ak to ma nejake speci oznacenie moc by mi to pomohlo. dakujem

mia1111
23. okt 2012

Babulky 😵 😵 😵 😵 , mám pre Vás bojovú úlohu 😅 . Keby ste mali oslavovať 40rokov, akú tortu by ste si želali? 😅 😉 . Potrebujem nejakú inšpiráciu na tortu pre 40ročnú žienku... Mám asi milión inšpirácií, ale neviem, akú by som chcela tortu, keby som mala 40. Viem, akú si urobím, keď budem mať 32, čo je o mesiac, ale neviem, akú urobiť pre 40ročnú žienku 😅 . Ak máte nejaký tip, pls, sem s ním 😵 😵 😵 😵, budem VÁM VEEEEEEĽMI VĎAČNÁ 😵 😵 😵 😵

jakelina
23. okt 2012
pipka
23. okt 2012

@lamps v poriadkuuuuuu, som si myslela 😀 😀 😀 oki 😉 posli cislo uctu 😉

lussy23
23. okt 2012

@karap krásna
@79zuzana krásne @jakelina krásnA tortička @lamps - krásnučké @muffinka8 nádherná @dadka212 krásne @sisix nedá sa to trochu zväčšiť?

lamps
23. okt 2012

@mia1111 tá moja posledná bola pre 40-ročnú ženu, ale ja byť tebou urobím jej takú, akú by som si želala ja 😉 a ja mám podobný problém, mám robiť tortu pre 1-ročného chlapca, úplne všetko nechali na mňa (len váhu musím dodržať) a ja od samej radosti neviem, akú tortu mu urobím

pipka
23. okt 2012

@mia1111 tak moja mna moja 40-tka caka onedlho a veeeru sama netusim co si upeciem 😀

aale urcite nieco s kvetinkami...a ja si davam zavazok , ze na mojej torte bude aspon jedna drotikovana kvecinka 😀 😀 😀
ale teda asi nieco taketo :

dm1
23. okt 2012

@nika1985 lukopren N 1522

lukika
23. okt 2012

@dm1 waw to som ešte nepočula o tom lukoprene.To sa dá vlastne vyrobiť pomocou neho odliatok a potom tam vložiť hmotu a nechať vytuhnúť a vybrať?

dm1
23. okt 2012

@lukika ano da sa zaliat nejaky predmet, nechat vytvrdnut a ked to vytvrdne dat tam hmotu a mas formicku. ja som si tak teraz robila na lego kocku