Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
25. nov 2012

@dada2007 no hovorím na nas nezvýšilo 😀 😀 😀 😀 tiež som tam jeden čas kupovala pekné zlaté papiere ...boli super pod svadobné torty...a teraz ich už vyše roka nieto 😖

njonja
25. nov 2012

@mariann2 srdcko a formu si si odlievala???
@dadka212, @daducha, @maya prekrasne torticky!
@cat, ale kocky tie torty robia uz nejaky ten cas, im to ide rychlejsie🙂 aj ked samozrejme, stihaju toho poriadne vela!!! ale ty predsa popri detoch a rodine musis "stihat" nieco oooovela dolezitejsie a narocnejsie, ako pecenie tort!! Drzim palce! 🙂

cat
25. nov 2012

@njonja ďakujem 😉 ja to beriem ako 1.pokus, učenie sa a o 3 týždne spravím krpcovi k narodkám jednoduchú okrúhlu tortičku s Patom a Matom akože na záhrade, s tou poťahovou hmotou smartfex velvet sa ozaj dobre robí 😎

dadka212
25. nov 2012

@cat dakujem stíham ich aj viac 😀 ono je to o cviku, rozložení si práce atď....ja to už robím ako na bežiacom páse...no ale prvú tortu som robila hádam aj 2 dni 😉 takže ty si ešte dobrá keĎ "len" do jednej 😉

jenie123
25. nov 2012

Ahojte baby.. nadherne torty ste opat napiekli.. 🙂 jedna krajsia ako druha..
mala by som na Vas prosbu.. robili ste tortu audi A4? alebo mate nejake inspiracie? Dnes sa mi ozvala jedna kocka, ci by som jej ju urobila a kolko beriem za kg.. a normalne sa jej zdalo 10€ za kg vela a este sa mi ozve, ci ju bude chciet.. no som zvedava.. a to som jej robila 2 torty a bola velmi spokojna..

jankaferancova
25. nov 2012

@lussy23 dakujem pekne 😉

simasa
25. nov 2012

Ahojte,
tak jedna futbalova...

jper
25. nov 2012

Můj včerejší výtvor - manžel pomáhal s růžemi a dělal číslo. Za chvilu mi přebere asi aj to pečení 😀 Čokokorpus, Bavaroise krém s malinami. Váha 2,7kg
Jen s tím focením se trápím - dort vypadal krásně a na fotce je nic moc. Mě to štve

frlka
25. nov 2012

@dadka212 tuto temu si myslela? ...lebo je ich vela...nech sa spravne zaradim 😀

ajka82
25. nov 2012

@jper ake si mala rozmery ked ma 2,7kg? 😕

jper
25. nov 2012

@ajka82 Spodní korpus 18cm a horní 12cm - chtěli jen pro malou oslavu a já ty dvoupatrové mám raději

dadka212
25. nov 2012

@frlka ano 😉

frlka
25. nov 2012

@dadka212 http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/9-1...
a hned sa teda prosim ta aj spytam...toto je ta ruzova, co miesas do fialovej? ci ta bledoruzova?
a ktore su dobre tie praskove? vdaka.

dadka212
25. nov 2012

@frlka ano to je ona a ja mám rôzne práškové a pripadajú mi všetky rovnaké 😀

frlka
25. nov 2012

@dadka212 dakujeeeem, si poklad 🙂 ...utekam...ideme svokre na oslavu 😀 nesiem moj prvy marcipan.vytvor v zivote 🙂

lokalistin
25. nov 2012

@jper pre boha to ako je mozne,ze ma len 2,7kg ale je pekna

lokalistin
25. nov 2012

@jper no dufam,ze si ju nedala za 27€

jper
25. nov 2012

@lokalistin jak už jsem psala výš malé korpusy. A cena nebyla stanovena - byla pro právničku, co nám zadarmo sepsala smlouvy - tak tohle bylo jako vyrovnání za její práci :D Ale jinak by stála míň jak 27Euro - dyť peču dorty teprve pár měsíců, tak si nemůžu počítat jako profesionálky :D

livia76
25. nov 2012

🙂 pre moju slečnu

lokalistin
25. nov 2012

@jper sa blaznis mas super robotu tak je jedno ci pecies prvu alebo tisicu tortu a roboty na nej aj ked bola mala tak by som ju pod 40€ nedala

lokalistin
25. nov 2012

@livia76 super

lokalistin
25. nov 2012

@simasa si na fb?

symoona
25. nov 2012

Po dlhom čase jedna 🙂

mariann2
25. nov 2012

@njonja nie,forma je silikonova formicka na lad

jper
25. nov 2012

@lokalistin Ty jo to by vycházelo na 370Kč za kg - to nevím jestli bych ještě měla práci. Já myslela, že profi pekařky - cukrářky berou 250Kč za kg a když to nedělám ofiko tak se i bojím, aby mě někdo nepráskl. Ale je fakt že na dortu vydělám max. 150Kč - což je směšná částka na ty hodiny práce.

lussy23
25. nov 2012

@simasa je krásna
@symoona krásna
@livia76 nádherná tortička.
@frlka nádhera. to ako dokážete tka dokonalle potiahnúť?
@jper krásny

lussy23
25. nov 2012

@dadka212 krásne, najmä tá Pingová
@daducha nádhernučké
@maya30 parádne vytvory
@katulkaaaaaa krásnučkú dielka

jper
25. nov 2012

Tak můj posl.výtvor tohoto týdne - jsem ko. Tohle byla hurá akce, tatínek v 9 večer zavolal a dnes v 11 byl hotový. Bylo to pro našeho faráře k narozeninám, snad se mu líbil. Má nedostatky, ale už jsem to nedávala. Nahoře Bavaroise + čokokorpus, dole oříškový a karamelový krém (jeho milovaný :D ) Než jsem napekla koprusy a namazala - tak manžel udělal kněze a ovečky. Já ovečkám jen dodělala detaily a pak ta trnová koruna a kristusky už byla hračka.

lussy23
25. nov 2012

@gabina275s nádherné
@lamps krásny je
@janula.h krásne tortičky, vy ste veľmi šikovná, chcela by som mať váš talent

lussy23
25. nov 2012

@jper krásne