Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
4. dec 2012

@nika1985 dočítám a vím, že tady je taky výpadek toho mléka. Každou chvilku jsem to četla na FB, že už by to mělo být lepší, ale pořád není.

lamps
4. dec 2012

@sisix myslím, že keď dáš do krému viac masla ako mlieka a môžeš pridať aj zvyšky korpusu, tak môže 😉

sisix
4. dec 2012

@lamps diky

lifinka
4. dec 2012

@jakelina růže je krásná! Prosím jakou sílu drátků používáš? díky

Holky potřebuji inspiraci na rozkvetlou louku, je to pro 80letou paní, moc se mi to k věku nehodí, ale přejí si ji....

dadka212
4. dec 2012

@pristela ja mám takéto torty uložené s fialovými kvetmi neviem či sú najúžastnejšie, možno sa inšpiruješ 😝

muffinka8
4. dec 2012

@lamps veď ja som to nemyslela tak, že má spraviť také isté ako ty 😵 ale že @pristela si má sa sama nejaký nový kvietok vymyslieť 🙂 tak ako si si ty nový vymyslela ... 🙂

jakelina
4. dec 2012

@lifinka drátky 28 a na ten stonek 22 dvě k sobě.

lifinka
4. dec 2012

@jakelina jj, děkuji moc....

jenie123
4. dec 2012

@pristela ja mam taketo, ale ci ju najuzasnejsie, tiez netusim.. 🙂))

mamina1978
4. dec 2012

@pristela .............................. Inspiracia z internetu ........................................................... 😉 🙂
Ja som sa k nej este nedostala. A fialovu si ju uz robila z latky ,som prave kuki u teba na FB..... 😉

aduskatt
4. dec 2012

@elienka ak mas problem s tym tenkym hrotom, rozrob si trochu farby s alkoholom, hrot namacaj do toho a tak kresli..robila som to na minitortickach, ked mi po tretom pismenku prestala pisat fixka🙂

bzucinka2
4. dec 2012

@celine ja kupujem v korunaplus.sk vanilkovu aromu 🙂

lokalistin
4. dec 2012

@pristela mne sa ta druha strasne paci,jednoducha a pekna

lokalistin
4. dec 2012

tie horne torty su z netu nie moje, aby si niekto nemyslel 😀

pristela
4. dec 2012

Holky ste bozskeeeeeeee , moooc dakujem 😵 😵

@lamps ty si trdlo 😀 😀 😀 😀 😀 ja mam veelmo daleko od uzasnych kvetov 😒 ale učím , učím a nedávam na ne trblietky 😀 😀 😀 😀

Inak holky vcera bol na prima love program s tortami, nie to co minule ale bola to sutaz medzi tromi týmami, tentokrat robili obrovske svadobne , minule zas nejake country , narazila som na to uz druhy krat a druhy krat nahodne 😀

pristela
4. dec 2012

toto je ono odporuuucam 😉

https://www.youtube.com/watch?v=Rl2Y0eNCtpI

je to aj na uloz to , ja to budem kuk odtial len ten odkaz nemozem dať verejne aby som nebola trestná 😀 😀 😀 na ulož je 10 dielov 😉

ajka82
4. dec 2012

@dadka212 na tu s fialovymi laliami sa ja chystam na 26teho byvalej spoluziacke... len neviem ci bude mat fialovu vyzdobu 😅

pipka
4. dec 2012

@celine ak by si nezohnala, tak ja mam vanilkove dva doma, mi napis a poslem ti 🙂 inak som ho v tescu u nas kupila 😉

pipka
4. dec 2012

sladulienky... prosiiiim ja zas potrebujem nejake inspi...na elegantnu , jednoduchu k 70-tke...na tvare a farbe nezalezi...ale teda nie kikirikí ale nieco decentne 😵 moze byt aj kvet...aaale jednoduchy 😅 berte na mna ohlad 😀 😀

dakujeeeeeem 🙂

gabina275s
4. dec 2012

@ajaku ahoj, chcem sa spýtať, či si mala formu na tu kitty ale si si spravila šablonu? dík

blcha
4. dec 2012

@mamina1978 dik za radu tak skusim macika a uvidim ci sa podari no a veru teba by som typovala k tym maminam pekarkam co maju za sebou veru uz stovku lebo mas krasne torty a tie postavicky uplne paradne tak to klobuk dolu ked mas za sebou len tak malo torticiek to si potom talent 😉 😉

lamps
4. dec 2012

@pristela 😀 😀 😀 no možno som trdlo, to pripúšťam 😀 😀 😀, ale ja som fakt veľkou obdivovateľkou (a myslím, že nie som sama) tvojich výtvorov od tortičiek cez babuľky a všetkého, čo chytíš do rúk 😉.

dajna11
4. dec 2012

juj moje krivolaké chalúpky,jeden dám pani učitelke ale nevadí,aspon doráža moje pocity voči nej 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
4. dec 2012

@dajna11 a kde je máme 😀 😀 😀

muffinka8
4. dec 2012

Pomóóóc, mne tie karamelové plnky asi nie sú súdené 😝 včera som urobila karamel z 300g cukru a zaliala šľah.smotanou. @jakelina mi poradila to len vyšľahať, že ona k tomu ešte dáva stužovač. Lenže ja som to mala už pri dávaní do chladničky také tuhé, že mixér sa mi zasekával 😅 Tak som samostatne vyšľahala jenu šľahačku so stužovačom a zamiešala do tej karamelovej zmesi. Tiež ja trúba som ju tam nemusela dávať celú, lebo sa mi to teraz zas zdalo riedke 😀 tak som tam dala ešte trochu Crem Ole. Natrela medzi dva korpusy a aj vrch potrela (už to len polejem čokoládou). No som zvedavá či to stuhne a bude sa dať krájať.
Ešte skúsim niekedy jeden pokus ako mi včera radila @bambula1307 a keď ani s tým nebude spokojná, tak ja už neviem 😀 😀

pristela
4. dec 2012

Holky tak som si popodkladala kazdy lupienok s kvietku s milion natrhanymi drobnymi kuskami kuchynskych , na konci som tam mala trochu solamylu tak som fukla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a čo sa stalo? 😀 😀 😀 😀 inteligencia zacala svietit na červeno 😀 😀 😀
@lamps ooo dakujem, ty si vzdy tak milo margarétkova 😵

mamina1978
4. dec 2012

@blcha Jezisku ty si zlatunkaaa..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 normalne som tu za pocitacom vyrastla o 20 cm 😉 😀 😀 😀 😀
A k prvej stovke sa takymto tempom dopracujem asi az za 3-4 roky 😝 😀 😀 😉
Prave si ma nakopla konecne po dlhsej dobe zratat tie moje tortulienky, tak som ich urobila doteraz 25 potahovanych, 1 coko-tycinkovu a styri darcekove tanieriky s figurkami.........
Viac som pri mojich styroch deturencoch ,domacnosti a zamestnania nestihla 😝 😝 😝 😝
To su tu ine sikovnice so styrmi detmi ,ktore stihnu za rok upiect ovela viac a nadhernych 😝 😝 😝 😝
@lamps a @jakelina 😉 🙂
Baby ,mate moj velky obdiv 😵 😵 😵 😵
No a ak by si chcela, moje vsetky torty mam tu na stranke 😉 🙂
http://zdenka78.jimdo.com/kinder/

jakelina
4. dec 2012

@muffinka8 tak to mě mrzí, tuhé to je, ale vyšlehat by to mělo jít v pohodě. Dělám to tak běžně.

muffinka8
4. dec 2012

@jakelina a šľaháš to hneď ako vyberieš z chladu alebo necháš chvíľu postáť? Lebo mne to skoro zastavilo mixér 😕 A aj toľko cukru dávaš, či menej?

lussy23
4. dec 2012

Ja som už zúfalá. veď sa tie postavičky rozpadávajú. upadne hlava, noha, si to musia lepiť. akoto že vám to drží? čo robím zle?