Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elienka
12. dec 2012

@jankaferancova na zákusky mala kedysi moja mama 2 šablóny - otec jej vyrobil. bolo to plexisklo na takých nožičkách (dlhé šrouby), ktoré postavila nad plát zákuskov. Jeden plát mal rozmerané čiarky vodorovne, druhý zvislo.čiarky boli vyrezané cez, aby mohla cez to krájať. Najprv postavila jeden plát a cez tie čiarky narezala pásy a potom postavila druhú šablónu a nakrájala pásy na zákusky. Bolo to vcelku rýchle a zákusky krásne rovnaké

lokalistin
12. dec 2012

@muffinka8 bozsky je

luciahromadkova
12. dec 2012

dievcata nemate niekto video, alebo aj fotopostup na tortu skatulu, dakujem

dajna11
13. dec 2012

@dm1 tu je transfer na marcipáne,teda na WI,takže som ho dala na WI a potom vykrajovala tou vakrajovačkou čo aj koláčiky 😀 😀 😀 potrela troškou masla a dala na koláčik

dajna11
13. dec 2012

@glee dakujem....to je tie oválne....to sú tie také banánky či ako sa to volá ,kde do cesta ide pudingový prášok a potom by sa to malo cez nadstavec na mlynčeku pretláčať...ja ho nemám tak som vykrajovala...aj tak je to krásne a zlepuje sa to lekvárom. a tie druhé to su také že orechové esíčka...mne sa nejako v trube rozkysli na rozne tvary 😀 😀

dajna11
13. dec 2012

@florentina teraz je to ako šiba inu....zlatunký 😀 😀

dajna11
13. dec 2012

@florentina jeeej až teraz som si pozrela tie prvé foto pred prárbkoou hafana....a ja som uhádla po tej úprave čo to je...som dobrá nie a tým pádom aj ty 😀 😀 😀 😀

zuzana_1
13. dec 2012

@jakelina dakujem 🙂 zmenil sa den oslavy,tak preto ich mam upecene od utorku :-/ len ta torta musi byt tip top,tak dufam,ze tie korpusy budu dobre ☹

florentina
13. dec 2012

@dajna11 no ty jsi rozhodně dobrá!!!! A jsi taky moc milá...už jsem trochu spokojenější...ještě jsem provedla úpravu té barvy...byl to trochu hokus pokus...natřela jsem je ivory s troškou zlaté, setřela hadříkem a naznačila zase párátkem srst a ono se to docela hezky spojilo ...nevím jak to odfotím, ale v realu se ta barva konečně aspoň trošku blíží...už nějsou ani tmaví, ani zrzaví...

pipka
13. dec 2012

@florentina no perfiš, hned su jak original 😵

pipka
13. dec 2012

@ajka82 ja by som v nej asi nepiekla...raz v nej nad parou nieco topili v bez servitky a miska praskla na marne kusky sa rozpadla 😕 😅 takze v sklenenej okrem jenskej, ta je na pecenie urcena, by som to neskusala 😒 😉

dajna11
13. dec 2012

@florentina ale my ked sme boli na výstave psíkov tak šiba inu boli práveže skor ryšavý...ako malé líštičky....preto nám padli do oka a keby neboli tak drahý tak by som takú malú líštičku moc chcela 😀 😀

zz134
13. dec 2012

Kocky pls pribinackovy krem...okrem 2 slahaciek sa tam pise aj smutana ...kysla ? dakujem

lucula73
13. dec 2012

@zz134 teraz som ho dorobila....2 šľahačky 33% ,na šhananie....,potom ten tvaroh 500gr, jemný a 2 pudingy Ole vanilkové-ak by si to mala moc husté,tak možeš tú kyslú smotanu dať......ja to robím tak,že dávam iba 1,5 toho ole prášku,tak to mám akurát 😉
a cukor podľa chuti

aduskatt
13. dec 2012

@zz134 ano, kysla, ale nemusi tam ist

janula.h
13. dec 2012

jaaaaaj babky dokončená a ucekám do robotkyyyy 😀

blcha
13. dec 2012

ahote babulky nemate nahodou niektora rozpocitany ten cokokorpus na 4 vajcia ? nemusela by som pocitat idem robit do formy 18cm a zo 6 je to veela 😉

kacka1234
13. dec 2012

Dievcence neviete poradit prachove
farby na frabenie kvetov? Neviem sa z tych vsetkych druhov vysomarit ☹

blcha
13. dec 2012

@janula.h krasna synovec ma v januari 10rokov a miluje bicykle takze nieco podobne ma asi caka 😉

kacka1234
13. dec 2012

teda prachovy lesk som myslela 🙂

muffinka8
13. dec 2012

@blcha napíš mi recept a ti rozpočítam 😉

blcha
13. dec 2012

@muffinka8 dik matematika nieje moja silna stranka ale uz som to zvladla aj tak to teraz nemozem ist piect mala spi a mixer by ju zobudil tak mam chvilku volno mramorovy korpus mam uz upeceny len stale rozmyslam nad plnkami co tam dat asi pribinacikovu ta je fajn chuti kazdemu len neviem ake ovocie k tomu 😝

a este by som vas poprosila o radu citam tu ze polievate korpusy neakym rozbarom cukrovym ako sa to robi ja vzdy robim len tak ze na tortu davam dzem a na to plnku a ovocie a je fakt ze niekedy by ta torta mohla byt stavnatejsia tak by som to chcela tak spravit tak dajte mi neaky typ ako to robite 😉

muffinka8
13. dec 2012

@blcha ooo 😅 a ja som sa tešila že svoju matematiku trochu oprášim 😀

Tak nabudúce viete kam sa obrátiť keď bude treba rátať 😉 😀

blcha
13. dec 2012

@muffinka8 ja som oprasila hlavne kalkulacku 😀 😀

aduskatt
13. dec 2012

@blcha cukor, voda, trochu kys citronovej, ovocna stava, alebo sirup, par minut povarim, vychladnutym polievam...obcas davam aj rum

blcha
13. dec 2012

@aduskatt dakujem skusim to 😉

jakelina
13. dec 2012

@florentina dnes jsem se zasmála v knihkupectví. Autorka knihy Kuchařka pro dceru. Jana Florentýna Zatloukalová. Nejsi to náhodou ty??? 😀 😀 😀

evala777
13. dec 2012

@dajna11 krááásna

florentina
13. dec 2012

Tak hotovo..holky vaše poznámky byly velmi podnětné, tak pokud budete mít cokoli k dortu, budu taky moc ráda. Teď už na něm asi nic předělávat nebudu, ale pro příště, ať jsem moudřejší. Jinak je to můj patnáctý dort a konečně se mi potahovalo skvěle...šlo to od ruky. Jako určitě to jde a půjde i lépe, ale poprvé jsem se u toho netrápila..

lussy23
13. dec 2012

@janula.h krásna
@florentina krásni psi