Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
20. dec 2012

@lokalistin Krasne vianocne sviatky aj tebe prajem...... 🙂 Aj stastnu cestu na SK a spät......... uz sa tesim na kafcoooo 😉 😀 😀 ( aj bez masliciek ) 😀 😀 😀

jakelina
20. dec 2012

@mamina1978 děkuji a možná je to surovinami, že tam neseženeš to co se do cukroví dává tady??

dadka212
20. dec 2012

@mamina1978 dakujeeem moc 😵 ja fotím tak aby neboli vidno nedostatky 😀 inak je ich tam dosť....ale tak čo už je to ovocné a nejako sa mi hýbali nedalo sa mi to pekne obrezávať, hold nie sme v amerike, že dávam suché korpusy 😅 ale pre mňa je najdôležitejšie, že oni boli veeelmi spokojní tak som aj ja 😀 ja nie som skromná som kritická a teda ja som bola max spokojná asi len s 10 tortami vždy sa dá čo zlepšovať 🙂
oči mám hnedé 😀 😀

mamina1978
20. dec 2012

@jakelina Jezinku ty si zlata, ale to nieje surovinami na 100% ☹ , lebo moja mamina , ked u nas bola 2-3 krat sme robili spolu a s DE surovinami , a boli mnamkoveeee 😵 😵 😵 😵 😵 . No ked som minuly rok robila sama, tak des a hruza.... ☹ ☹ Vyhodila som trojitu davku na linecke, este som si fandila, ze ked sme piekli s maminou, tak to slo sup sup, takze urobim hned z troch davok naraz 😅 😅 😅 😅 No po mieseni cesta uz vyzeralo cudne, pri valkani sa rozpadavalo a pri peceni zcvrkavalo, tak som smarila cele cesto do kosa 😠 😠 😠 😠

mamina1978
20. dec 2012

@dadka212 Som si myslela 😀 😀 😀 , tak oprava pre pekny usmev ti tringelt nedali, ale za perfektne odvedenu pracu 😉 😀 😀

lucula73
20. dec 2012

ahojte
rýchlovka na večierok do školy 😉

jakelina
20. dec 2012

@lucula73 krásný je

strihalka
20. dec 2012

@lucula73 KRASNY SNAD AJ JA NECO TAKEHODOKAZU🙂
cernou barvi jsem nikde nenasla, taksnad se mi to podari nejako namichat...cim si lepila snehulacika a ostatni veci aby ti enspadli z torty?

lucula73
20. dec 2012

@jakelina ˇˇdakujem ti 🙂
@strihalka ďakujem...........to s avšetko lepí vodou ,trošku namočíš a keď priložíš,tak to uschne a prilepí sa 😉
a čiernu farbu dostať,v niektorých drogeriach mavajú aj práškové ale najlepšie farbia gelové farby,extra čierna 🙂,tie len v obchodoch s cukr.pomockami

strihalka
20. dec 2012

@lucula73 hej ehj, jen ty drahsi, no nechcem zatim moc investovat do prvni torty😀 takze zkusim smichat zakladni barvy a budem doufat:ä

jakelina
20. dec 2012

@strihalka na černo můžeš obarvit živočišným uhlím

pralinka25
20. dec 2012

@strihalka tych snehuliakov mozes dat pre istotu aj na sparatko aby nespadli

lussy23
20. dec 2012

@lucula73 krásna

lussy23
20. dec 2012

@dadka212 PARáDNI Sú
@lokalistin parádne postavičky

lussy23
20. dec 2012

@dm1 úžasné . aj ja budem robiť chalupku

79zuzana
20. dec 2012

@lucula73 krasna rychlovka 🙂
@dadka212 perfektne 🙂 a tringelt urcite potesil 😎

strihalka
20. dec 2012

@pralinka25 jaaaj dakujem za super napad 🙂

zabka88
20. dec 2012

@jakelina mňamky, sú nadherné 🙂 oslintám celý monitor...

pipka
20. dec 2012

no moja prave dokončena 😉 pre moje krstniatko k narodeninam 🙂

ajka82
20. dec 2012

🙄 🙄 zelatina mi nechce stuhnut... uvarena podla navodu a asi aj tak mozem ist kupovat novu....dam jej este 15 min, kym pridem zo skolky, ale aj tak sa z nej asi uz nic nevykuzli...tato torta je nejaka kazova 🤐 😅

pipka
20. dec 2012

@jakelina uuzasnee si napiekla, mnaaam 😉 musim uz aj ja pofotit svoje, len mna este gulicky cakaju, to vzdy az naposlednu chvilku robim, bo by mi to zozrali este do Vianoc 😅 😀

vcera pozeram..otvoreny balkon...dojdem tam a moje dve roztomile ratolesti uz vyjedali kolaciky priamo z krabic 😅 😅 😅 😠 😀

luciahromadkova
20. dec 2012

@dm1 nadherne, no ja mam zas sebou prve pokusy, nie su sice take krasne, ale ja sa teším 😉 prisla som na to, že na bielkove plochy asi potrebujem redsiu polevu 😕 a rozmyslam ako nalepím resp. upevnim tie domceky, stromčeky a kostoliky na plochu, mas na to nejaký trik? rozmyslam, že zapichnem sparadla a tak a prilepim polevou, dakujem za radu.

dm1
20. dec 2012

@luciahromadkova na vylievanie musi byt redsia poleva ja riedim horucou vodou. ale bacha nesmie byt moc len tak akurat aby sa liala ale nepretiekla obrysy z tuhej polevy. Domceky a vsetko co davam navrch zo spodu zabrusim do roviny na struhadle a napichnem na kusok sparatka a zapichnem do podstavca. potom zalejem zriedenou polevou a ta to zafixuje

luciahromadkova
20. dec 2012

@dm1 dakujem

larah
20. dec 2012

po dlhšej dobe na želanie pre vianočného oslávenca 🙂

ajka82
20. dec 2012

babyyy...druha zelatina asi poleti :( ... mali ste niektora s zelatinou tortovou co sa vari? 😖 😕

elienka
20. dec 2012

@mamina1978 cs tým lineckým si myslím, že si to cesto príliš prehnietla (zohriala rukami) som pozerala kedysi nejaký program a piekol tam nejaký šéfkuchár a hovoril, že linecké cesto sa musí spracovať rýchlo a hlavne sa nemôže príliš dlho miesiť rukami, lebo tuk sa veľmi zohreje, múka to vypije a potom sa to drobí. Takže asi to bola tá chyba, že než si zmiesila tie 3 dávky, tak sa to začalo rozpadať. Ja radšej miesim všetko po 1 dávke, lebo sa narobím ako kôň ak dám dvojitú, myslím, že žiady čas neušetrím, keby som miesila 2 dávky naraz

aduskatt
20. dec 2012

nooo, zltkovy rez upeceny, cesto na vanilkove v chladnicke🙂))este keby sa mi nepokazila pracka, bolo by mi sveta zit

aduskatt
20. dec 2012

@ajka82 mne sa to stalo raz, ked som kupila inu ako oetker a ta letela, uplne rozliata na vodu........oetkerove boli vzdy v pohode

jakelina
20. dec 2012

@ajka82 já používám tu barevnou co je na půl litra tekutiny, ona ztuhne až za dýl, ale vždycky mi ztuhla