Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
21. dec 2012

@maya30 krásne
@janula.h krásna
@mariann2 krásny je

lussy23
21. dec 2012

@muffinka8 robím kosticou jamky vždy

pristela
21. dec 2012

@lamps no vies kolko vyhrážok sme museli nanho pouzit, aby s nimi šiel hore ? 😀 😀 😀 😀 😀 a teda keby som vedela ze si taka sikovna si mi mohla doobeda ten korpus upiect!!!! 😀 ale hej prave som ho vytiahla s rury, a modelujem úúúústa 😀 hned ako sa vychladi plnim , to stiham 😅 som optimista, ale zvonilka ma este len tvar vymodelovanu v zaklade , tu ci stiham to uz neviem 😅

lussy23
21. dec 2012

@muffinka8 ale už s abudem snažiť robiť menšie..
ale inák tie také zvieratká, čo sú strašne popúlarne to litlepetsop majú tiež veľké oči a sú populárne.
teraz som robila levíka, oči som už dale len bodky. ale ešte ho nemám, musím mu dorobiť vlásky.

lamps
21. dec 2012

@pristela 😀 😀 😀 chúďatko malé, veď bude mať zlé spomienky na návštevu u nás 😀 😀 😀 a Zvonilku stíhaš určite a určite bude aj veľká krásavica, to zas viem ja 😉

tinamk
21. dec 2012

@pristela ja som bola uuuplne na nervy.. mne moj muz kupuje tieto cukriky vzdy lebo u nas su hned fuc.. je pravda, ze som ich aj nechala velmi malo odlezat tak si myslim,ze to mohlo byt aj tym. pristelka ked sa mozem opytat ty mas aky recept? ja mam od bohusa a tam je pisane dost dkg cery. a nechavas si ju vzdy odlezat? rano som do nej pridala viac cukru a islo to bola odlezana plus cukor a samozrejme aj tie cukriky.. na tuto som pouzila tie starsie co som mala doma ..krasne torticky pecies.. mas ich aj naFB,? lebo ja to tu citam spredu do zadu ale akosi nestiham docitat.. tak ci nahodou..

maya30
21. dec 2012

@yamahafazer ano ano, zmrzlinove kornutky plnene karamelovou burizonovou hmotou 😉

lamps
21. dec 2012

@pristela a inak normálne som urazená, že ty pochybuješ o mojej šikovnosti 😀 😀 😀 😀 😀

benjik
21. dec 2012

@dajna11 😀 😀 😀

dada2007
21. dec 2012

@pristela kašlem na práčku.....kupim ti mixér za 400 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bambula1307
21. dec 2012

@pristela Zanetka ja mam tento a som velmi spokojnaaaa 😉
http://www.hej.sk/kuchynsky-robot-kenwood-major...

jakelina
21. dec 2012

@dada2007 však když dáš do mixéru prášek na praní, tak můžeš i něco vyprat. Třeba manželovi ponožky a trenky by tam možná vešly 😀 😀 😀

levandulka3
21. dec 2012

@pristela no páni to si vyrezávala laserom 😵 😵 😵 😵 uplne nechápačka

ivkaivka
21. dec 2012

ahojte, no zas len chválim, chválim.... proste nádhera.

Chcem Vás poprosiť, nemáte nejaké nápady na peknú silvestrovskú tortu? Vdaka

nika1985
21. dec 2012

Konecne moja posledna tohto rocna

pristela
21. dec 2012

@lamps jeminenku , to o tej sikovnosti som napisala verejne? to nebol len hlas v mojej mysli ? 😀 😀 😀 jasne , že nepochybujem !!!! a kolaciky moooooc dakujem , ale nevydržali 😠 vsetky su už fuč, mnam 😵

@tinamk ja nerobim od bohusa , robievam len roztopit cukriky, prisypať kyselinu citronovu, punčovú aromu , voda , praskovy cukor a cerou si len potieram ruky ked miesim , ale presne pomery odo mna nepytaj, ja to vsetko prisypavam a prilievam od oka 😅 odležať nenechávam absolut , niekedy robim s uplne čerstvou a niekedy aj s dvojtýždnovou 😅 a za moje torticky mooooc dakujem 😵 si sladkáááá 😀 na FB som , tu mam albumy , su tam dva niekde 😅 : https://www.facebook.com/zanet.marodiova/photos...

@dada2007 Daduš , no ty si poklad, kedy si mozem prísť poň ?????? 😀 😀 😀 som ho nasla uz aj za 330€ za tych 70€ zvyšných mi možes jednu zdravotku zaplatiť 😵 😵 😵 😵

@bambula1307 fuj, že sa nehanbíííš takého krááásavca mať doma pre seba !!!!!!! 😝 😀 😀 😀

@levandulka3 no to víííš , moje ruky kmitali ako laser pri výpadku prúdu , prerušovane sa triasli , pevné boli len ked som dala prsty z hmoty preč 😀 😀 😀

ajka82
21. dec 2012

@pristela joooj, no velka nadoba je na nezaplatenie, zistila som odkedy mam moj narodeninovy darcek...dovtedy mi nevadilo ze sa s rucnym mixerom pidikam postupne po jednom max. 6vajecnom korpuse... teraz supnem 3, ak mi formy dovolia sa vtesnat do rury ked pecem 😵 mozes si chodit mixovat a slahat ku nam, kym sa najde nejaky dobrosrdecny cloviecik, co ti darcek kupi 😎
dopecene, naplnene, 2 potiahnute(3 a 3,1kg cokovisne), jedna poliata(2,9kg pribinak), ...pekne si odpocivaju v chladnicke a cakaju na rano na odber...chceli 3 ze tak do 3kg ...bez zdobenia, lebo chutili 😝

olifcek
21. dec 2012

@lamps ja som kupovala v ke jednu na deidne a stala ma tolko, co v meste a za tolko kupujem i v ba... 10eur/1kg a je to super cena ;)

olifcek
21. dec 2012

@ajka82 a divis sa? z Tvojich tort sa suepr pribera, lebo su perfektneeee

ajka82
21. dec 2012

@olifcek hehe 😀 diky 🙂 ...len na mne to priberanie nejak nevidno a sa divim, ze mi torty este chutia 😝

pristela
22. dec 2012

@ajka82 jaj, ani nevrav, taka som nan nazhavena 😀 už len peniaze nájsť 😀 😀 😀

yamahafazer
22. dec 2012

baby zasa sa mi pokazila umyvacka ☹ ukazuje chybu,ze niekde preteka voda kade nema len nevieme kde ☹ keby ste videli tolko vela umavynia vcera a e este dnes idem robit dve torty no hruza ja uz bez nej neviem ani fungovat 😅 toto mi spravi na sviatky

@nika1985 tie topanky su perfektne ako normalne z obchodu

lamps
22. dec 2012

@nika1985 krásne topánočky, hodili by sa mi. Ušiješ mi? 😀 😀 😀

lamps
22. dec 2012

@pristela no málo som zabalila, ja viem ... nabudúce sa polepším 😀 😀 😀. A nerob sa, to o tej mojej šikovnosti si mi urobila naschvál, aby si bola ty najšikovnejšia. Ale ja sa nehnevám 😀 😀 😀 😀 😀 skôr sa nahnevám, keď budem vidieť tú tvoju dokonalú Zvonilku, to budem musieť to chúďatko, čo som robila ja vymazať z albumu 😀 😀 😀

ajka82
22. dec 2012

baby ja pridem do kuchyne a tam moja mensia 😅
vravim, ze nono, to mi nemozes brat, tam sa nemozes tocit, lebo to je na torticky, nech sa mi s nimi lepsie pracuje... a ona ze, ja som teraz torticka, torticka je na kolotoci 😀 🤐

daducha
22. dec 2012

Krasny den vsetkym,pridavam moju poslednu do Vianoc a jednu z 3 poslednych v tomto roku.Museli tam byt mackovia a balon,otecko bol nadseny, tak dufam ze bude aj drobec 😉

Budem odteraz na nete uz malo, tak Vam chcem babulky popriat nádherné,anjelské Vianoce,pohodové,kludné,bez zhonov a hádok a rok 2013 nech je pre Vás aspon 100x lepsí ako ten starý 😵 .Krásne sviatky 😵 😵 😵

jakelina
22. dec 2012

@daducha prostě úžasná

1zaza
22. dec 2012

Krásne tortičky ste napiekli, šikulky ste všetky 🙂
Pridávam moje tortičky, tá futbalová, to bola taká rýchlovka, figúrka nestihla ani poriadne uschnúť.

lawli
22. dec 2012

Ahojte....moje dnešné ,zajtra ešet jedna a toho roku hotovo 🙂

dadka212
22. dec 2012

ahojte tak aj ja pridávam svoje skoro posledné ešte jedna ma čaká 😝