Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
5. jan 2013

1200 g minitortulienka s karamelovym bezmaslovym kremom🙂.len som skusala, aby som vedela vychytat muchy-)

benjik
5. jan 2013

@dadka212 a co si o mě myslíš? 😀 to nedokážu ani za sto let 😀 😝 Asi udělám krtka nebo tak.

vecernicci
5. jan 2013

@lifinka já si brala 225 a od Nového roku beru 250, všechno zdražilo, tak musím taky, zadarmo dělat fakt nebudu 😉

vlada111
5. jan 2013

@dadka212 Dani úžasne si sa vyhrala, krásna

vlada111
5. jan 2013

@daducha krása ako vždy

jakelina
5. jan 2013

@rapunzel1 ještě jednou děkuji, tak já ho asi zkusím pro nás a uvidím jak se mi povede. Já jsem paní upozornila, že je to jiný druh korpusu než je zvyklá a prý to chce zkusit, tak snad mi to nehodí na hlavu. Já teda nejím barvené věci, tak to pro nás udělám bez té červené barvy a jí ji tam pak dám, to by nemělo mít vliv na těsto, jestli tam ta barva je a nebo ne. Jsi moc hodná. Ještě jednou děkuji.

jakelina
5. jan 2013

@aduskatt a to je čím dělané???Ty ornamenty??

vlada111
5. jan 2013

@muffinka8 ďakujeeeeeeem 🙂

aduskatt
5. jan 2013

@jakelina bielkova poleva🙂

jakelina
5. jan 2013

@vecernicci holky já jsem se zařekla a taky všem říkám cenu 250,- korun. Ale mám z toho nervy jak hrom, ale za těch 200,- korun co jsem pekla vloni to už fakt nešlo. Já si pořád říkám, že peču takové obyčejné dorty nic moc, ale stejně je s tím práce a suroviny jsou drahé. Už se bojím doplatku za elektřinu. 😝

jakelina
5. jan 2013

@aduskatt a štětcem rozetřené???

aduskatt
5. jan 2013

@jakelina presne tak🙂 ale ako hovorim, ma to muchy, bol to prvy pokus.nabuduce to bude lepsejsie🙂

pralinka25
5. jan 2013

moj vcerajsi vytvor prvy tento rok 🙂

pralinka25
5. jan 2013

@maya30 su super spievanka a zahrajko. podarili sa ti

glee
5. jan 2013

Ahojte, skusala som tortu s cokotransferom, je pre svokra. Plnku som dala termixovu a to biele abstraktne cudo na vrchu su moje pokusy so strukturovanou foliou 😀 😅

pralinka25
5. jan 2013

@jenie123 nam to doma dost chutilo coko s visnami.

petkaa28
5. jan 2013

Ahojte, baby prosim Vas, nemate nejake inspiracie na malu 1posch torticku k 50.vyrociu sobasa? Ma byt bielo zlata, elegantno-jemna...za akukolvek inspiraciu budem veeelmi vdacna 🙂 dakujem

aduskatt
5. jan 2013

@petkaa28 idem pohladat, nieco mam hadam, tak si to skombinuj a prisposob...chvilocku pockaj, idem urobit tapetu🙂)

borderka
5. jan 2013

@daducha ahoj... z coho robis tu hmotu? je to marcipan alebo cukrova hmota? Ak by si mohla, dala by si mi recept na tu hmotu? Neskusala si ozdoby z fukaneho cukru.. Pripadne take tie priehladne cukrove ozdoby. Vyzeraju ako krystaliky, skielka a pod. To sa zmiesa len cukor s vodou? Nevies nahodou v akom pomere? A ako sa robi ta hmota na fukany cokor - tiez len nejaky cukor s vodou a potom sa to nejak natahuje a a ono to ziska taku tu perlet?

aduskatt
5. jan 2013

@petkaa28 je mozne, ze mi usli aj obrazky, ktore sem nepatria, ale povodne su strasne malicke tie fotky..takze pozeraj, vyberaj, prisposob si🙂

aduskatt
5. jan 2013

tak ta posledna a ta s ponikom asi nie🙂

petkaa28
5. jan 2013

@aduskatt dakujeem strasne moc 🙂

aduskatt
5. jan 2013

@petkaa28 za malicko🙂

mrka2
5. jan 2013

@dadka212 nádherná! a ten dáždnik.. krásne detaily, super! 😵

elienka
5. jan 2013

@sife no ja som urobila len 3 tortičky, prvú som poťahovala smartflexom a druhé MMF a mne sa to MMF strašne páčilo ako náhrada smartflexu. použila som považskký cukor, cukríky haribo chamalows barbeque (biele z kauflandu), trocha cery, nedala som kyselku a dala som mandlovú arómu. Hmotu som na prvýkrát urobila od oka a konzistencie ako rozpracovaný smartflex a musím povedať, že sa my s tým robilo úplne super, bolo to na úrovni smartflexu. Ale teda iba som poťahovala, nemodelovala som (na to som použila ten smarflex). Torty boli krásne hladké, mmf elastické, veľmi som bola spokojná.

lawli
5. jan 2013

@benjik ďakujem krásne 🙂

aj všetkým ostatným za lajky 😵

florentina
5. jan 2013

@alenv paráda jako vždy a mnohem hezčí fotky, že nejsou tak tmavé. A tu první rozprávku dcera taky sleduje, skvěle se ti vydařila!
@vlada111 fantastická!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

florentina
5. jan 2013

@dadka212 jako vždy smekám!
@lawli nedivím se že byli nadšení, je krásná!
@lifinka dej!

florentina
5. jan 2013

@eliska22 krása a dcerce hodně zdravíčka a radosti!

lussy23
5. jan 2013

@aduskatt peknučká
@pralinka25 mádherný súdok
@glee pekné dielko