Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
14. jan 2013

@koira pomerne som sa nahladala na webe ako ho taky urobit, lebo doteraz sa mi nedarili podla mojix predstav...nakoniec som si vzala z viaceryx stranok nieco a vyslo mi toto : suroviny - vajcia 5ks(velke) na 23cm formu (viac by uz vytieklo), vaha vajec - hladka muka a ta ista gramaz cukor, lyzicka prasku do peciva preosiata s mukou... a najviac mi pomohlo toto video :

https://www.youtube.com/watch?v=qI-QzZGHYZU

a piekla som to na 165st. cca asi pol hod...presny cas netusim, to uz slo od oka von... a naozaj bol mnam... akurat samotny troxu sladky na moj vkus, ale s plnkou ktora bola coko-mascarpone sa ta sladkost celkom dala...

jakelina
14. jan 2013

@pipka já pojedu na návštěvu s tebou můžu 😀 😀 😀 Jestli nás někdo pozve 😀 😀 😀

pipka
14. jan 2013

@jakelina jasne moja, pridaj sa 😀 😀 aj pristelka sa urcite prida...ked jej dovolia jest sladke..lebo teraz nemoze 😅 😀
a myslim, ze aj viac sa nas nazbiera 😀 😀 ...zeeee? 😕 😀

len KTO NAS POZVEEEEE? 😕 😕 😕 😀

sisix
14. jan 2013

Holky a ktery lukopren to ma byt? hi hi http://www.zbozi.cz/?q=Lukopren+N1522#utm_sourc...

jakelina
14. jan 2013

@pipka tak to my sí dáme sladké i za ni ne??? 😀 😀

pipka
14. jan 2013

@jakelina si pis ze ano 😀 😀 😀 dvojitou porci 😝 😅 😀

lawli
14. jan 2013

@lamps ja mám uložené na inšpiráciu takéto "čokoládky" 🙂

pristela
14. jan 2013

@pipka @jakelina ženy ste vy normálne ??? bezo mna ???? pchaaa, bez sladkeho mriem , jasne ze som si dala hned rano pohar silnééého kakaa sladkeeeho 😵 az pak ma trklo , že nemozem 😀 no a ked som odkladala tanierik po torticke tusin mi to tiez prislo na rozum ze som nemala 😀 😀 😀 😀

Baby ja vas pozvem !!!!!! buchty si prineste svoje- navstevy aj tak maju nieco vzdy priniesť 😝 a kávu vám už zalejem aj svoju , čo už /doniesla mi zakaznícka minule nejaku 😀 /

jakelina
14. jan 2013

@pristela a vážně, ty nejíš sladké? Já teda málo, ale občas si dám a zrovna mě honí mlsná a cpu se alespoň haribo medvídky. 😀 😀

pristela
14. jan 2013

@jakelina ja jem sladké, až moc 😀 😀 len ted by som nemala 😀

lussy23
14. jan 2013

@janula.h krásne obidve. je tma vidno obrovská zmena. a tortička s Pingum je tiež veľmi peknučká
@mima595 parádne
@njonja koľko času vám zeberú tie postavičky? ako vyzerala vaša úplne prvá postavička? @gabina275s krásnučká tortička @sisix krásnučké, synček je šikovný
@salonka1981 nádherná tortička. v jedoduchosti je krása.

lamps
14. jan 2013

@lawli juuj, ďakujem 🙂 🙂 🙂

Babuľky a čo vy chcete, aby vás niekto pozýval na sladké 😀 😀 😀, toť pár dní do zadu dala @pipka prednosť žehleniu pred mojím koláčikom, @dm Danku som vyčkávala, od okna ku oknu chodila, takmer som zamrzla, čakala som, ktoré okno jej otvorím, aby mohla hladko na metle pirstáť a nič .... nikde nikto 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
14. jan 2013

a ja davam ted hruskovu studentsku pecat 😅 😀 😀 nic ine vhodnejsie som nenasla 😅 😅 😀

pipka
14. jan 2013

ja to uz len vidim zas na dalsie stretko...nech sa nacpeme poriadne...ked uz nic ine 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
14. jan 2013

@lamps cha uz viem preco som netrafila a len kruzila okolo ked ma zle oslovujes tu na MK ja tam mam este jednotkuuuuuuuuuuuuuuuu 😀

dm1
14. jan 2013

@pipka ja som citala ze nech sa nacapame riadne 😀

pipka
14. jan 2013

@dm1 dani, sak aj to aj toooo, v neposlednom rade 😀 😀 😀

pristela
14. jan 2013

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 umrem z vás ženy 😀 😀 😀 😀

lamps
14. jan 2013

@dm1 juj Danka, to ti bola tlačová chyba, ospravedlňujem sa a sľubjem, že už sa to nastane a na tvoju 1 už nikdy nezabudnem 😀 😀 😀

dm1
14. jan 2013

@lamps mas to odpustene 😀

lamps
14. jan 2013

@dm1 odľahlo mi, budem dobre spať 😀 😀 😀 😀

jakelina
14. jan 2013

@pristela snad se nebojíš, že přibereš. Však ty jsi jak laňka 😀 😀 😀

koira
14. jan 2013

@mysiatkoo moc diky za inspiraci.receptik hned ukladam🙂

pristela
14. jan 2013

@jakelina neee, ja mam na chudnutie nervy , nie žaludok 😀 😀 😀 to zdravotne ted chvilku by som nemala 😅

levandulka3
14. jan 2013

@dm1 dakujééém

levandulka3
14. jan 2013

@mariann2 dakujem 🙂

pipka
14. jan 2013

@pristela nemala nemala..aale kazdy zakaz je na to, aby sa z casu na cas porusil, ne? 😀

florentina
14. jan 2013

@mariann2 zlatko, tuším ty jsi dělala ten dortík ve tvaru čísla 5 s zvířátky a traktorem? Pokud ano, bylo to hodně složité? Když jsem viděla tady před pár stránkami návody jak na číslice, přemýšlím, že zkusím dcerce udělat dvojku...jen si říkám, abych se u toho zbytečně nenervovala...je to pro nás tady doma. Děkuji 😉

zsuzsu
15. jan 2013

@dm1 dakujem.

woman04
15. jan 2013

...ahojte šikulky...tak znova som na vás cez víkend myslela,ako to zvládate robiť toľko krásnych tortičiek naraz..ja som si vymyslela upiecť dve na víkend a mala som dosť ..ešte, že mi výdatne pomáhal mm s naším ročným duracelkom 😀 ...prvá bola pre kamaráta ,ktorý žije v Londýne a druhá pre sestru k narodkám..prvá tmavý korpus,pribinák+ ananás,druhá kakaovo orechový korpus,parížsky z ľadových gaštanov+ čerešne 😉 ..moja štvrtá a piata tortička ..vždy ako darčeky 😉