Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petraxy6
18. jan 2013

Ahojte dievčatá, prosím vás, koľko by ste pýtali za takúto tortu? Má 3,6kg - pribinák/maliny, kakao/korpus
Ďakujem

petraxy6
18. jan 2013

foto

ajka82
18. jan 2013

@dm1 dakujem dani za navod... tak ju este skusim vyhrabat z pomomcok 🙂 lebo uz som to s nou skosala neviem kolko krat a stale sa mi rozpadala alebo sa mi natiahla

zklimekova
18. jan 2013

@lussy23 ďakujem 🙂

jakelina
18. jan 2013

@petraxy6 to máš těžko, každá má nějaké své ceny a podle náročnosti na modelování a i podle toho čím potahuje. Většina bere 10 euro za kilo. Tak záleží na tobě kolik stály suroviny a kolik ti to dalo práce, tak nějak si tu cenu vytvoř.

petraxy6
18. jan 2013

@jakelina Len či to nie je veľa 😅 pýtala som 35,-€ - poťah smartflex

jakelina
18. jan 2013

@petraxy6 já jsem celou dobu brala 200,- korun až letos 250,- protože jsem si říkala, že mi to už jde trochu líp než na začátku a ty ceny surovin jsou fakt pořád vyšší. Moje první dorty jsem pekla a koupila jsem 30 vajec za 45 korun a teď stojí stovku atd...

jakelina
18. jan 2013

@petraxy6 není to hodně, já to ocením, protože peču taky, ale těm lidem se to zdá hodně skoro pokaždé. 😝 😝

petraxy6
18. jan 2013

@jakelina ako, pani mi dala 40,-€ len ja neviem 😔 Ja som prvý krát takto robila pre cudziu ženu, vždy len do rodiny.

lussy23
18. jan 2013

@petraxy6 je krásna

muffinka8
18. jan 2013

@timotejkabrejkova
@lifinka
ďakujem vám, ale kvety nestíham robiť. Už som sa aj pre niečo rozhodla, ale zistila som, že pomôcky na to som zabudla a ani neviem kde 😅 😕 tak pomíňam zvyšky poťahoviek a spravím to také detské nech má malý radosť a môže ničiť 😀 😀

petraxy6
18. jan 2013

@lussy23 ďakujem 🙂 Tam sa ešte robili úpravy s ružami...

dadka212
18. jan 2013

ahojte kočky, dnes sa mi tak nechce robiť 😝 asi vás idem čítať 😀
nechcete mi toto niekto ozdobiť 😀

monikapo
18. jan 2013

@dadka212 dobre blaznive , jedlo nikde, hlavne, ze druhi budu mat co maskrtit.. . aj u nas to tak niekedy vyzera... 😎 ja som skoncila , zatial len dve ,ale ked sa rozbehnem... 😀

pristela
18. jan 2013

holky, že chceli by sme uuuužasnu, neskutocnu prosto WOW tortu , taaak som sa tešila , že niečo krásne do zbierky budem mat 😀 😀 no prislo drsné vytriezenie s objednavkou na biely potah a fialove ruže 😀 😀 😀
asi sa musim zmierit s tym ze tie "ine " torticky si budem musiet piect len raz do roka na svoje narodky 😀 i ked ja t 😀 k presladena že vtedy ani chut na ne nemam 😀 😀 😀 😀

misulenka9
18. jan 2013

@timotejkabrejkova moc děkuji za super návod 🙂

pristela
18. jan 2013

@dadka212 oooo , zboznujem taketo fotose 😵 😵 😵 , ale nechcela by som to mat vo svojej 😝 😝 😝 taka typycká otázka "cukrárky" "cukrárke" pri prezretí pracovnej fotky - preco mas lyzicu v šampáňu ?

dadka212
18. jan 2013

@pristela no ani mne sa to tu nelúbi ale tak čo už 😅 a lyžicu neviem to tam dáva moj chlap už odjakživa 😅 ale význam neviem musím sa ho opýtať, ja som to ešte neriešila 😀

pristela
18. jan 2013

@dadka212 😀 😀 😀 no spytaj, spytaj , bo ja ho píjavam a vzdy musim celu flasu 😅 teda nevadí mi to nejak závažne 😀 😀 ale, tak mozno lyzica ma zachráni :D 😀 😀

pipka
18. jan 2013

@pristela ty taky pijan a nevies preco sa dava lyzica do sampaana??? 😅 😀 😀 😀
no predsa aby nevyprchalo 😎 😉
ale musi byt kovova, nie PVC lžička 😀 😀 😝

alenv
18. jan 2013

@dadka212
@pristela lžička se tam dává proto, aby neprchaly bublinky 😉

pralinka25
18. jan 2013

@pristela aj moj tam dava lyzicu 😀 a zevraj ako pise pipka aby nevyprchalo ale tiez som sa ho musela teraz opytat 😀

pipka
18. jan 2013

tak teda ja absolut nepijan..ale toto nejakym zazrakom viem 😅 😀 😀 a furt tam tu lyzicku davame a aj tak ho potom nikdo nedopije a stalo sa aj, ze sme po silvestri vylievalo 😝 😅

tak ja uz len vineu na pripitok 😀 😀 😀

anibas
18. jan 2013

@dadka212 až sa mi kolená podlomili z tvojej chladničky 😀 😀 😀 😀 ešte že sedím 😉

anibas
18. jan 2013

a tou lyžicou počujem a vidím prvýkrát - mi to furt dopijeme, aby sa "nepokazilo " 😀 😀 😀

dadka212
18. jan 2013

@pristela tak už to vieš 😀

@anibas 😀 no to som dala aby ste si uvedomili ako sa máte dobre 😅

anibas
18. jan 2013

tak som lážo-plážo urobila takú špeci tortu - mala mať 4 kg - váži 4,8 kg - ale čo už 😝 😝

pristela
18. jan 2013

chaa, baby tak to ja ju tam strkat nemusim 😀 😀 😀 ja bublinky nemozem takze aj sampanu vybublinkovavam 😀 😀 😀 😀 ale marí sa mi že som to už čula 😀
@pipka Pipuša!!!! neštvy ma!!!! vsak som bola z teba v strese!!! sama s tebou v celom dome!!!!! a noc s tebou predo mnou !!! som musela stiahnut celu 😀 😀 😀 😀 😀
ach, tie co su tu nove a čítaju toto ted 😕 😕 😕 😅

pipka
18. jan 2013

@anibas premakaneee telicko 😀 😀 😀

pipka
18. jan 2013

@pristela ze neštvY ma 😀 😀 😀 no moja...na najblizsom stretku ma ty budes ucit kvecinky a a ja teba pravopis 😝 😅 😀 😀 😀