Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
21. feb 2013

@jakelina Tato bola od @simasa , dufam, ze sa nehneva , ze ti ju sem davam 😉 🙂 Ine nemam z MK ☹

anibas
21. feb 2013

@katuskad urobím si burizonku, poriadne natlačím do plastovej misky, aby tam nebol vzduch, po niekoľkých dňoch trochu nahreješ a tvaruješ alebo orežeš nožíkomm - treba si to vyskúšať 😉 😉 😉

jakelina
21. feb 2013

@mamina1978 děkuji, ta je zrovna super.

mariann2
21. feb 2013

@ajka82 mojko, nepridala si mi v tom linku žiadny robot, skús ešte raz pls

@elienka
@mizulienka ďakujem kočky

mariann2
21. feb 2013

@daducha ja som tehulku robila v miskách z ikea, bruško vo veľkej a prsia v maličkej, ale mala iba 3,5 kg, tebe treba vačšiu

zuzka7512
21. feb 2013

@pristela je tam recept na čokoládovú mmf,ale ja by som chcela klasický mmf (roztopené cukríky,kúsok cery a cukor) a do toho keď dám bielu čokoládu???potrebujem ju zafarbiť na tmavo ružovú,ale naposledy keď som dala viac farby,tak sa mi hmota rozpadávala.A mne sa zdá,že ty si niekedy písala,že pridávaš bielu čokoládu...

ajka82
21. feb 2013

@mariann2 pardooon, len mne to ukazovalo vtedy http://www.mall.sk/roboty/kenwood-kmx-51?v=442744

dada2007
21. feb 2013

@mariann2 ja mám tento(vyberal MM, dostala som na vianoce) niekde som sa dočítala, že to je napodobenina Kenwoodu. Spokojná zatial som 😉
http://www.dewpstore.sk/tovar-produkt48064

alexandrakocikova
21. feb 2013

Holky myslíte si, že ak budem zajtra robiť doboškovu torty,možem si ešte dnes upiecť pláty?

mishulle
21. feb 2013

1. předloha
2 a 3. moje dílo

pristela
21. feb 2013

@mariann2 ja si idem rozhodne kupovat tento co dala @elienka http://kuchynske-roboty.heureka.sk/eta-0028/ !!! da sa don kopec veci dokupit /skleneny mixer s nozmi by mal byt k nemu zdarma / a co je hlavne pre mna tak je uplne celokovovy aj dnu aj metlicky... ma velkuuuu misu na slahanie 5,5l , výkon az 1200W - a co som citala tak ten vykon motor je zostrojeny na este vacsi takze ked ty das na maximum motor ma este stale rezervu 😀 atd atd hlucnost pisu 82 dB tak sa spytaj kto sa do toho rozumie kolko to je pre ucho / chlapi/ skoro mi vlasy vypadli ked som ho ted kukla na nete , bo ja som ho isla kupovat za 380€ /nastastie im nesiel net pre vypocet splatok tak som nekupila 😀 / a da sa aj za 280€ 😠 vtedy som tak dobru cenu nikde nenasla 😠 a este pred vianocami nan Češi ponukali predlzenu 10rocnu zaruku zadarmo !!!! tak ked si niekto nan dovoli dat 10rokov zaruku musi niečo vydržať naozaj 😀
Jedine co ma na ňom se...ie 😠 😠 😠 že ako som ti o nom ted pisala zhoreli mi šišky !!!!!! 😠 😠 😀 😀 😀 😀

pristela
21. feb 2013

@zuzka7512 ja robim iba takto ked potrebujem s bielou coko na farbenie sytych farieb mmf , inak sa mi rozpadla raz tak uz mi to za risk nestoji - jasne ze alkohol nedavam bo nemam, davam o to viac smotany , ked nemam smotanu tak davam mlieko /pouzivame doma plnotucne/ , ked robim klasika hnede mmf tak len čokoladu roztopit spolu s cukríkmi / od oka /

pristela
21. feb 2013

@dada2007 si ma vtedy nan namotala 😀 😀 😀 som ho mrkala , super vypada a ma toho straaaaaasne vela pomimo , ale ked si vezmem ted tu cenu tej Ety , zostavam pri nej , pre mna najdolezitejsie je ze je celokovovy co ten tvoj nieje , som uz tolko mixerov znicila co tie umeliny prosto nevydrzali , že sa bojim ☹ ale vzdy nan kukam u teba provokačne vystavený na kuchynskej linke 😠 ked si mi nahodou niekedy videla tiecť slinku v kútiku ust to nebolo kvôli tvojej kráse ale kvôli nemu ! 😀 😀 😀 😀

elienka
21. feb 2013

@dada2007 a ako si s tým robotom spokojná po cca 2 mesiacoch používania? teda vyzerá super a tá cena 166 eur a to príslušenstvo k tomu - možno by som o ňom rozmýšlala. síce nepečiem ako vy, ale dosť pečiem doma, hlavne kysnuté - myslíš, že by to utiahol cesto tak z cca 1 kg múky maximálne.

alexandrakocikova
21. feb 2013

holky poradte s tou doboskou....možem si už dnes pláty upiecť? zajtra by som tortu dávala dokopy aj s krémom....

alexandrakocikova
21. feb 2013

Baby ako najlepšie použijem tieto krajky?

lussy23
21. feb 2013

@tweetinka.co krasna
@jakelina krásnučká
@luciahromadkova krásnučká

tinamk
21. feb 2013

dievcata nemate ulozene nejake inspiracky na rockerske torty? sice neviem kolko na to dievca rokov ale ze je zblaznena do tychto veci rockerskych chceli najprv ze lebku ale ja si netrufam na tortu 3d. to som este nikdy nerobila..dakujem za kazdu pomoc..

aduskatt
21. feb 2013

@alexandrakocikova bordury na spodu, alebo navrchu, mam pouzite v mojom albume s tortami, skus mrknut

aduskatt
21. feb 2013

@alexandrakocikova alebo sa pytas, ako sa s tym pracuje?

lussy23
21. feb 2013

@florentina
@timotejkabrejkova @jakelina @katkak23
@ajka82
@florentina
@ajka82
@wera.g
krásnučké tortičky baby, všetky🙂

alexandrakocikova
21. feb 2013

@aduskatt ano ako sa stým pracuje🙂 ten posledný je vykrajovač, to viem,alr ako na to?

timotejkabrejkova
21. feb 2013

@zanet2009 Ja som robila tieto.

patka6
21. feb 2013

Baby, dajte tpi na nejaku peknu tortu kde su po okrajoch kvietky... vdaka 🙂

alexandrakocikova
21. feb 2013

http://cakecentral.com/g/ akby ste niekto nepoznali tuto stránku...neskutočné tisíckyt ort

alexandrakocikova
21. feb 2013

pár inšpiračiek

aduskatt
21. feb 2013

@alexandrakocikova urobis si z hmoty pruzok aky potrebujes, prilozis si ozdobny vykrajovac, spodok pasika z hmoty zarovnas podla spodku vykrajovaca, aby si to mala rovne, dobre popritlacas, potom si zoberies ten cistý bez ornamentov, priložís na to otlačené, ono ti to tam zapadne, silno pritlacis, vykroji ti celú ornamentovú lištu, dáš na tortu🙂)
jeeeeezisikriste🙂) to po sebe citam, tak ako hotentot🙂 nabuduce pofotim

bambula1307
21. feb 2013

@mizulienka Luck jedna pani na cacelandii by brala miesto pre kamosku..uy mas nahradu?

timotejkabrejkova
21. feb 2013

Moje dnešné ten dres sa mi veľmi 😒 hmm ako by som to povedala 😒 no veľmi sa mi 😒