Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
1. mar 2013

a to co tam dali tu uz hotovu babu a len ozdobit to ake trapne

eliska22
1. mar 2013

@aduskatt no a v ukážke zase ukazovali ako im akože náhodou padol korpus naplnený 😀 😀 ale nevadí kukám ďalej 😀

zuzub
1. mar 2013

Ahojte,
chcem sa vás opýtať kde by som našla nejaký stručný, jednoduchý postu na marcipánovú tortu, chcala by som prvý krát vyskúšať, tortu som už piekla, ale nie takéto. :D ďakujeeeeeem

aduskatt
1. mar 2013

@zuzub obavam sa, ze strucny jednoduchy postup nenajdes🙂 najlepsie pozriet nejake videa ako sa potahuje a dodrzat to, ze pod marcipan musi ist maslovy krem

aduskatt
1. mar 2013

@eliska22 jj, hned som si vsimla a bolo vidno, ze je to naschval

zuzub
1. mar 2013

@aduskatt nemyslela som to doslova, mala som skôr namysli postup pre úplného začiatočníka.... ale ďakujem za tip.

eliska22
1. mar 2013

@zuzub http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215 ja som robila prvú podľa tohoto 🙂 len teda pod poťah odporúčam maslo s cukrom a poprípade s odrezkami, korpus odporúčam prerezať na dva krát 😉

lussy23
1. mar 2013

@monikapo krásna
@stankapk krásnučká
@dajna11 nádherné

mirinecka
1. mar 2013

@dadka212 moja torta vďaka tvojim radám

ešte len skúšam je to moja asi štvrtá torta, zatiaľ prvá čokoládová 🙂

efci
1. mar 2013

@reruna dakujem, a pred potahovanim treba pichnut tortu zachladit do chladnicky uz potretu tym maslom???

@stankapk krasna, presne nieco taketo chcem vyrobit aj ja. To okolo torty su male gulicky z fondantu???

dada2007
1. mar 2013

..........................je mi z toho programu a z ich kecov na grc.........fakt.........a to ako im padla tá tortaaa.....otras.......fuj...... 🙄 🙄 🙄

eliska22
1. mar 2013

jééééééééééjda ten komentár morenu do potoka 😀 😀 toto je lepšie ako komédia 😀 sa tu rehlím 😀

lamps
1. mar 2013

moja dnešná s ryšavou a pehavou vílou 😅 😅 😅

stankapk
1. mar 2013

@efci dakujem🙂 je to z fondanu, ale su to "perlicky" urobene s touto silikonovou formickou http://www.sladketvoreni.cz/www-sladketvoreni-c...

reruna
1. mar 2013

@efci ano dobře uhladit a vychladit

vlada111
1. mar 2013

@dadka212 žeby si si predsa len dopriala oddych 😉

eliska22
1. mar 2013

@lamps tá je krásna, ty tak krásne modeluješ 😵 keď uvidíte zajtra môjho shreka baby, vyzerá jak dedo 🙄 dva krát som mu ksicht prerábala a nič z toho 😝

dadka212
1. mar 2013

@vlada111 prečo ? nepamätám čo som písala 😅 😅

pipka
1. mar 2013

@eliska22 vyloz nohy, daj kavu, predychaj a zajtra bude lepsie 😉

inak sa vam musim pochvalit 😀 😀 😀

dnes som bola deckam nejake blbosti v KiK u nakupit a pri pokladni teta, ze a teraz si mozete zatocit Kolesom stastia 😅 😀 😀 tak som si zatocila...ze co uz len mna caka 😕 😀 😀

a neuverite..ale ze HLAVNA VYHRA 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

normaaalne som neverila vlastnym ociam 😕 😵 😵
tak mam sekovu poukazku na nakup 😎

sa mi vratil ten vcerajšok 🙂

zuzub
1. mar 2013

@eliska22 ďakujem, skúsim podľa toho vyzerá to celkom jednoducho, tak uvidím.

lamps
1. mar 2013

@eliska22 juj Leni, ďakujem 😅 😅 😅 , neboj Shrek bude v pohode

eliska22
1. mar 2013

@lamps no neviem, už sedí na torte, mm sa smial, staršia dcéra skonštatovala, že krásna torta až na toho shreka, lebo vyzerá jak dedo a najmladšia povedala, že takého shreka ona nepozná 😀 no rodinná podpora, čo Vám poviem 😀

eliska22
1. mar 2013

@zuzub to tortu nemusíš dávať ani na ten hrniec, len si tie boky pekne uhládzaj a to tak, že ked poťah položíš na tortu, tak potom tie boky opatrne nadvihuj a prihládzaj od vrchu smerom dole a tak dokola okolo celej torty a potom ten spodok orež bud nožom alebo ja to orezávam tým kolečkom na pizzu čo je 🙂

lokalistin
1. mar 2013

@dada2007 a ze no musim ju pozliepat,to akoze pozbierat zo zeme a pozliepat,ci co tym myslela?
A ta dobosova?ti uz videli naozajstnu dobosku?to ake hrubizne platy mali?

zuzub
1. mar 2013

@eliska22 vďaka za rady ;)

lamps
1. mar 2013

@pipka krásna tortuša 😅 😅 😅

lokalistin
1. mar 2013

@lamps tie tvoje postavicky nemaju chybu

mysiatkoo
1. mar 2013

@lamps krasna vila 🙂 cim si kreslila to cierne na ociach? ja som doteraz pouzivala fixku, ale vzdy sa to do druheho dna na tom potahu rozpije a rozmaze a nie je to take krasne ciste 😖

pipka
1. mar 2013

takuto dobosku jak oni robim aj ja 😅 😀 😀 to normal mramorak na tenko rozkrajat a parizsku do toho 😝 😀 😀

inak fajn relacia...ale sa tam vela naucime, co? 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
normalne know how jak hovado 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
1. mar 2013

ako nenapadne im stale tie torty padaju 😅 😝 😀

mna tu mali vcera filmovat...by to mali v reale...nie take "podla scenara" 😝 😀 😀