Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
27. mar 2013

@klarra123 @jaja555 dakujeeeem 😵
a aj vam ostatne dievcata mooooc dakujem za pacitka...... 😵

makinka2
27. mar 2013

ten žlutej košík je nádhernej 🙂

zuzinka1982
27. mar 2013

babenky, prosim o radu, surne....na tortu som naniesla poter z cukru a masla, a chcem dat potah... lenze miestami po bokoch mi aj tak vidno trosku slahacky- nic hrozne a trosku som slahcku roztiahla aj po potere, vadi to? myslite ze sa mi neroztecie potah? dakujem

iwulka23
27. mar 2013

Dievčata 🙂 mam prosbu..pomožte mi vybrať nejaku tortu pre kamošku policajtku...na nete som nič vhodne nenašla..neviem či sa mam zamerať na jej prácu,alebo len urobiť niečo jednoduche a vkusne? dakujem ♥

vlada111
27. mar 2013

@mamina1978 tak to treba vyraziť si. Dve deti máš už dosť veľké, nepostrážili by tých menších?

timotejkabrejkova
27. mar 2013
iwulka23
27. mar 2013

@timotejkabrejkova och super vyzerá ale na postavičku nemam velmi čas..treba mi tortu do soboty...a okrem toho mam ešte dalšie 2 😀 čaká ma ešte 15 vlčích makov..a kvantum kvietkov a velkaaaaaaaaa ruža 😀

timotejkabrejkova
27. mar 2013
klarra123
27. mar 2013

@timotejkabrejkova nádherné

lucula73
27. mar 2013

@zuzinka1982 no ja sa snažím ten šľahačkový krém prekryť tým maslovým.....a preto jje dobré aj trochu odrobiniek korpusu primeišať a takou kašičkou to pozatierať.........lebo šľahačka ti poťah rozpustí........zvonku možno nie,ale zvnútra to budeš mať mazľavé..

timotejkabrejkova
27. mar 2013
muffinka8
27. mar 2013

Môžem glukózový sirup nahradiť kukuričným? Chcem spraviť taký tekutejší karamel.

katiatko
27. mar 2013
zuzinka1982
27. mar 2013

@lucula73 jaaj, dakujem, uz mam potah na korpuse... tak zajtra uvidim ci sa rozpustil, z vonku zatial ok, ale dakujem krasne...

pipka
27. mar 2013

@vlada111 vseeetko naj naj naj moja 😉 😉 😉 😉 😉 😉

pipka
27. mar 2013

@ajka82 vseetko naj naj k meninkam 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
27. mar 2013

@zuzinka1982 on sa zacne v prvom rade rozpustat znutra, ked pride do styku so slahackou, bude slizovaty☹(( ved uvidis, snad si to dobre natrela

zdenallicka
27. mar 2013

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, jdu s prosbou a tapetku na dort pro ekologa..🙂 Nemáte někdo něco? Mělo by to být něco z přírody, nějaké přírodní výjevy.. Moc díky!!!

gagarinka
27. mar 2013

Baby, idem znova skusit 🙂 chcela by som vás poprosiť o radu  Doteraz som robila pre nás len poťahované torty, ale idem robiť sestre na 40 a ona chce že len obyčajne poliatu čokoládou. Ako to urobiť tak, aby nebola hrboľatá? Pamätám, že kedysi som tu čítala takú fintu, že sa to rozotrie na nejakú fóliu a tak prenesie na vrch a na boky a zreže sa to, aby to bolo rovné. Zle si to pamätám?  A čokoláda sa asi musí zmiešať s cerou, že? A posledná otázka - môžu sa na to dať ozdoby zo smartflexu? Ako sa to tam "pricapí"?  Ďakujem za akúkoľvek radu

jakelina
27. mar 2013

@gagarinka nejlíp nalít čokoládu na pruh pečícího papíru, omotat kolem dortu a dát ztuhnout do lednice, pak sundat papír a nahoru nalít vlažnou čokoládu a nahýbat dort, aby se ti to krásně rozlilo po povrchu.

aduskatt
27. mar 2013

@gagarinka ozdoby sa pricapia rozpustenou cokoladou🙂)
na boky mozes robit tak, ako si opisala, rozpustis cokoladu, ked bude uz taka, ze nebude utekat kade date, ale este stale tekuta, tak si na papier na pecenie urobis mantinely, nechas zatuhnut a potom pricapis na tortu, ak bude okruhla, tak to tam pricapis este ked ta coka bude ohybna a bude sa dat zatocit do zakruty🙂

bambula1307
27. mar 2013

@mamina1978 juj ze jaka zurka 😉brala by som. Ved to, ti chlapi nevedia ocenit ..kolko sa detuskam venujeme ..ja mam len dve,ale teda mam dost 😉

bambula1307
27. mar 2013

@gagarinka a keby si skusila ganasom poliat, tao sa dobre robi je taka husta..dobre sa s tym polieva nenechava to take stekance a je to aj mnam 😀

jakelina
27. mar 2013

@bambula1307 a co to je ganáš??Nebo ganás?? Nevím jak se to píše??

aduskatt
27. mar 2013

@jakelina ganache🙂) cokoladovy krem, trebars do praliniek, alebo aj na obtretie torty sa moze
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=41894

gagarinka
27. mar 2013

@jakelina
@aduskatt
@bambula1307 Dakujem baby, nejako hadam z toho zmaturujem 🙂 Ved keby sa mi to lamalo alebo co, tak to dam znova roztopit 😉 A pod cokoladu sa tiez dava trochu kremu, nech sa to ma ako chytit,ze?

aduskatt
27. mar 2013

@gagarinka presne tak🙂

lussy23
27. mar 2013

@vlada111 nádherná čo je to Mio Mao? @svetlo55 krásna
@mamina1978 krásna

jakelina
27. mar 2013

@aduskatt děkuji, už to studuju.