Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzzuli
23. jún 2013

ahojte kocky, uz dlhsie tu obdivujem vase torticky a tak ste ma inspirovali ze som sa rozhodla upiect synovi k prvym narodeninam torticku. Chcela by som ju potiahnut hmotou z MMF a moja otazka je, ze ake farby si kupit aby som vedela hmotu dobre a jednoduchsie zafarbit - gelove vs. praskove, alebo ake? Dakujem krasne za pomoc 🙂

rapunzel1
23. jún 2013

@dm1 to vieš, šikulka.... 😀 všetko robiť rýchlo a s dvomi torpédami večne za zadkom a malý, daj mi už tú hruuuuuu..... svoj PC vidím, len keď spia....jaj expert , má 4 roky a už si vie sám pustiť rozprávky, ovládať zvuk, nájsť si veci v uložených položkách, vyhľadať si nové hry na nete ....sám a aj si ich sám pustí...

mamcas
23. jún 2013

@zuzzuli Ja pouzivam gelove a som spokojna 🙂

cizu
23. jún 2013

holky, prosím, nekumulujete na některé stránce jenom recepty? a tipy?
Nemáte recept na dobrý domácí marcipán - a ještě - jak se dělají ty krásné nápisy na dorty - to jsou nějaké šablony nebo od ruky???
Díky moc....já jsem zatím potáhla jenom 3 dorty, ale myslím, že mně to asi bude bavit.-)))

1katuska73
23. jún 2013

tu su moje tochtotyzdnove.

pristela
23. jún 2013

@mamcas neviem ci ti uz niekto reagoval na prispevok ale mne sa k ruziam hodia zelene listky, cele to tak krasne oživí , rozžiari len jednu fádnu farbu , je pravda ze nie vsade sa hodia ale niekde kde je len jedna farba + potah sa mne pacia, pozri tieto moje staré tortuse s ruzami ale tak, je to kazdeho vec jeho pohladu očí 😉

eliska22
23. jún 2013

dnešná rýchlovka, no čo už tu som sa moc nevyhrala, svetadiely nepustia 😝 mali tam byť aj postavičky, dve cestovateľky, ale nakoniec pre chorobu malej sme sa dohodli, že od toho upustíme, čo som aj rada, lebo som úplne ko, keďže som moc nenaspala tento víkend kvôli malej 😅

reruna
23. jún 2013

@lokalistin to je zajímavé, to mají takto na stole a svatebčané si chodí a berou sami? a vidím tam hodně dortů, no jo, jiný kraj....

sikag
23. jún 2013

kocky prekrasne torticky mate 😎
ja som skusala urobit 2 co isli prvy krat mimo rodiny a ulicu 😉 snad im chutili 🙂

sikag
23. jún 2013

@pristela ta poschodova torticka je prenadherna!!! aj vsetky ostatne! klobuk dole 🙂

elienka
23. jún 2013

@zuzzuli no ak chceš pekne ofarbiť hmotu, tak si rovno kúp smartflex, lebo MMF na krásne sýte farby neofarbíš - začne sa rozpadať a nedá sa s tým poťahovať. inak gelové farby sú super

eliska22
23. jún 2013

@sikag krásne tortičky 🙂

lussy23
23. jún 2013

@eliska22
@sikag
@1katuska73

krásne tortičky

lussy23
23. jún 2013
mamcas
23. jún 2013

@pristela Nooo na tych tvojich to vyzera dobre, lebo to vyzera autenticky 🙂 Ty vsetko robis tak, ze to vyzera ako zive a je pravda, ze kym som sem nezacala chodit tak som take ani nevidela 🙂 Problem je, ze nemam presne ruzove listky, ale skusim vymysliet nieco z tych co mam a nejako ich "ozivit" aby neboli take fadne. A ked uz si taka zlata a odpisala si, mozem sa aj spytat na nazor na zdobenie tej trojuholnikovej torty? budu dva trojuholniky vedla seba ako dvojtorta a ta jedna cast bude s ruzami, ako by si ich poumiestnovala? Nic ine tam nema byt, resp. teda poziadavka su ruze. Dakujem moc, si zlata, ze si odpisala 🙂

pristela
23. jún 2013

@mamcas ach , toto je tazko poradit 😕 ja by som ich dala asi "hore" do rohu , isto nie do stredu, ale ono je v tomto fakt tazko radit 😕

jenie123
23. jún 2013

Ahojte kocky.. len vam sem pridam moje vikendovky a idem spat.. zajtra vas musim docitat a opacitkovat.. narocny vikend a este sme mali oslavu malej na 2 krat s dvomi tortami..🙂)) a je to presne rok, co som zacala piect a mam za sebou 140 tort.. 🙂)))

lokalistin
23. jún 2013

@maca77 no ved prave,ze im to je podla mna vela dat za take normalne torty,preto ja nemam vela objednavok oni niesu na to zvyknuti,ale pomaly sa mi zda,ze zacinaju,ako sledujem tie albumy

lenuliatko
23. jún 2013

Ahojte žienky, až mi je tu trápne písať, keď vidím vaše diela, všetko sa tu už isto preberalo. Aj ja robím tortičky, pomaly sa učím a zdokonaľujem, doteraz som na poťahovanie používala len MMF, ale je to piplačka, veď viete. A ani to nie je veľmi vhodná hmota na figúrky, kvetinky, je dosť mäkká. Chcem preto skúsiť objednať hotovú hmotu a váham ktorú, lebo nemám skúsenosti. Pre mňa je dôležité, aby to bola hotová hmota, ktorá by sa dala využiť aj ako poťah, aj na tvorbu ozdôb, dobre sa s ňou robilo, dala sa farbiť. Tiež nechcem na začiatok najdrahšiu. Uvažujem nad K2, Sugar paste white, Pasta dema, Decor icing, Smartflex, Pasta Elite. Ktorú by ste odporúčali, aspoň 2-3, prípadne, ktorú isto nie. Budem ju aj farbiť, chcem kúpiť gelové farby, tiež som pozerala, že sú rôzne značky, ceny. Nepotrebujem nejakú extra zvláštnu farbu, svetlo modrú. Budú stačiť aj tie lacnejšie? A ešte jedna otázka. Budem robiť tortu - vankúšik na krst. Veľkosť cca 30 x 40 cm. Koľko tej hmoty budem asi potrebovať? Bude stačiť 1 kg, či treba viac? Nechcem kupovať veľa do zásoby, ak by som náhodou zistila, že sa mi s tou hmotou nerobí dobre. Ďakujem krásne.

lokalistin
23. jún 2013

@reruna no ja neviem jak to funguje ale podla mna smutne niektori si tak vyparadia salu a vsetko a capnu tam kolace jak zo supermarketu rozmrazene ma ide porazit ☹

dm1
23. jún 2013

@lenuliatko co sa tyka hmoty kupovanej univerzalnej tak isto Smartflex velvet a tu predavaju vo vedietku 1,4 kg tak to ti isto aj zostane. A praveze MMF je vhodna kludne aj na kvety a postavicky zo zaciatku som robila len z nej aj drotkovane kvety len nedostatok casu ma prinutil pouzivat smartflex a to ze MMF sa neda tak lahko na syte farby zafarbit

lenuliatko
23. jún 2013

@dm1 aj som si myslela, že to vyhrá práve Smartflex. Len je asi najdrahší. A veru, aj to prifarbovanie ma trápilo, to bola bieda. Mne sa MMF dosť blbo robili napr. ružičky, stále to bolo také mľandravé, nedržalo to tvar. Neviem, možno na figúrky treba hustejšiu hmotu, viac cukru. Ja som používala to isté aj na poťah aj na kvietky.

katarina51
23. jún 2013

Tento piatok to bolo katastrofa pre torty, postavička mi vôbec nechcela schnúť, nič mi nedržalo tvar, postune sadalo. Proste hrôza a napokon sa mi zadná noha zlomila, potom som to nakoniec prerobila.

katarina51
23. jún 2013

foto

dm1
23. jún 2013

@lenuliatko praveze mne sa ruze z MM robia asi najlepsie 🙂. Ale vela zalezi aj aky sa urobi. Ja som vzdy s cerstvym potahovala a s odrezkami modelovala. Smart je sice najdrahsi ale da sa bez problemov pouzit aj aj. Ja to mam teraz tak ze potahujem s MMF a modelujem zo smartu. Predtym som z MF robila vsetko

lenuliatko
23. jún 2013

@dm1 hm, aj tak sa dá, že s jedným poťahovať, s druhým modelovať. Ešte, asi dvakrát sa mi stalo, že pri vaľkaní MMF sa mi v hmote robili také, akoby krátery, proste dierky, x-krát som to zhvúžvala na rozvaľkala nanovo, dosypala cukor, škrob, nepomohlo. Neviem, v čom bola chyba. Nemáš s tým skúsenosť?

luciahromadkova
23. jún 2013

@njonja dakujem za odpoved, nasla som na internete ten cmc prasok v cukrarenskych potrebach, tak skusim, alebo si kupim SV flower, niekde pisu, ze sa hodi aj tylo prasok, ale CMC je belsi...
na mapu pouzijem jedlu oblatku, lebo malovana by sa v teple asi roztiekla a to riskovat nechcem, povodne som chcela urobit mapu tak, ze vyvalkam potah a dam ho na reliefnu mapu plastovu- vyzniknu kopceky a tak..., len reliefna mapa slovenska je najmensia velkost cca 90x50 cm, a ja potrebujem mensiu a to sa mi nechce podkladanim tvarovat podla normalnej mapy SR, tak to urobim z tej oblatky
a tvoja posledna torta s karamelom sa mi paci 😵 robila si z farebneho izomaltu?

ajka82
23. jún 2013

jedna ochotna na zajtra 😝 ...ale keby nemusim byt so starsou este doma zatila minimalne do utorka a nemala by som doma na tortu suroviny, tak by som ju isto nerobila... povodne ci mozem nejaku s kvetmi, tak som slusne vysvetlila, ze na kvety mi treba viac casu, lebo sa musia vysusit a potom zoskladat, ale ze mi zostali ruze, co som robila preventivne na krstinovu dnesnu, ze ich mozem pouzit a nakoniec mi napisali, ze staci potah biely a na nom smile ... neviem ci si to predstavovali uplne takto, ale tak hadam budu aspon radi, ze som upiekla 😎

marci2305
24. jún 2013

@ajka82
@mimcak Dakujem kocky za radu. Vyskusam a uvidim
Som zvedava na vysledok...