Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kvietocek7
17. okt 2010

ahojte babenky idem na vyzvedy akoby som ako prvucicky zaciatocnik mala namiesat recept nejaky potah napr. na piskotove srdce. Poradte mi prosim zakladne suroviny a co s tym 😕 dakujem za kazdu radu

lussy23
17. okt 2010

@mokiri - jaj to so mnevedela. Ale krásne torty robia u vás.
@bzucinka2 . krásna torta

vinka
17. okt 2010

@bzucinka2 tie lienky sú bohovské 😀 😀 😀

bzucinka2
17. okt 2010

@vinka dakujem, musela som improvizovat, kedze mi neprisla formicka na babatko 🙂
@lussy23 dakujem 🙂

zlatat
17. okt 2010

@anibas prekrásne

tak tu máme dnešnú pre mojich chlapcov - boli z nej hotoví, ešte pred oslavou kažadú chvíľu otvárali chladničku a nakúkali do nej na tortu 😀

zlatat
17. okt 2010

@bzucinka2 milučká, tie lienky sú strašne zlaté
@sylvia75 pekné, xixi
@mokiri wow, tak toto vôbec nevyzerá ako torty - to si kde našla?

alionuska
17. okt 2010

@anibas Dakujem strasne moc,za moju malinku lasku....mala som tolko roboty tento tyzden,ze som tortu pre moju malu oslavenkynu robila dnes poobede,tesne pred prichodom babky a dedka🙂 Ale stihla som to...tak vam sem pridavam moje najnovsie..a nepytajte sa ma,ci som sa zblaznila...este nie!! 😀 😀 😀
Tortu pre Sašenku este nemam stiahnutu v pocitaci..tak tu pridam neskor... ,.-)

martinex
17. okt 2010

@alionuska To nemyslis vazne ze vsetky tieto torty si piekla na tento vikend..sak to nie je v ludskych silach...jedna krajsia ako druha, no neskutocna si...jednoznacne by si sa mala prihlasit do sutaze Zena roka!! si moj osobny vitaz!

mokiri
17. okt 2010

@alionuska, nadhera! A zakazdym prides s niecim novym! Vela sil a napadov na dalsie!!!

@zlatat, samozrejme, ze su to vsetko torty, su vymakane, clovek by neveril, dokonca ti cukrari maju hlasovanie cez internet za ne, sutazia ako divi. Su take sutaze "on line" aj na Slovensku?

Clovece, ja nechapem tie rozvodove torty... to je na mna privela...

bzucinka2
17. okt 2010

@zlatat ta nema chybu perfisna 🙂 a dakujem za pochvalu 🙂
@alionuska ty aj spavas, ak som dobre pocitala piekla si 20 tort, cooo? tie s mackom pu namaju chybu ako si robilato vyskocenie z torty, potiahla si tortu, potom si narezala trojuholniky a povytacala a prilepila druhu farbu? 🙂 prekrasne ako vzdy

dm1
17. okt 2010

@alionuska to je nadhera!!! a to nemyslis vazne ze 20 tort je za tyzden!!!!! som ich normalne hned ratala ci mi nesibe! Sak ja nechapem ako mozes take pocty s detmi robit?????? ja som na moju tohtotyzdnovu slahala vajca nad parou na krem tak ze som v jednej ruke drzala mixer a klacala som pri sporaku lebo moje bobatko chcelo mliecko z prsnika tak som musela takto improvizovat inak sa nedalo. no nechapem to fakt. ved uz len to mnozstvo korpusov upiect a kremov spravit!!!! a este mi povedz ze si na vsetky robila MMF a odpadavam. Ved ty musis mat svaly ako Rambo!

dm1
17. okt 2010

a pridavam svoju dnesnu pre svokrusu na meniny

bzucinka2
17. okt 2010

@dm1 to ja niekedy slaham na zemi aby mi mohol starsi pomahat 😀

vinka
17. okt 2010

@alionuska pane bože toto snád pravda nieje.Ja som mala problém ich spočítať ty si nemala problém ich narobiť.To kedy tolko narobíš. 😕 😕 Ty spíš vôbec?Kto ti je s deťmi 😕

mokiri
17. okt 2010

@dm1, tvoja svokra ta musi za takuto krasnu tortu na rukach nosit!
@zlatat, Shrek nema chybu, poznala som toho od Pati, co minule @katrin21 davala. Tvoj je rovnako krasny (navyse s kolkou laskou robeny, ked je pre vlastne deti) - moj maly by tiez hned skocil ku vam do tej chladnicky...

vinka
17. okt 2010

@dm1 krásna ten vrch je čo?piškota obalená? 😕

vinka
17. okt 2010

@alionuska a ty si kupila tretiu chladničku? 😕

vinka
17. okt 2010

Ja mám na týžden 4 torty to Ali by ani rúru pre 4 torty nezapínala. 😀 😀 😀 A ja sa idem posrať z toho jak to zvládnem. 😀 😀

dm1
17. okt 2010

@vinka nie to je normalne z MMF len tie kraje su patchworkom urobene 😉

@bzucinka2 no ja mu zase niekedy stolicku dam a pomaha vcera asistoval ked som ruzicky robila. Ale teraz sa nedalo ked som to nad parou slahala

vinka
17. okt 2010

Aha to máš kus hmoty na torte? 😕 dobre som to pochopila?

dm1
17. okt 2010

@vinka ano. Vyzera to hrube ale nebolo to. len okolo 2-3mm. Povodne to tam byt nemalo ale som strasne na tenko potiahla a navrchu az krem presvital tak som to tam placla aby som to zakryla 😉

bzucinka2
17. okt 2010

@dm1 krasna svokruska ta musi milovat a ty ju tiez ako si robila ten okraj na obruse? 🙂 uz som sa docitala 😀

no nad parou to nie, ani ja by som nedovolila, on mi rad prepina rychlosti slahania 🙂 a pozera ako sa to vsetko kruti 🙂

katrin21
17. okt 2010

alionushka. ty kokso!!!! to si ako dokazala, tolko tort! mam dost, su uzasne ako vzdy, ale kde to preboha aj vies skladovat? 😀

dm1
17. okt 2010

@bzucinka2 dakujem ja mam dobru svokru nestazujem sa. a toto je presne ten patchwork http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

zlatat
17. okt 2010

@mokiri 😀 😀 😀 dík
@vinka ja som na tom rovnako, keď mám na týždeň 3 torty, tak má toho akurát dosť. Alwe budúci týždeň mám veget - nemám ani jednu, na ten ďalší 2, z toho jedna je pre mňa ako nočná mora - neviem, či to nakoniec nevzdám, lebo má byť pre nevestu, ktorá je veľká alergička a dosť toho nemôže, zatiaľ moje pokusy o nejaký jedlý korpus zlyhali, ale nevzdám sa, budúci týždeň budem skúšať - len neviem, kto mi zaplatí toľko "vyhodených" drahých bezlepkových surovín, ktoré miniem na moje pokusy 😢

@dm1 nádherná tota - svokruša musela mať radosť. Aj ja sa na moju nemôžem sťažovať.
@bzucinka2 ďakujem za pochvalu
@alionuska to nemyslíš vážne, že toľké torty si spravila za týždeň 😕 ja padám na zadok - ako to zvládaš pri detičkách? Ja fakt pri 4 tortách nevládzem, bolí ma celé telo, spať musím, lebo keby som nespala, tak som na druhý deň hotová, nepoužiteľná,... asi fakt začínam starnúť ☹

ruzovka
17. okt 2010

dobrý večer, napřed vám musím říct, že vás všechny moc obdivuju, jaké krásně věci dokážete vykouzlit, moc jste mě inspirovali a rozhodla jsem se, že si u příležitosti 1. narozenin dcery taky vyzkoušim, jestli bych dokázala, v mém případě, něco zplácat. Moc prosím zkušené o radu, uplácala jsem dneska na zkoušku mléčný marcipán , šlo to dobře, konzistence mi připadá dobrá, jde to rozválet, netrhá se to, ale připadá mi, že mi to strašně ztrvdlo /zabalila jsem válečky marcipánu do fólie), použiju ho až za pár dní (doufám, že se to smí a v lednici vydrží?? 😕 ), až to budu zpracovávat na dort, změkne to zase a neztvrdne ten potah na dortě?? Omlouvám se za začátečnické dotazy,moc předem děkuju 😵

nikanika28
17. okt 2010

Ahojte, tak som tu zas dlhsie nebola a zase je tu kopa kraaasnych torticiek... 😵 😵
@bzucinka2 krasne lienocky 😉
@anibas super, ako vzdy...krasne torty 😵
@alionuska znova nechapacky...to robis vsetko sama???? ako to stihas preboha??? 😕 😕 no uzastne....nemam slov 😵 😵 😵 😵
@dm1 Dani, pekna torticka 😵 😵 🙂
...a samozrejme aj vsetky ostatne su krasne 😎
No a ja pridavam moje dve..

yamahafazer
18. okt 2010

ahojte
zasa same nadherne torty vsetky mate 😵
@alionuska teda ked pozrem na tie tvoje tak som hotova ztolkej roboty da to zabrat aj uskladnovanie aj robota no klobuk dole fakt nadherne 😵 😉
ja budem robit tento tyzden hamburger

anibas
18. okt 2010

@zlatat ako skutočný 😨 😨 😨 😨
@dm1 krásna tortička a po tomto patchworku pokukujem už asi mesiac 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@nikanika28 náááádhernéééé 🙂 🙂 🙂 🙂
@alionuska už nemám slov 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

anibas
18. okt 2010

POZDRAV :
Dievčatá určite sa pamätáte na Heniku - je aj na FB - dlhšie tu nepíše. Tak Vám od nej pozdravujem, mala vážnu nehodu ☹ , už sa zotavuje, dokonca nestihla ani štátnice, čakajú ju v novembri. Aj touto cestou jej prajem skoré uzdravenie. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂