Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
5. nov 2010

@maca77 diky

ja sem to chtela nekde skusit jenom tak nahodou protoze to potrebuji da se rict na zitra 🙂 ja si to pak objednam ale ted taka nouzovka no kdyz nebudou nebudou ja jenom kdyby nahodou 😵 😀 😀 😀

artepf
5. nov 2010

ahoj pekařky, potřebovala bych od vás radu, když jste tady všechny takové šikovné 🙂 , chci obarvit mléčný marcipán tekutou potravinářskou barvou, ale nějak nevím jak na to, ten marcipán je takový dost tuhý a nejde mi tu barvu do něj zapracovat. Předem díky 😉

sisa.b
5. nov 2010

dakujem dievcata 🙂
problem bol na lieke prave kvoli farbe -davala som extra cervenu a pod rukami mi akoby stvrdla a uplne sa zacala mrvit 😒 pri truhlici som robila MMF s cokoladou a to som zmiesala so zvyskom hnedej a tiez to nebolo dobre...

sse
5. nov 2010

@sisa.b krásne torty, na lienku si mala nejaký postup? aká bola z vnútra. Mňa čaká na 20.11. tak hľadám ako ju urobiť 🙂

sisa.b
5. nov 2010

@sse davala som do lienky traseny mandarinkovy krem a kedze to bola totalna rychlovka pre mna ( o pol tretej som nemala ani trubu pustenu a o pol deviatej uz som bola vo vani 😀 ), tak som len upiekla dva platy na plech a vyriezala kruhy. aj hlavu som robila z troch platov plnenych. aby mi chytil potah, tak som si urobila aj vanilkovy krem. z odrezkov som vyrobila puncovinu, ktorou som vsetko vyhladila na gulaty tvar a zaroven som si tym urobila mantinely medzi trasenym kremom a potahovkou. na zakazku by som ju asi piekla v miskach a robila kremom mantinely.

bzucinka2
5. nov 2010

@sisa.b no nevyzera to ze si mala problem uzasne su 🙂

sisa.b
5. nov 2010

@alionuska dakujem 🙂 aj za mnohe rady. nakoniec som tu truhlicu robila uplne inak. vrchnak bol na kartone v potravinarskej folii, takze som si to celkom ulahcila 😀 a puncovinu som davala naopak viac dopredu, lebo sa mi inak ten vrch prekacoval na opacnu stranu, nez som potrebovala 😝 vazila 7,5 kila 😅

bzucinka2
5. nov 2010

a tu su moje posledne vytvory, nie su take krasne ako vase, ale snaha sa ceni , no nie?? 😅

sisa.b
5. nov 2010

dakujem babulky 🙂 tento tyzden nemam nic, idem len pre nas urobit rychlovku, aby som minula krem. az buduci tyzden ma cakaju dve - jedna zakazkova a druha pre moju skoro dvojrocnu zabku 😵

lenica81
5. nov 2010

@bzucinka2 ja keby som take daco dokazala, tak som dobra... sikovnica si... 😵

rybca
5. nov 2010

@sisa.b krasna truhlica, ja by som si na to este netrufla...🙂))))
@bzucinka2 nahodou, mne sa pacia tvoje zvieratka, su take prepracovane..🙂)))) a aj pekny mramor na kopcoch a trave..🙂

bzucinka2
5. nov 2010

@lenica81
@rybca dakujem dievcata, som velmi rada, ze sa vam pacia a ten mramor sa mi podaril, uz som prisla na to ako ho robit 🙂

rybca
5. nov 2010

@bzucinka2 no tak prezrad, mozno mas iny system ako my..🙂))

bzucinka2
5. nov 2010

@rybca urcite je taky isty, tak ale pre pokoj v dusi 🙂
urobila osm si 3 odtiene farby a z nich valceky, tie som zrolovala do spiraly a zase urobila valec, prelozila na polovicu, zase do spiraly stocila a zase valec a tak dokola, az kym som nemala take pekne tenke tie mramorove pasiky a vyvalkala 😀 to tak robis aj ty? 🙂

maca77
5. nov 2010

@hejdita tak si kúp len tak pre radosť gerbery a tie budú určite vystužené floristickým drôtikom 😀 😀

sofi07
5. nov 2010

@sisa.b siska, krasne torticky, aj lienka je milucka,ako si malovala truhlicu?po povrchu? caka ma tusim buduci tyzden..

mrka2
5. nov 2010

@sisa.b nadherne torticky!!!! 😕 😕 super!
@bzucinka2 no tak mne sa veeelmi pacia, nepodcenuj sa, si sikulka! 😵 krasne zvieratka! velmi milunke 😀

bzucinka2
5. nov 2010

@mrka2 dakujem, to bol prvy pokus nieco vymodelovat a celkom sa mi to zapacilo 🙂 ale teda zatial je to zrut casu pre mna 🙂ja by som 20 ako aljonuska asi nezvladla, este tak upect, ale vyzdobit uz asi nie, musel by mat den asopn 50 hodin asi 🙂

pifina
5. nov 2010

@bzucinka2 krasne postavicky, ako sa take robi? mas nejaku predlohu alebo to mas vsetko v hlave? a cim farbis tu tvarovaciu hmotu? sa chystam na svoju prvu tortu, tazk zbieram info 😅

lussy23
5. nov 2010

@sisa.b - krásne!

lussy23
5. nov 2010

@bzucinka2 - nádherne tortsy.

sisa.b
5. nov 2010

@bzucinka2 ta farma je nadherna 🙂
ja stale vaham, co pre malu buduci tyzden k narodkam. ci farmu, dzunglu, barneyho s kamaratmi... ona hika pri vsetkych zvieratkach, co vyrobim 😀 aj macko pu sa jej pacil, aj lienku stale obdivovala... tak vobec netusim

@sofi07 mala som hnedu potahovku, ale taku stredne hnedu a malovala som stetcom povrch - kakao + praskovy cukor + biely alkohol

este raz dakujem dievcata 🙂

rybca
5. nov 2010

@bzucinka2 ńo tak podobne robim aj ja, ale takato sa mi teda este nepodarila..🙂)))))

mrka2
5. nov 2010

@bzucinka2 hiii az teraz som si vsimla ten traktor - tak ten je spicovy. no a aj tie zvieratka dole som az teraz obkukala,lebo predtym som sa dost ponahlala,tak som si ju este raz popozerala poriadne - no fakt je super. 😵
a veru, na alionusku asi nikto nema 😔 ona je proste macher 🙂

bzucinka2
5. nov 2010

@pifina farbim gelovymi farbami, nieco som odkukala priamo z toriet a kacicku a psika som robila podla navodu v dortomanii 🙂 dakujem 🙂
@lussy23
@sisa.b dakujem, najprv som sa toho bala, ale vysledok sa mi paci, tak snad aj zakaznicke sa bude 😉
@mrka2 traktor bol podlanavodu, ale velmi jednoduchy, dakujem velmi pekne 🙂

mrka2
5. nov 2010

@maca77 ak si pamatas ten link, co som ti dala na tie drotiky, tak ja ich mam doma a to su take tenucke. ja som zase pre zmenu myslela,ze budu trosku hrubsie 😀 ale mozu byt 😉 tak ak chces, mam ich este par, ked pojdeme niekedy do SNV,tak ti mozem par dat,ak velmi potrebujes... 🙂

rybca
5. nov 2010

@mrka2 a nevies nahodou cislo hrubky tych drotikov? tych tenuckych? bo ja nemam ani predstavu podla cislovania

mrka2
5. nov 2010

@rybca no ja ani neviem,ze nejake cislovanie existuje 😀 ale to su uplne tenucke, pockaj, odfotim,aby si mala predstavu,ake mam. ked som objednavala,tak tam nebolo ziadne cislovanie,len ze 50 ks 😀

mrka2
5. nov 2010

je to maly tanierik a je tam cislo 26,tak to bude asi ono 😀 robila som z nich mackam fuzy. viem,ze by mali byt biele,ale 😝 zafarbila som ich na cierno 😅