Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuziq
4. jan 2011

mam dalsiu otazku 😀
vcera podvecer som nafarbila ruzicky z MMF cervenou wiltonkou a stale ked sa ich dotknem, pusatju farbu... dala som jej vela? alebo ju treba tiez trosicku riedit alkoholom? vyschne to vobec? 😕 praskovy lesk mi krasne uschol...

lifinka
4. jan 2011

ahoj všem, chtěla jsem se zeptat zda neznáte někoho z okolí Olomouce v ČR zda nedělá na objednávku pěkné dorty, syn bude slavit 3 narozky, díky moc 😉

mia258
4. jan 2011

Baby, poraďte mi prosím. Prvý krát v živote idem piecť tortu, a rovno svokre 😀 Nemáte nejaý nápad, ktorý by zvládla aj začiatočníčka?

sylvia75
4. jan 2011

@lawli wáw nádherné tortičky....
@yamahafazer super svadobný pár,tak toto by som nezvládla,zlaté ručičky...

lussy23
4. jan 2011

@yamahafazer - krásne
@lawli - nádherné torty

vinka
4. jan 2011

Baby môžem zamraziť korpus a ked hej ako dlho vydrží v mrazáku a ako ho mám zabaliť?čistý bez krému

maca77
4. jan 2011

aj ja mám jednu otázku .... aké ovocie môžem dať do parížskeho krému? 😕 ja som doteraz dávala len banány,ešte viem že niekto dáva kompotované broskyne .... môžem ešte aj nejaké iné ovocie, aby to bolo chutné?

lawli
4. jan 2011

@sylvia75 @lussy23 ďakujem dievčata 🙂

lawli
4. jan 2011

@vinka ďakujem 🙂

lawli
4. jan 2011

@yamahafazer krásny párik 😉

zuziq
4. jan 2011

nikto mi neviete poradit co s tou gelovou farbou, aby mi na MMF pekne uschla? ☹

lawli
4. jan 2011

@zuziq Ahoj rada by som ti pomohla ,no nemám s tým skúsenosti 😒 gelovku som videla ešte len na nete a ani v rukach som ju nedržala 🤐 používam len práškové potravinárske farby....No Alionuska by určite vedela 🙂

daducha
4. jan 2011

@maca77 podla mna urcite jahody a ja ho kombinujem tiez s visnovym frutafilom.Robila som taku detom do skôlky a mizla z tanierikov neskutocne rychlo 🙂)

yamahafazer
4. jan 2011

dakujem vam na prvy krat som aj ja celkom spokojna stym svadobnym parom

@zuziq ja gelovu miesam s alkoholom a zatial vzdy uschla nepustala tak neviem cim to moze byt a s praskovou skusenosti nemam tie som si len teraz objednala

@maca77 a mandarinky zavarane by nemohli byt?neviem cokoladovo ovocne som este nerobila alebo jahody by aj mohli byt nie?

@mia258 niaku uplne jednoduchu okruhlu s kvetmi alebo srdiecko neviem alebo chces aj recept poradit?uplne jednoduche piskotove cesto a dotoho traseny krem ten som prvy krat robila a je rychly a dobry aspon nam chutil

alex21
4. jan 2011

zelam vam vsetko dobre v novom roku nech sa vam daria krasne dielka tak ako doteraz 🙂

napiekli ste fakt neskutocne pekne dielka.

Niekto tu mal zly pocit, ze odmietol objednavky pred vianocami, tak ja som ich odmietla uz od polovice decembra, lebo som nevladala a chcela som sa prvy krat hrat s medovikovou chalupkou. Eliska sa z nej neskutocne tesila, len ja som mala dost, bola to asi moja prva a posledna. A na vianoce som si upiekla este jednu len pre nas na ktorej som sa ucila kvety na drotikoch, prvy krat som pouzila klieste a aj stencils som skusala prvy krat

@yamahafazer si hotovy umelec, sochar by ich neurobil krajsie 🙂

vinka
4. jan 2011

@alex21 krása a ta chalúpka nemám slov.To si robila sebe?

vinka
4. jan 2011

No teraz som sa dočítala,že pre Vás.No krása fakt.

bzucinka2
4. jan 2011

@yamahafazer super si ich urobila si sikulka 🙂

dm1
4. jan 2011

@alex21 chalupka fakt nadherna kam sa ta moja hrabe co som tu davala 😝

alex21
4. jan 2011

@vinka hej robila som ju pre nas hlavne kvoli Eliske ona sa z nej strasne tesila, mna prestala uz v polovicke bavit a vobec mi nesla pekne ozdobit 😝 teda aspon podla mojich predstav 😀

bzucinka2
4. jan 2011

@vinka ja som mrazila uz aj polovicu torty a v pohode, ale ak mas len korpus, daj len ten podla mna, nic sa mu nestane, ja som ho tam mala tusim mesiac a v pohode bol 🙂
@zuziq ja farbim celu hmotu, ne na povrchu, tak neporadim -(
@daducha co je frutafil? 🙂
@alex21 krasne vytvory sikulka 🙂

alex21
4. jan 2011

@dm1 nahodou tvoja sa mi zdala krajsia ako moja. Mozno na fotke su neni vydiet tie roztrasene tahy.

bzucinka2
4. jan 2011

@alex21 aj tu ti gratulujem k tehulkovaniu 🙂

vinka
4. jan 2011

@alex21 jéj aj ty tehulkuješ?Bože baby jak vám tak úprimne závidím ten čas.Ale nás je už dosť 😖
@bzucinka2 asi tak potrebujem mesiac.Lebo mám objednávku na malú tortu a nemám nič okrem jednej.Tak sa mi nechce malý korpus piecť sám.Tak upečiem aj korpus na synovú tortu.A on má začiatkom februára.A mám ju nejak zabaliť?Stačí alobal?Aby mi nenamokla

yamahafazer
4. jan 2011

@alex 21 no nadhera ta chalupka ja na medovnikove zdobenie nemam trpezlivost a par krat len co som skusala este davno zdobit cukrovou polevou,ale mne sa to vzdy roztekalo sa mi nespravila dobra ta poleva tak ani som uz neskusala. Aj torta je krasna
dakujem za pochvalu

@vinka suchy plat sa moze mrazit v pohode len neviem kolko moze byt,ale myslim,ze mesiac urcite aj viac vydrzi

bzucinka2
4. jan 2011

@vinka ja som ju mala v sacku mikrotenovom 🙂

daducha
4. jan 2011

@bzucinka2 frutafil je nieco ako velmi husty lekvar s velkymi kuskami ovocia.Kupila som si na skusku v Zeelandii,maju to v 6 kg baleniach,este ze som sa mala s kym podelit 🙂 a chuti to naozaj vynikajuco.Je tam 80 % ovocia,na torte to davam pod krem .Vela bab to miesa so Zeesanom,to je nejaka zmes a je z toho potom ovocny krem.Ten frutafil je aj z tropickeho ovocia,lesna zmes ...

bzucinka2
5. jan 2011

@daducha dakujem a to sa tak vola ze frutafil a dostat to riadne v obchode ci len v tej zeelandii, lebo tu tu nemame 🙂

vinka
5. jan 2011

@bzucinka2 ja som niečo také kupovala v rakusku a vyjedala som to lyžičkou 😀 😀 😀 . 😀 Ale bolo to z viac druhov ovocia naraz

bzucinka2
6. jan 2011

@vinka 😀 😀 😀