Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. mar 2011

@sofi07 ty jsi tak šikovná, krása, ty perníky jsou jako z pohádky.
@lawli blahopřeju k těhotenství a dortík krásný. 😉

jakelina
19. mar 2011

@mrka2 to nesmíte vlažně, pořádně na tom zapracovat 😀 😉 😀

jakelina
19. mar 2011

@sofi07 ty perníčky co máš po třech dané v tom oválném košíčku nebo mističce jsou kouzelné. Prozradíš, jak se dělá ta miska ve které je máš položené. Myslím ten okraj, jak to upeš??? Děkuju moc.

lussy23
19. mar 2011

@dm1 - nádherné @sofi07 - waw! nádhera @lawli - prekrásna @zlatat - nádhera @martinex - jej, to je krásne @fukylove - nádherná torta @jakelina - krásne @reruna - peknučké

reruna
19. mar 2011

@zlatat no já za sebe jsem ráda, že jsou ty fotky tady tak zmenšené, aspoň nejsou vidět nedokonalosti 😀 - ale zase třeba od vás profesionálek je mi líto, že nejsou vidět detaily - ta kytička je nádherná a ráda bych si ji prohlídla líp, jak živá 🙂
@sofi07 ty jsi perníková královna! Krásné 🙂
@lawli gratuluju k těhu a krásný dort 🙂

zlatat
19. mar 2011

@lawli aj ja sa pripájam k blahoželaniu, o dva týždne už začneme aj my snažilkovať, tortička je krásna
@sofi07 nááádhera, úžasné tortičky

zlatat
19. mar 2011

@dm1 krááása

alicc
19. mar 2011

@dm1 @sofi07 @lawli @zlatat @martinex @fukylove @jakelina @reruna teda babulky to je nadhera, neskutocne co dokazete, obdivujem vas
😲😲😲

bzucinka2
19. mar 2011

@fukylove krasna torticka 🙂
@reruna krasne muffiny a to biele je tiez potahovka? 🙂 aj torticka paradna 🙂
@sofi07 ja by som ju pod potah nedavala, je tam slahacka 🙂
@reruna mne ked sa odraza tak vypnem blesk 🙂

bzucinka2
19. mar 2011

@dm1 krasne vsetky torticky a ta ruzova kitty je ovela veselsia ako ta druha 🙂
@martinex zlatunka 🙂
@zlatat prekrasne, predpokladam, ze kvety su na drotikoch, tak mam dotaz, to hmoty davas len kusok drotika, teda zapichnes alebo ako? ja som to skusala, ale zle sa mi to potom spajalo, skusala som laliu a teda nakoniec bola bez drotikov ☹ zlate rucicky mas 🙂
@lawli krasnucka a tiez gratulujem k tehulkovaniu a nech to zvladnes uspesne do konca 🙂
@sofi07 ja z tych pernickov nemozem osi odtrhnut, to robis aj na zakazky, ved to je k nezaplateniu, neuveritelne co dokazes 🙂 klobuk dole

bzucinka2
19. mar 2011

@zlatat drim palce, nechsa cim skor podari 🙂

mrka2
19. mar 2011

@jakelina 😀 😀 😀 no uvidime,ci sa nam zadarilo a ked nie,tak skusime az niekedy v lete na plno 😅 to bolo len take chvilkove vzplanutie 😀 😀 🤐

blackrose
19. mar 2011

Ahojte kocky, tak ako som slubila, tak vam sem davam svoj vytvor... nei je uplne dokonaly... rohy su skarede, ale vravim si, ze na prvy pokus dobre 😉
Inak pre manzela k 30tke som mala krajsi darcek a to miminko 😵 takze torta je druhorada 😀

blackrose
19. mar 2011

inak farbila som gelovymi farbami a islo to uplne super, len sa mi ten marcipan lepil na ruky, tak som miesila v mikrotenovom sacku 😝

zlatat
19. mar 2011

@bzucinka2 ďakujem. Áno, dobre predpokladáš, všetky sú na drôtikoch a potom som ich spájala ako keď robím kyticu zo živých kvietkov, takže všetko je na jednej stonke. Ja si vykrojím povedzme lístok a vložím do neho drôtik, ktorý predtým namočím do jedlého lepidla. Musí to riadne stvrdnúť a až potom môžeš spájať

lawli
19. mar 2011

@sofi07 ďakujem 🙂
@mrka2 Nam sa zadarilo na prvý krát ..... No a teda tie nevoľnosti ma prekvapili v prvom tehu som ani len netušila aké to je 😅
@jakelina ďakujem 🙂
@lussy23 ďakujem 🙂
@reruna ďakujem 🙂
@zlatat ďakujem 🙂 a držím pršteky nech sa vám to podarí tak ako nám (na prvý šup) 😵 😉
@alicc ďakujem 🙂
@bzucinka2 ďakujem 🙂

zlatat
19. mar 2011

@blackrose čo chceš, na prvý pokus super

lawli
19. mar 2011

@blackrose to si dala manželovi hneď dva darčeky 😵 gratulujem...

zlatat
19. mar 2011

@lawli dík, ale ja moc tomu neverím - o 3. sme sa snažili dlhé 3 roky a potom sme oň prišli

lawli
19. mar 2011

@zlatat ta tvoja kytička je fakt nádhrna ,ja som si už aj zaobstarala drotiky a na tu poslednu čo som dnes pridala som plánovala niečo vykúzliť ,ale nakoniec som to vzdala. Narýchlo som vykrojila kvety a ani s ružičkami som sa nebabrala...totižto aj marcipán mi dvíha žalúdok...myslím voňa 😝

bzucinka2
19. mar 2011

@zlatat tak jedle lepidlo mi chyba a to namocis cely drotik, ci len koniec, ktory potom tak zapichnes do hmoty ? 🙂

lawli
19. mar 2011

@zlatat nepoznám bolesť z takejto straty ,ale to snažanie sme mali aj my tak dlhé u prvého 😒 ja som už tiež neverila a keď som na to prestala takto myslieť a jednoducho som sa zmierila s myšlienkou ,že možno nikdy nebude ,tak sa podarilo. Teraz som normalne žasla ,že sa to takto podarilo 😕

mrka2
19. mar 2011

@blackrose wow, super, to je tvoja prva torta? nadhera! no a blahozelam k tehulkovaniu. nejak sa nam to tu rozrasta 😀 😉

zlatat
19. mar 2011

@bzucinka2 len koniec, ktorý zapichnem do hmoty ... namiesto neho skús použiť vodu, alebo bielko vraj to ide, neviem, neskúšala som
@lawli super, tak možno aj toto sa nám skôr podarí - predsalen sliznicu mám riadne vyčistenú, tak možno nebudeme tak dlho čakať ... teda už by som ani nečakala, povedala som, že ak sa do roka nepodarí, končím vzdávam to

zlatat
19. mar 2011

@lawli ďakujem ... s tou vôňou ti verím

anibas
19. mar 2011

@dm1 @zlatat @lawli @martinex @sofi07 šikulky šikovné 🙂 🙂 🙂

no a moje:

ada9557
19. mar 2011

@zlatat krááásna tortička.Tie ozdobky su robené tiež s potahovky alebo sa na to používa iný materiál.Lebo tiež som pozerala na tie slzičky a sa mi páčili.Dakujem.A ešte raz nááááádhera 🙂

zlatat
19. mar 2011

@ada9557 tiež z poťahovky a ďakujem veľmi pekne 😉

zlatat
19. mar 2011

@anibas nááádhera - aj ja sa chystám na Zvonilku, no už sa asi týždeň odhodlávam a nie a nie sa do nej pustiť ... nejde mi na NB internet niečo sa tam pokazilo a ja sa furt pri postavičkách musím pozerať na obrázok, a musím mať NB na stole v kuchyni ... bez neho som ľavá 😖

pristela
19. mar 2011

WOW holky uuuzasne torty fakt vsetky, to sa ani vypisovat vase mena neda 😀 bo vsak vsetky su tentokra uuuužasnéééé 😉 😉
Niekto tu spominal tortu vankusik, lahla som chorobou ☹ a tak som uz nepisala ☹ ale videla som video na jeho vyrobu aj som hladala vcera ale nist ☹ ja mam tiez robit na 1.4 vankusik, fialovy-ma trepne z tej fialovej 😠

@dm1 no vidíš, že sa ti super podarila 😉 aj táto krstinová 😉