Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
2. apr 2011

@paja.o - krásne.
@yamahafazer - krásna ovečka

Takže tu sú moje torty a medovníčky, až sa to sem hanbím dať, lebo sa mi vôbe cnepodarili. Zatiaľ s alen učím, tak pečiem len tak pre rodinu.

bzucinka2
2. apr 2011

@zlatat podla mna moze ved je tam tvaroh puding a zelatinovy stuzovac, tento robievam a davam don banany obvykle ale aj ine tam moze ist 🙂
uvarila jsem si pudink z jednoho pudinkoveho prasku, 4 lzic cukru a 400ml mleka a nechala vychladit (nahoru davam folii, aby se neudelal skraloup), pak jsem ho vyslehala s 250g tvarohu z vanicky a k tomu pridala 300ml slehacky (uslehane samozrejme ) a zelatinovy ztuzovac.. Pridala jsem trochu rumu a dal uz nesladila. mam ho tu od niektorej z bab a je velmi chutny a najviac sa mi tam paci tvaroh z kauflandu ten je taky uplne jemny, teraz som davala iny a boli tam trosku tvarohove hrudky, tak odporucam kauflandacky tvaroh a teraz je aj v akcii 🙂

alebo tento, este som neskusala ale vyzera dobre : osviezujuci krem: 500 ml bieleho jogurtu, 500 ml rozmixovaneho ovocia /jahody, cernice, maliny/, 1 balicek zelatiny na vajecnu tlacenku Natura, cukor. Zelatinu zalejeme 150 ml vriacej vody a rozmiesame. Rozmixujeme ovocie s jogurtom a cukrom podla chuti. Zmiesame so zelatinou. Ked zacne tuhnut vylejeme na korpus a zhladime. Po stuhnuti polejeme cokoladovou polevou a dame poriadne vychladit

aj tento je super, mnam:
500 g jahod (alebo malin)
1 vanilkovy puding
4 lyzice praskoveho cukru (u malin dam 5 lyzic)
1 a 1/2 masla

Jahody (alebo maliny) rozmixovat (pouzivam i zmrazene). Maliny prepasirujem cez sitko,
aby tam neboli jadierka. Do drene zamiesam vanilkovy puding a spolu uvarim.
Do vychladnutej kase pridam praskovy cukor.
Slaham s mixerom, pridam postupne maslo, krem slaham cca 1/2 hodiny.

@bici krasne mozes pokracovat 🙂

bzucinka2
2. apr 2011

@yamahafazer krasna a ciernou si asi farbila zvrchu ze ? 🙂
@paja.o krasne a aj tie sirotky su super 🙂
@misa1982 to treba len pomalicky prisposobovat torte ako to uhladzas 🙂

bzucinka2
2. apr 2011

@lussy23 pekne, najviac sa mi paci to slniecko 🙂

misa1982
2. apr 2011

@bzucinka2 dekuji nevis jesti je nekde video abych to videla to potahovani?

bzucinka2
2. apr 2011

@misa1982 urcite je na youtube, len treba hladat 🙂

pristela
2. apr 2011

@dm1 hej pouzila ale nevykrajovala om to s nou iba som to podla nej pisala stetcom
@adul67 jejda ta je krasne jemnucka
@dominika2727 ano s MMF
@bzucinka2 uuuuzasne torticky WOW

yamahafazer
2. apr 2011

krasne torticky ste zasa porobili ja vas nestacim ani sledovat a zvlast menovat
ta ovecka je malovana po vrchu preto sa tak leskne a blbo sa to foti na tej fotke tak pekne nevyzera

zlatat
2. apr 2011

@bzucinka2 tento ovocný som teraz robila - mala som zvýšenú zmes ovocia ( maliny, černice, čierne ríbezle, brusnice) a spravila som z toho nemliečnu verziu a nikto mi to nechce jesť, lebo moc cítiť Palmelu
ďakujem za recept, zapíšem si ho

zlatat
2. apr 2011

@bzucinka2 ozaj, ešte som sa ťa chcela spýtať, ten tvarohový je dosť tuhý? Môže ísť aj do 3D torty? Nebude mi to padať, šmýkať sa, keď budem robiť Thomasa ? Lebo ten je úzky a vysoký.
A nie je ten puding riedky, keď je zo 400 ml mlieka?

zlatat
2. apr 2011

@paja.o to je milučké - zlaté detské časy 😅
@yamahafazer pekná ovečka
@bici jasné, že môžeš pokračovať 😉

adul67
2. apr 2011

@pristela dakujem
@lussy23 medovníčky su krasnučke 🙂

bzucinka2
2. apr 2011

@pristela dakujem velmi pekne 🙂
@zlatat puding som mala uplne husty, ale ak sa bojis, tak daj trosku menej mlieka a pre istotu by som dala 2 zelatinove stuzovace, to by malo stacit 🙂

vinka
2. apr 2011

@bici že amaterske.Su krásne tie torty. 😉
Baby zas máte kopec krásnych tort. 😉

paja.o
2. apr 2011

holky děkuju:o) dortík se moc líbil, tak jsem moc ráda 🙂
@ada9557 děkuju 😉 barvila jsem normálně celou potahovku, ale nepoužívám MMF, dělám mléčný marcipán a s barvením nemám problém 😉 🙂

broucek2
2. apr 2011

krásné dorty tu přibyly

přidávám poslední moje. Dino a dvoupatrová ještě na další oslavy naší malé a traktůrek pro bratrova syna k narozeninám

mizulienka
3. apr 2011

krasne torty ste urobili dievcence 🙂

dievcatachcemsa spytat...vcera som si urobila zaklad na falosny parizsky...teda uvarila slahacku s cukrom a dala kakao a ceru....ale jeden clen nasej rodiny (sv..a) odmietol coko krem 😠 tak som musela urobit tvarohovy...ide mi to, ci mozem ten zaklad dat do mraziaku a potom urobit?

a este sa mi zvysil aj tvarohovy, mozem aj ten do mraziaku?

dakujem

bici
3. apr 2011

ahojte dievčatá...včera večer som dokončila svoju myšiakovú...hotová katastrofa...ja som hlavne skušala falošný parížsky,na jeho použitie som použila írske produkty.....poťahovka bola mäkká,nutela veľmi sladká,na šľahačke nebolo napísané koľko % iba že je double cream čo znamená asi 21%,maslo poľské a robila ju slovenka......medzinarodná torta.....no a výsledok,na moje gusto príliš slaká aj keď do krému som nedala cukor.....

jakelina
3. apr 2011

@broucek2 dorty jsou úžasné.

lussy23
3. apr 2011

@bzucinka2 ďakujem. Len škoda, že sa pri vyberaní z hladničky polámali kvietky ☹
@adul67 -ďakujem 🙂
@broucek2 - Nádherné torty. Dcérke všetko najlepšie, hlavne nech je zdravučká a stále má úsmev na tvári.
@bici - krásny syrík

Baby, nepoznáte nejakú dobrú stránku, kde sa dajú objednávať cukrárske pomôcky?

broucek2
3. apr 2011

@jakelina @lussy23 děkuji

yamahafazer
3. apr 2011

slana s oveckou slanou pre moju dcerku 😵

dajna11
3. apr 2011

@yamahafazer zlaté,to som videla v časopise 😉 😉

bici
3. apr 2011

kočka, urobila si my chuť na našu šuntičku....táto slaná torta je urobená veľmi precízne a určite chutí vynikajúco....napíš čé je vo vnútri

bici
3. apr 2011

tie tortičky sú nádherné.....ten Dino je ako z rozprávky......vyzerá ako skutočný

mizulienka
3. apr 2011

ahojte, tak pridam moje vikendove 🙂
mala ma dnes narodeniny tak pre nu lienka a kamoska ma tiez dnes narodeniny tak iba taku rychlovku mini 🙂

daria77
3. apr 2011

@mizulienka
tie torty sú fakt nádherné,super 😲

broucek2
3. apr 2011

@mizulienka pěkné dorty. Malé přeji všechno nejlepší a ať je zdavá

daria77
3. apr 2011