Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
9. apr 2011

@jakelina áno, to sa vykrojí a položí zaschnúť vo formovači. Ja ho nemám, tak som to sušila na naberačkách 😀 😀 Ale je to príšerne krehké, asi 4 sa mi polámali, dokonca keď už som zdobila tortu a lepila tie slzy na ňu, tak jedna sa mi polámala, skoro ma porazilo. Ešte šťastie, že som podobnú mala v zálohe - hoci tá mala vnútri 2 ornamenty a ostatné majú len po jednom.

annika11
9. apr 2011

@mrka2 tiež som pátrala po nete, že čo s tým....dakujem za rady, budem to musieť vyskúšať nabudúce 😅 snád sa podarí lepšie, ale na prvotinu si myslím, že celkom ujde 😅 🙂

zlatka10
9. apr 2011

@zlatat ďakujem za prianie, zajtra si tie narodky určite užijem a tebe prajem o týždeň tiež krásnu oslavu a s tvojou šikovnosťou aj veľa spokojných zákazníkov. Škoda, že si tak ďaleko, rada by som sa k nim pridala!🙂

zlatat
9. apr 2011

@vinka no super, že sa im páčila ... niektorí tak vymýšľajú ... ináč títo chceli 3,5 kg tortu, hne´d som im povedala, že neviem, či sa mi podarí trafiť do rovnakej váhy ... samozrejme, že sa mi nepodarilo, mala o 300 g viac. Ja som už stresy mala, že čo povedia a tak, no a zrazu mi pani písala, že to nevadí, že čím je väčšia, tým lepšie , lebo že všetci sú maškrtníci.

zlatat
9. apr 2011

@zlatka10 ďakujem ti, však nebývaš až tak ďaleko ... jedna moja torta išla 500 km - od nás do Svidníka a druhá v máji tiež pocestuje niekam na východ - neviem presne kde, ale od nás je to 8 hodín cesty 🙂
A ešte dve so robila tak,ž e cestovali - 3-poschodová svadobná išla 150 km a druhá išla do Novej Bane 😀

mrka2
9. apr 2011

@annika11 jasne,ze ujde, na prvykrat je super, nech sa ti na ten rocik malej torticka vydari! 😵 (o com nepochybujem) 😉

jakelina
9. apr 2011

@zlatat no ty jsi prostě šikulka a je na to nějaká speciální hmota, nebo se dá vykrojit z čehokoliv???

dm1
9. apr 2011

@zlatat krasne kvietky vidim ze si dratkovala tiez o dusu ako aj ja 😀 . Frezie krasne chcem aj ja skusit ale nemam vykrajovacku som skusala z floral sady ale to sa mi nejako nedalo ale zase iba raz som skusila. Na astromeliu mas vykrajovacku ci improvizujes? chcem tiez skusit ale isto nebudem kupovat keby mam mat kazdy kvietok tak skrachujem. Ja som bola velmi spokojna teraz co som si kupila piestiky take vacsie zvlastne rozne farby viac hlaviciek pokope vyzera to super v kvietkoch a stoji to tusim 60 centov. kukni tusim o 2 strany dalej moj kos tam to mam

zlatat
9. apr 2011

@jakelina ja používam iba WI - len s tým je to príšerne krehké, strašne sa to láme, tak to potom kombinujem s gumpastou

jakelina
9. apr 2011

@zlatat děkuju pěkně. No já to určitě hned tak zkoušet nebudu, možná se k tomu někdy dopracuju. 😀 😀

dm1
9. apr 2011

@zlatat daj link na blizsie foto tych kvietkov prosim ak mas na FB pokocham sa 😵

zlatat
9. apr 2011

@dm1 ja síce mám jednu kovovú vykrajovačku, ale nejde mi to s ňou - v strede má hrozne malý priestor na napichnutie drôtika, tak som to vzdala a robila som ich pomocou nožničiek a kostice na stenčenie lupienkov.
Na alstromériu mám kovové vykrajovačky, kúpila som ich na stretku od www.cukrarskepotreby.eu
Piestikov až tak veľa nemám, napr. ani ľaliové nemám, tie som si sama robila, ale asi zainvestujem, nie je to až také drahé.
http://www.facebook.com/album.php?id=1568664899...
a tu mám trošku iný pohľad - zozadu: http://bezlepkovetorty.meu.zoznam.sk/album/ozdo...

zlatat
9. apr 2011

práve rozmýšľam, akú tortičku si upečiem na narodky - chcela by som niečo, čo ešte nemám v albume, len ma nič nenapadá

jakelina
9. apr 2011

@zlatat tak si upeč zlaté ručičky, ty tvoje 😉

zlatat
9. apr 2011

@jakelina si ma rozosmiala 😀 😀

jakelina
9. apr 2011

@zlatat 😉

zlatka10
9. apr 2011

@zlatat milá Zlatka, teraz som kukla bezlepkovetorty.meu....a musím sa ti priznať, že si mi vzala dych! Sú úžasné! Odpísala som si kontakt, tuším, že ťa ešte oslovím...A môj syn je nadšený tými postavičkami Simpsonovcov (teraz na nich fičí) a tie topánky - také by som mohla aj naživo 🙂. Šikulka!🙂

mizulienka
9. apr 2011

tak ste ma navnadili dievcata s tymi krasnymi kvietkami, ze uz aj idem objednavat drotiky, piestiky a co mi este treba? take sikovne ruky, ake mate vy 😀 len take neviem v ktorom eshope najdem 😝 😝 😝

jakelina
9. apr 2011

@mizulienka já na to zatím nemám odvahu, budu se inspirovat, když se ti bude dařit, tak možná taky nakoupím. Vybraly jsme si drahého koníčka, co 😀 😀 😀

zlatat
9. apr 2011

@zlatka10 ďakujem, si zlatá 😅

mizulienka
9. apr 2011

@jakelina ani nehovor, toto je fakt velmi drahe hobby 😎 ani nepocitam, kolko som uz dala za vykrajovacky a to nemam nic prevratne...a ani nepeciem pre cudzich, len pre nas 🙂
ty uz pecies aj na objednavky? 😉

ikula2
9. apr 2011

Ahojte sikulky tak pridam dnesny vytvor pre inspiraciu a idem pokukat dozadu co ste popiekli.

alicc
9. apr 2011

@ikula2 krasny vankusik 😉

@mizulienka @jakelina veru konicek je to drahy ale ta radost z vydareneho dielka stoji za to, no ni? uz premyslam, kto ma najblizsie sviatok 😀

mizulienka
9. apr 2011

@alicc ano, mas pravdu, je to super to pecenie a hlavne to zdobenie 🙂
mne sa o potahovani aj sniva 😀 si niekedy pripadam ako zavislacka 😀

lussy23
9. apr 2011

@zlatat - krásna torta 🙂

alicc
9. apr 2011

@mizulienka aj mne sa najviac paci ta zaverecna faza 😉

dm1
9. apr 2011

@zlatat ja som si tiez laliove robial sama doteraz az vcera som si objednala lebo ked si zoberiem ze kolko drotikov pri tom miniem a tie hotove piestiky mam na 48 lalii sak to by som veeeela dratov minula. A vyzeraju super mam tieto http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1155/Lali...

dm1
9. apr 2011

@mizulienka v prvom rade drotiky kup si radsej rovno opradene a tiez pasku tu tiez budes potrebovat aj ked budu dratiky opradene tak na zvazovanie. Vela kvietkov sa da robit klasickymi kovovymi vykrajovackami co sa kupia za par centov v domacich potrebach ja som teraz pouzivala tiez aj take. Pri kvietkoch som si zacala kupovat aj praskove farby lebo je krajsie ked je kvietok s nimi ofarbeny potom uz hotovy ako ked je hmota zafarbena vopred. Aspon na dotienovanie je to super

vinka
9. apr 2011

Baby to asi všetke baví ten konečný efekt.JA SA PRI torte NORMáLNE ODREAGUJEM.Ja som asi po svojom otcovi zdedila tú trpezlivosť.Lebo sa dokážem s drobnôstkami normálne vyhrať 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
10. apr 2011

@zlatat @dm1 dievcence, kde kupujete drotiky prosim? dik