Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
12. apr 2011

@mizulienka ja som hmotu na kosik nefarbila - mala som priamo cokoladove cukriky na MMF z nemecka tak o robotu nemej . Co sa tyka rucky tak ano drot obaleny paskou a na to sulok nadpajany z viacerych kuskov lebo sa mi to nedalo inak tocit okolo toho dratu. Len dratov musis viac spojit aby to bolo fakt pevne a drzalo to

mizulienka
12. apr 2011

@dm1 dakujem 🙂

fukylove
12. apr 2011

@jakelina - ja som min. rok mala stastie, jeden den sme dali posun terminu na DP a dalsi den ma sef viezol do porodnice 😀 😀 😀 nas je 1.3. 😀 takze ja som firmy uzatvarala az k 30.6. ale tento rok bol fakt sialeny... vela kamaratok marcoviek s drobcami, takze torticky pre nich, pre nas na nase oslavy a este aj tie dane 😀 😀 😀 akoze som chvilami myslela, ze si to hodim 🙂

ada9557
12. apr 2011

Tak tu je slubený prierez mojou prvou punčovkou 😀 to v strede je od noža 😅

mizulienka
12. apr 2011

@ada9557 jeej to vyzera super, urcite aj dobre chutila 🙂 kamaratka sa potesila? 😉

ada9557
12. apr 2011

@mizulienka hlavne mužíček a synátor sa potešili. 😀 ona nemôže s takej múky. ☹ tak môže sa len pokochat 😵

jakelina
12. apr 2011

@ada9557 dort vypadá super.

@fukylove vím o čem mluvíš a někteří lidi jsou jak praštění. Nejraději by papíry přinesli 28 a 29 chtěli mít hotovo. 😝 😀
Já jsem se alespoň odreagovala od těch čísel a nakoukla sem a i na jiné témata kam chodím. Dřív jak o půlnoci jsem nešla spát snad nikdy. 😢

mrka2
12. apr 2011

@ada9557 mnam mnam... vyzera velmi pekne 🙂

lussy23
12. apr 2011

@ada9557 - krásna

lussy23
12. apr 2011

@fukylove - krásn e torty

yamahafazer
12. apr 2011

pridavam teraz dorobenu a frcim uspat malu

mizulienka
12. apr 2011

@yamahafazer joj krasna je, ten kvietok nadherny 🙂
kde mas malu, ked pecies? chodi uz do skolky?

reruna
12. apr 2011

@mizulienka krásné! i ty dorty, co jsi pekla před tím, zdobené krémem, jsi měla moc krásné. Potahované dorty ještě před pár lety nikdo moc neznal, te´d je to velká móda, ale u nás v rodině z toho byli všichni paf, když jsem to začala péct, nikdy předtím to neviděli... Mě to právěže připadá jednodušší potáhnout, než ty krémové, tak krásně nazdobit bych to nedokázala.

reruna
12. apr 2011

Kdyby se někdo chtěl podívat, jak se zdobí krémem, tak tady je jedno úplně super video, nádhera

https://www.youtube.com/watch?v=UCrY0hLeWyU
evinkaaa
12. apr 2011

@reruna - to je nadhera. Uz som to videla na fb a tam dokoncali pisali, zevraj to robi muz. 😕

reruna
12. apr 2011

@evinkaaa ano, koluje to na fb, a tomu bych i věřila, spousta mužů dělá kuchaře, i když cukrářů asi tolik není, ale proč ne...

jakelina
12. apr 2011

@reruna je to krásné, já bych to neuměla a asi to musí být i nějaký spešl krém. Taky by mě zajímalo kdo mu točí tím dortem 😀 😀

evinkaaa
12. apr 2011

@jakelina - to je na takej otocnej tacke. Vela dievcat na tej otocnej tacke potahuje a zdobi torty, pretoze je to jednoduchsie. 😉

reruna
12. apr 2011

@jakelina je to otočný podstavec, měli to v Lidlu

dm1
12. apr 2011

ja mam ten otocny podstavec z ikea a je perfektny odporucam! Aj pri plneni torty ked zahladzujem boky je to super len drzim noz z kremom a tocim si dokola 😎

dm1
12. apr 2011

baby na toto som dnes narazila komu sa pacia tie artisty vykrajovacky co zlatat pouziva tak tu je aspon ako taka moznost ako to vytvorit bez nich http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

evinkaaa
12. apr 2011

@dm1 - aj ja mam ten podstavec. Tiez mam len pozitivne skusenosti s tym. JE to super. 😉
To je vynikajuci postup ako nahrada artristy vykrajovaciek 😵 . Dik za link

vlada111
12. apr 2011

@ada9557 no paráda, mňam, vyzerá výborne. Tak si to zvládla bez problémov ako vidím 🙂

mizulienka
13. apr 2011

@reruna dakujem, ale asi si myslela @yamahafazer, ja taka sikovna nie som, aj ked by som chcela 😔

daniz
13. apr 2011

@fukylove Evik ďakujem, tú čokoládovú s ovocím si robila s tým čoko transferom?Tá je úplne fantastická....Odpadnem. A tie fialové ružičky si robila ty? A že sa bojíš kvietkov...

yamahafazer
13. apr 2011

@mizulienka co hovoris,ze si neni sikovna ved keby si nebola tak by si nerobila take krasne torticky ved ich mas suprove
mala je doma ked peciem bud mi pomaha alebo je s muzom alebo sa hra atd.

to zdobenie kremom neni vobec zlozite to uz ma clovek v ruke ked kopu rokov tak pracuje,ale oni maju niake ine kremy asi niake praskove take zarabane nie ako my take maslove.

ada9557
13. apr 2011

@vlada111 tak nakoniec to vyšlo 😉 a nakoniec asi bude mat úspech,lebo aj synovec chce punčovu 😵

ada9557
13. apr 2011

@yamahafazer nááádhera 🙂

mizulienka
13. apr 2011

@yamahafazer dakujem, si zlata 🙂

dievcata chcem sa vas spytat na taku vec...ako "znasaju" vasi muzi, ze tolko casu travite s tortami?
moj mm pracuje dlho do vecera a minule mi vytykal, ze prilis vela casu travim pri tortach 😠 ze radsej by sme mohli byt vsetci pokope 😉

mizulienka
13. apr 2011

@jakelina myslim, ze ty si vravela, ze hladas nejaky postup na vykrajovanie abecedy, take som nasla, mozno si to uz aj videla 😉

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=19&t...