Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
1. máj 2011

@dm1
@viera6 dakujem za dva vecery boli hotove 🙂

ada9557
1. máj 2011

@miruska76 rozkošná lienka 🙂
@raci krásna tortička
@bzucinka2 to je náááádhera.tá svadobná (teda aspon mi pripadá ako svadobná) je úžasná 😵

ada9557
1. máj 2011

@bzucinka2 dva večery???a koľko máš ruk??? 😀 😀 😀

bzucinka2
1. máj 2011

@ada9557 hej hej bola svadobna 🙂 ruky mam dve a bolo to za 5 hodin hotove 😝 ale teda bolo ich riadne 🙂 este mi par ostalo na nejaku dalsiu 🙂

adka_praha
1. máj 2011

ahojte... mesiac som nebola na nete a teraz neviem, kde mam oci nechat... 😵 nadhera, uzas, krasa... 😵
ja som sa minulu nedelu hrala troska na "rozbeh"... tento tyzden budem robit kittynu, tak sa tesim... 😀

ada9557
1. máj 2011

@bzucinka2 musim ešte raz pochválit.šikulka 😵

ada9557
1. máj 2011

@adka_praha krááásna

lussy23
1. máj 2011

@daducha - ďakujem, 🙂
@bzucinka2 - nádherné torty
@viera6 - krásna torta tiež
@raci - veľmi pekná torta
@miruska76 - krásna lienočka a Miškovi všetko len to naj, hodne zdravíčka 🙂

jakelina
1. máj 2011

@miruska76 beruška krásná a malému přejeme vše jenom nej ke krásnému prvnímu ročku.
Jinak všechny dorty jsou krásné, nebudu jmenovat, ale úžasné. 😉

lussy23
1. máj 2011

@adka_praha - nádhera

jajuuus
1. máj 2011

no kočky, nádherné tortičky ste popridávali!!! 😉 šikuľky! 😵

vinka
1. máj 2011

@ada9557 no super aj ja by som si dala ku káve.Ale idem piecť ku dnu matiek na víkend mamke orchideu v črepníku tak som zvedavá ako to zvládnem 😀 😀 😀

alicc
1. máj 2011

ahojte,
krasne torty ste znovu pridali 😉

aj ja sa chystam urobit nieco ku dnu matiek 😉 , asi spolocne srdiecko pre obe mamy, teda moju a svokru, nemate prosim nejake napady, namety? asi by som to srdiecko cez stred nejako potahovkou oddelila

fukylove
1. máj 2011

@gumkacka1 - prepac ze az dnes, nebola som od stvrtku pri PC... neostava... sa si zvrchu malicko posypavam 😉 a to, co si posypem sa mi strati pri hladeni 🙂 fuuuu - zase ma caka na docitanie vyse 5 stran 🙂

miruska76
1. máj 2011

@jakelina ďakujeme krásne 🙂

miruska76
1. máj 2011

@lussy23 ďakujeme 🙂 🙂 🙂 @ada9557 ďakujeme 🙂🙂🙂

miruska76
1. máj 2011

@adka_praha chutnučká tortička 🙂 lawli @prin nádherné, ako ozajstné

miruska76
1. máj 2011

bzucinka2 zaujímavé tortičky, krásne ...

ikula2
1. máj 2011

Vsetky sikulky zdravim take krasne torticky si pridali 😵 . Ja sa uz chystam na piatok a vyzdobu som zasala dnes tak topanocky mam hotove su v chladnicke ale vobec neviem ci ich tam mozem nechat do piatku 😕 lebo na potahovke sa zvyknu v chladnicke urobit take vlhke kvapky. Mozte mi prosim poradit mam zajtra vybrat tie topanocky von a oni sa budu susit? Lebo sa bojim aby nezmakli jedna je na podpatku, aby to nespadlo.

dm1
1. máj 2011

@ikula2 urcite ich vyber ved musia najskor vyschnut a tvrdnut na vzduchu aby drzali tvar az potom na torte sup s nimi do ladnicky. a podloz to niecim aby to drzalo ten opatok kym to nevytvrdne

dm1
1. máj 2011

@vinka ja som sa rozhodla ze ku dnu matiek pre zmenu pernicky spravim teraz som nasim nabalila tortu z oslavy tak nech niesme prejedeni tych tort veru. Orchidejku v crepniku som robila neboj urcite zvladnes si sikula

bzucinka2
2. máj 2011

@miruska76
@lussy23
@ada9557 vsetkym velmi pekne dakujem🙂

zuziq
2. máj 2011

@dm1 pls co pouzivas na potahovanie? premyslam, ze si kupim nejaku hmotu. doteraz som robila z MMF ale stale mi vide hmota inej konzistencie a aj ked sa s tym robit da, neni to 100%.
Neviete ci sa da niekde za dobru cenu kupit WI aj menej ako 7kg vedierko? Pripadne ktora hmota je univerzalna aj na potahovanie aj na modelovanie? Budem rada ak poradite aj dobry webshop rovno 😀

dm1
2. máj 2011

@zuziq ja pouzivam na 99% MMF a na syte farby a ked sa mi nechce tak RDI. Z nej ale moc toho nevymodelujes je makka. Take drobne kvietky este hej ale inak nic moc. Ja som teraz po dlhej dobe robila s tymi amerikancami na MMF a uplne super sa mi robilo aj farbilo ta noemova archa pre maleho bola MMF aj tie syte farby a dalo sa celkom

zuzana124
2. máj 2011

Ahojte šikulky, nestíham všetko čítať ale v rýchlosti som si pozrela vaše najnovšie tortičky a sú nádherné všetky Vás chválim 🙂
Pridávam moje najnovšie torty

ikula2
2. máj 2011

@zuzana124 krasne tortiky 😉
@dm1 velmi dakujem som uplne nevedela ako s tym, ked som robila male ozdoby nechala som len tak na volno ale toto som nebola ista ci nema stuhnut v chladnicke.
Pridavam foto este nie je vsetko hotove len topanocky, ale riadne som sa narobila 😝 a to boli len dve. Chcela som urobit 2 pary lenze sa mi to zda vela na tore toho tolko. Bude to vankusik a na nom topanocky pre manzelov tak hadam nevadi ze bude jeden kus zenske a jeden muzske. Dnes som ich aj pofotila este musim zafarbit odspodku ale chcem vediet vas nazor ci nemam nieco prerobit.

yamahafazer
2. máj 2011

@ikula2 tie topanky su perfektne 😵 normalne si mozu obut uplne nadherne sa ti podarili neni vidiet rozdiel aby sa nepomylili a neobuvali ich 😀
@zuzana124 krasne torticky 🙂

yamahafazer
2. máj 2011

baby chcem sa spytat pridavam foto torty a tam su ozdoby spravene po bokoch a viem ,ze to robite bielkovou polevou,ale chcem sa spytat da sa to aj niako inak spravit?v zahranici na to maju niake kremy da sa to aj unas zohnat aby to netopilo marcipan?cim by sa to dalo inak spravit okrem bielkovej polevy akym kremom?dakujem za rady

ada9557
2. máj 2011

@zuzana124 nááádherné tortičky 😵

zuziq
2. máj 2011

@dm1 dakujem za odpoved. a robis mmf podla receptu od alionusky na 1. strane? ja mam pocit, ze mam tu hmotu stale taku drolivu.. nikdy nie je ako plastelina. a ked som dala ceru, tak sa mi zase strasne topila a bola makka a zle sa s nou robilo ( mozno som jej dala vela) ☹