Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
7. máj 2011

@gajana1 - krásna tortička 🙂
@cicimotinka - pekná torta 🙂
@lamps - veľmi peknučké tortičky 🙂
@jakelina @mrka2 - ďakujem. Pondelok by mal už brat prísť, tak hneď aj pridám fotečky 🙂
@alicc - krásnučké 🙂
@broucek2 - podarená tortička, dcérke skoré uzdravenie 🙂

lussy23
7. máj 2011

@vladka1 - náhodou je veľmi krásna
@paja.o - to je milá tortička 🙂
@dominika2727 - krásne srdiečko 🙂

matatara
7. máj 2011

@mima595 tento recept používaš na poťah??akú máš z toho hmotu takú plastelínovú ??ja poťahujem hmotou 200g cery,200g práš.cukru a 150 g sušeného mlieka trochu arómy a rozvaľkám to medzi dvoma papiermi na pečenie 😉 😉 😉 a ten pomer mi stačí na kruh priemer 28 cm..

mima595
7. máj 2011

@matatara - hej, plastelinovu, ked sa mi podari, na tu segrinu s Mickey mausami sa mi nepodarila, bola tak zrnkata, asi preto, lebo som velmi chcela 😉 😉 ...
a ja z toho robim aj lemy, ozdoby, prip. robim ruzicky a odkladam na neskorsie pouzitie 😉

ale ta obdivujem, že to valkas medzi papierom na pecenie, ja na to nemam nervy 😠 😎

matatara
7. máj 2011

@mima595 musím skúsiť.. 😎

andriss23
7. máj 2011

@vinka to je tmavo hnedá,skresľuje to 🙂 ,keď ju svokra dávala farárkovi,si myslel,že mu bibliu doniesla 😀

maryanna
7. máj 2011

Dobry vecer, prepacte ze vam sem skacem, chcem sa len jednorazovo opytat na jednu vec ohladne potahovania MMF. Dnes to idem robit prvykrat, len taku jednoduchu vec, a teda, ak chcem cervenu hmotu tak pridava sa potravinarska farba uz rovno s cukrikmi do mikrovlnky, chcem sa opytat ci sa da ta hmota zafarbit aj neskor, pretoze potrebujem dost hmoty bielej, a len trossku cervenej...a teraz neviem ako to mam urobit, nejako z bielej oddelit a vmiesat tam farbu alebo? aby som nemusela robit hmotu na dvakrat....je na to nejaka finta?
dakujem za vsetky rady a nazory...

vinka
7. máj 2011

@maryanna jo ja farbím gelovými a to až ked MMF mám hotové.Podla toho kolko asi čoho potrebujem.A ked používaš práškovú neviem kedy.Snád som pomohla. 😉

alicc
7. máj 2011

ahojte,
vsetkym vam velmi pekne dakujem, ste zlate. boli take rovnake preto, aby sa mamky, babky nepobili, ktora ma krajsiu 😀 😀

mrka2
7. máj 2011

@maryanna kludne mozes potom zafarbit, ale neurobis z MMF syto cervenu, na to sa priprav 😉 ja som zo zaciatku robila len s praskovymi z drogerky a zarabala som do hmoty az potom. a tiez to neprezen s farbou,lebo sa ti zacne drobit hmota 😉

ikula2
7. máj 2011

Ahojte krasne torticky ste pridali super inspirujuce 🙂
Ja mam za sebou svoju prvu na zakazku tak idem ukazat foto. Velmi vsetkym @karaa ... dakujem za rady 😵

ikula2
7. máj 2011

jeeeeejda mne to hodilo uuuplne ine foto 😲 😲 😲 😲 prepacte to nie je moje tom mam len na inspiraciu
ja nechame pocitac uplne blbne nechce mi dat moje foto ale stiahnute z netu ☹

maryanna
7. máj 2011

@mrka2 dakujem, a zarobit potom to myslis az ked je hmota hotova ze je uz pripravena na valkanie vtedy to vmiesit?
hm a na taku davku 175 g cukrikov asi kolko z toho sacku farby? polovicu? nevies?
@vinka dakujem🙂

mrka2
7. máj 2011

@maryanna no pisala si,ze chces len trochu cervenej,tak to si rozried v troske vody trosku farby a postupne po kvapkach pridavaj do uz do tej vymiesenej bielej hmoty hotovej. 🙂

ikula2
7. máj 2011

Tak sa mi to podarilo vlozit po restarte pocitaca. Juj zmizol mi cely subor len mi oci z jamok vysli este ze je to tam vsetko upozene. Tak konecne spravne foto 🙂

maryanna
7. máj 2011

@mrka2 okej, super super, dakujem velmi pekne...🙂

lamps
7. máj 2011

@mrka2 nie je za čo ďakovať som rada, že som pomohla, tak nech sa tortička podarí :O)

vinka
7. máj 2011

@maryanna netuším lebo ja dávam gelove podla potreby 😉 Ked málo pridám. 😉

lamps
7. máj 2011

@lussy23 Ďakujem za pochvalu

mrka2
7. máj 2011

@ikula2 tak to je perfektne a velmi vtipna ta cenovka 😀 som sa zasmiala 😀 😉 velmi pekna!!! sikovnica si! 😵
@lamps no uvidim,aku urobim, este nie som na sto pro presvedcena,ze tuto,ale uz mam chrobaka v hlave... este tu Lucinu u nas niekde pozhanat... 😖 nie vzdy ju maju 😔

ikula2
7. máj 2011

@mrka2 dakujeem kamoska chcela polovicny vek tak som tyzden dumala nad tym 😀

lucula73
7. máj 2011

ahojte šikulky
dlhšie som nič nepiekla,teraz prvý krát na sv.prijímanie 🙂 .a prvý krát som skúšala ružičky.

a krásne tortičky ste napiekli,všetky sú úžasné 🙂

mrka2
7. máj 2011

@ikula2 perfektne si vydumala 😀 😉

mrka2
7. máj 2011

@lucula73 perfektna! ja mam tiez objednavku na PSP o 2 tyzdne,tak mam stresy. kazda inspiracia dobra 😉

lucula73
7. máj 2011

@mrka2 ja som tiež odkukala na TOM..a pokombinovala 😉
a ďakujem.

daducha
7. máj 2011

Ahojte,
pridavam najnovsiu torticku na ktoru som 1x skusala stencils a kliestiky na farebnej hmote.No nic moc, mohli to byt lepsie, ale hadam svokrusu potesi.Ale aspon som sa poucila, ze ked stencils tak nie nasucho praskom, ale tou hmotou s Cerou, no nemala som recept,tak som to skusila takto.NO a pri kliestikoch sa musim robit ich rovno 😀 .

daducha
7. máj 2011

@ikula2 super, ta panska topanka je perfektna 😵 ,husenicka krasne farebne zladena

daducha
7. máj 2011

@paja.o nadherna,koncom mesiaca aj ja robim smolkovsku 😉

vinka
7. máj 2011

@daducha čo sú tie ornamenty?Nevedela som to nájsť na pečenia hrou.Neviem kde to mám hladať.sa mi to páči.Ináč torta prekrásna. 😉

broucek2
7. máj 2011

@jakelina no,příště už bych ji dělala z potahovky, nikoli obalenou punčovinu, na ní se nedají pořádně uděla detaily, zvláště v této velikosti. Dortová forma měla 21 cm průměr. Navíc díky punčovině je to takové neforemné a tlusté