Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
8. aug 2011

@mizulienka vidim ze sa tiez trapis stale s tou svadobnou tak sa budeme trapit dve ja mam robit na 27.8. takuto
http://www.elitecakedesigns.com.au/Lily Tower.h...
a hore iba tri lalie a taketo srdiecka:
http://www.elitecakedesigns.com.au/Heart Inspir...
a ako tak pozeram vysoka je dost takze 4platy to urcite istia.
len oni chcu celu orechovu teda orechovy korpus.

katy1979
8. aug 2011

@dadka212 podla mna si rozvalkas hmotu normalne na to das uz vyvalkanu a prejdes valcekom. tiez by som sa bala aby sa nelepila takze asi troska solamylu by to istilo

mizulienka
8. aug 2011

@jakelina dakujem krasne za radu 🙂

mizulienka
8. aug 2011

@katy1979 dakujem 🙂 to je presne o tom, ze musim mat vstko presne naplanovane, aspon mesiac dopredu 😀 😀 😀
ja si normalne robim poznamky do zosita, ze ako a co 🙂

mne tie stranky nechce otvorit

katy1979
8. aug 2011

@mizulienka no ja si zatial poznamky nerobim ale tiez na to koukam ze hmm

jakelina
8. aug 2011

@katy1979 jsou krásné. Ale ty srdíčka bych nevěděla jak přidělat. 😒

jakelina
8. aug 2011

@mizulienka ty jsi dobrá, děti pak za padesát let vydají tvoje paměti a deníčky. Třeba budeš vyhlášená cukrářka a vydělají na tom majlant. 😀 😀

zdenallicka
8. aug 2011

@mizulienka Já dělám do formy 23 klasický mramorovaný ze 4 vajec, mám ho až po vrch a prokrajuju 2x, s krémem a ovocem má potažený mezi 11 a 12cm na výšku..🙂 Já prý dělám hodně vysoké dorty, ale mně to tak nepřijde..🙂 Prostě jak tp vyjde, tak tp je..🙂

katulkaaaaaa
8. aug 2011

objednavka do zajtra kamera 😀 😀 😀 tak som kamoske povedala ze jedine mini prsia,takto narychlo,uz sa aj pecu 🙂
@zdenallicka fuha to ako ti tak vide vysoko?tie moje som sice nemerala ale odhad max 8cm 😕

katy1979
8. aug 2011

@zdenallicka to mas naozaj vysoke. tiez nemam tak vysoke torty.

@katulkaaaaaa ziadna kamera ale mini prsia 😀 si im teda dala

katulkaaaaaa
8. aug 2011

@katy1979 sak niesom kuzelnik 😀 😀 😀 na zajtra to potrebuje,tak som ju ukecala...no 3D kameru takto narychlo,chcem aj spat 😀 😝

lussy23
8. aug 2011

@vrana - prekrásne torty

zdenallicka
8. aug 2011

@katulkaaaaaa
@katy1979

Tak kolem 7cm korpus, zbývá 4-5cm i s potahovkou.. To není zas tak vysoké, ne? 🙂

vejinka
8. aug 2011

chcem sa opytat ci treba postavicku drzat v chladnicke tyzden alebo len v pivnici?a ako je lepsie s hmotou? Ten den robit vyvalkat potiahnut alebo radsej skor povedzme tyzden dopredu zafarbit dat do sackou a do chladnicky? Ako to robite vy?

mizulienka
8. aug 2011

@katy1979 krasne torty, ta druha ten lem co ma dookola, to je ako robene? ci to iba nejakou struktur foliou?

@zdenallicka ked som si studovala, ze kolko hmoty asi spotrebujem, tak som asla taky rozpis a tam bezne mali torty tolko cm 🙂 takze v pohode 🙂

@vejinka postavicky ti je lepsie ked si urobis dopreud, nech troska vytvrdnu, do chladnicky nedavaj, staci, ked to budes mat niekde v spajzi alebo potravinovej skrinu....ja si stale robim veci dopredu, aj hmotu si nafarbim dopredu aspon den dva.

mizulienka
8. aug 2011

baby tak aby diskusia nestala 😝 pytam sa dalej, ked by mala mat torta okolo 3kg cca, mal by to byt macko leziaci, staci mi telo upiect v stvorci 25x25 a hlava v miske? myslite, ze sa do tych 3kg zmestim? dakujem krasne

vejinka
8. aug 2011

@mizulienka a potom ked si hmotu nafarbim a dam na niekolko dni do chladnicky treba to nejako specialne pred valkanim"rozmrazit"?do mikrovlnky alebo len volne na vzduchu niekde v kuchyni.a este kolko ta hmota vydrzi nafarbena v chladnicke?

katy1979
8. aug 2011

@mizulienka podla mna len pokrcit potahovku a ze to chcu vo farbe lila

lussy666
8. aug 2011

Velmi pekne dakujeme za prianicka k narodeninam🙂)
tortu som nakoniec pokaslala, z dvojposchodovej som vycarovala toto 😀
ale tak aspon dobra bola

katy1979
8. aug 2011

@mizulienka hej mala by si sa zmestit do troch kilov

katy1979
8. aug 2011

@mizulienka http://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/photo...
tato potvora bola tak na velkost plechu a mal 3600g

vejinka
8. aug 2011

@lussy666 co je na nej pokazene?

lussy666
8. aug 2011

@vejinka mala byt poschodova🙂) a nejaka bola hrckata pod potahom..

mizulienka
8. aug 2011

@vejinka nemusis davat do chladnicky, staci v potravinovej skrini alebo vonku iba, daj ju bud do folie alebo nikrotenoveho sacku.
aku hmotu mas? ak kupovanu, staci to rozhniest iba rukami, ak MMF tak troska do mikrovlny a potom rozvalkat

anibas
8. aug 2011

@katy1979 obrázky uložené - prekrásne 😵 😵 😵

@mizulienka recept: koľko vajíčok - toľko lyžíc cukru aj múky napr: 6 bielka vyšľahať+6 lyžíc kr. cukru+6 žltka + 6 lyžíc múky + 1/2 PDP = na celý plech, ... do 24 cm okrúhlej dávam 5 vajec a 1x prerežem, pečiem na 2x a mám 4 pláty - je to náročnejšie na vajíčka, ale aj olej je už príšeeeeerne drahý 😉

@zdenallicka čo je skr. TP ???

@vejinka postavičky suším na poličke v linke - prikryté servítkou

lussy23
8. aug 2011

@zuzana124 - nádherné @jakelina - krásny psíček @dadka212 - krásny psík @zdenallicka - úžasné @andriss23 prekrásne torty a kvety sú úžasné
A Lusil gratulujem

mizulienka
8. aug 2011

@katy1979 mozem si ta pridat medzi priatelov? 🙂
ten iacik bol perfektny 🙂

lussy23
8. aug 2011

@lussy666 - krásna

katy1979
8. aug 2011

@anibas aku muku davas hladku ci polohrubu?

katy1979
8. aug 2011

@mizulienka mozes dievca mozes