Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
27. máj 2013

@ajka82 muži jsou v tomto natvrdlí 😀

muffinka8
27. máj 2013

@mimcak v Lidl majú také mini čokoládky s vysokým obsahom kakaa v takej krabičke a aj čokolády také veľké.

mariann2
27. máj 2013

ahojte kočky, prosím Vás, nemáte niektorá uložené tortičky na krstiny s tou riťkou babatkovskou pod dečkou?

muffinka8
27. máj 2013

@ajka82 Super ďakujem. 🙂

jenie123
27. máj 2013

@mariann2 mam.. ta ruzova je moja.. 🙂))

jenie123
27. máj 2013

Kocky vobec vas nestiham citat.. este dva tyzdne budem pracovat a potom vas docitam a veru mam co robit.. 🙂)

Baby, nemate nahodou ulozene torty dostihy? Moc moc by mi to pomohlo..

maca77
27. máj 2013

@mariann2 ja som robila vo fialovom ....

maca77
27. máj 2013

.... baby nemáte niečo na inšpiráciu pre deti na MDD? ... ideme cez víkend na chatu taká stará parta a pre deti robíme program, bude tam 19 detí plus rodičia 😅

mariann2
27. máj 2013

@jenie123
@maca77 ďakujem kočky a nemáte fotky vašich tortičiek aj z druhej strany? a ešte z čoho ste robili tie nožičky?

ajka82
27. máj 2013

a takto to u nas vyzera, ked mi madam zahlasi "mama upec mi muffinky, ja si ich chcem sama ozdobit a zjest" ... 😀 sama si vybrala krabicu s detskymi motivmi, vypytala "cukrovu hmotu" a hrajka sa 😵 a muffiny sa pecu

jenie123
27. máj 2013
jenie123
27. máj 2013

@mariann2 mam len tuto.. robila som ich cele z hmoty.. mala som malo casu, tak to bolo nejrychlejsie.. a super sa robili.. 🙂))

denuschka7
27. máj 2013

@mimcak ja som robila takuto...tak by si mohla spravit aj srdce a dovnutra polozit tu cokoladu... 😉

lydik
27. máj 2013

Ahojte dievcata. Nemate,prosim, ulozene nejake inspiracie na okruhlu tortu s hribami na vrchu? Googl nic moc, tak ak ste niektora robili, veeelmi by mi to pomohlo. Dakujem🙂

nellynka
27. máj 2013

@benjik
Ahojko, robila som s nimi zaroven aj susienky, mozem len odporucit. Ja uz mam na ceste aj Kittyove a aj Macka Pooh 🙂

karmenta
27. máj 2013

Prosím o názor - mám několik gelovel wilton, hnědou, červenou vánoční, burgundy, zelenou, modrou... a pak mám černou. Všechny jsou opravdu tuhý gel, jen ta černá je tekutá. Je to vadný kus, nebo černá tekutá má být? Ono se s tím nedá vůbec psát, je to jak psát vodovkou :( Jinak hmotu obarví dobře.

karmenta
27. máj 2013

A ještě jsem si koupila dvouhrotový fix, ale nepíše. Spíš vytlačím do hmoty čáru, než napíšu písmeno :( ALe bylo to zabaleno originál. Myslíte, že to mohlo vyschnout v obalu? nebo se to musí nějak zprovoznit?

katkak23
27. máj 2013

Ahojte, prosim nemate ulozene nejake foto torticiek surodeneckych pol na pol jedna torta pre dievcatko aj chlapca..dakujeem moc moc za inspiracie 😀

katkabb1
27. máj 2013

@karmenta Tak presne s týmto mám aj ja problém :( urobím ryhu a len veľmi slabú čiarku, písať sa s ňou určite nedá :(

viera6
27. máj 2013

dievčatá prosím....
vas nemate niektorá uložený 3D POSTUP NA KOSATKU???

karmenta
27. máj 2013

@katkabb1 aha, já právě myslela, že od toho je to fix :D Čím se tedy na dorty normálně píše?

katkabb1
27. máj 2013

@karmenta no ja som to tiež kupovala s tým, že sa bude dať aj písať, ale nejde mi to, pôsobí takým vyschnutým dojmom. Myslela som, že som mala smolu na vadný kus, ale už som to počula od viacerých, tak neviem, či treba inú značku vyskúšať

dm1
27. máj 2013

@lydik ja som robila takuto https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388... ale ty asi myslis take na celu plochu hore 😝

benjik
27. máj 2013

@nellynka super ,na ty se taky chystám a pak je snad ještě i Chip a Dale

aduskatt
27. máj 2013

@katkabb1 tu fixu treba mat v chladnicke a pred pouzitim potriast🙂 a pise sa na vytvrdnutu potahovku, ajsne, ze do makkej ti urobi ryhu🙂

aduskatt
27. máj 2013

@katkabb1
@karmenta baby, ale vy pisete jedna o gelovke a druha o fixe🙂

karmenta
27. máj 2013

@aduskatt hm tak to díky za info, to jsem netušila, ani jednu z těch info 🙂 Myslela jsem, že to bude psát jak normální fix a ten na měkkou potahovku rýhu neudělá :D Jak se říká, myslet znamená houby vědět 🙂 Díky

cwilinge77
27. máj 2013

@mariann2 tu to vyzera ako z burizonovej hmoty tie nožky 😉

aduskatt
27. máj 2013

@karmenta ten hrubsi hrot ryhu neurobi, ale ten tenucky ano, preto treba pisat na vyscchnuty potah🙂

katkabb1
27. máj 2013

@aduskatt v chladničke som ju nemala, ani v obchode ju nemali v chlade, tak ma to nenapadlo. A jasné, že som písala na vytvrdnutú hmotu, ale aj tak to nešlo. vyskúšam dať do chladničky, ďakujem