Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
9. sep 2009

nemala som doma praskovy cukor, ja som si len krystalovy pomlela na mlynceku 😀

no a ta cera, neviem ci tu nieco podobne zozeniem, budem sa snazit, pojdem po supermarketoch a vsetko im tam pootvaram, budu sa mi tesit 😀 😀 😀

ak sa dlho neozvem, tak ma zabasli policajti za otvaranie masiel 😀 😀 😀

ale teraz vazne, lyzenka mozem si to zahustovat len samotnym susenym mliekom, alebo tam musi ist aj cukor?

lyzenka
9. sep 2009

môžeš si kludne dať pol napol....aj cukor aj to mlieko......ale ja tam dávam preto to mlieko - lebo je to mňamkovňejšie ako len s tým cukrom.....

no a našla som ešte jeden dobrý recept, teda kamoška mi poslala link....tak aj ten pôjdem skúsiť:

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/marcipan-s...

lyzenka
9. sep 2009

no ale dávala som tam len to mlieko som zabudla napísať.....a potom s tou cerou pracuj

lyzenka
9. sep 2009

tak veľa zdaru pri hľadaní strateného masla.... 😀

henikav1
9. sep 2009

dakujem lyzenka, zaujimavy recept, takze idem zhanat aj obdobu salka 😀 😀 😀

lyzenka
9. sep 2009

a salka... 😀

marfic
9. sep 2009

henikav, vyzerá to dobre 😉
cez víkend som skúšala, ale už nie celú tortu, veď budem ako bomba, tak som len jeden plát upiekla a urobila také mini tortičky, lebo mne sa tá hmota pri veľkej torte stále trhala, tak som teraz zistila, že musí byť viac nahriata, aby bola elastická
a použila som vexta cukríky, trochu lepšie sa mi robilo
ešte sa chcem spýtať, vykrajovačky niečím mastíte alebo dávate do cukru, lebo mne to z tej gerbery dosť ťažko ide von
http://www.facebook.com/photo.php?id=1000000094...

alionuska
10. sep 2009

Marcif..to je aka zlata mini torticka? 🙂 Ja si vytlacky nemastim nicim a ani nenamacam do cukru...iba vytlacam,...ale ak sa ti lepia,skus to vytlacat cez potravinarsku foliu.! 😉

marfic
10. sep 2009

skúsim to cez tú fóliu, len to je dosť komplikované, ešte nemám takú zručnosť a aj keď rozvaľkám len kúsok hmoty, tak kým sa babrem s gerberou, hmota schne, ale už ju budem prikrývať 🙂

evitkamalicka
10. sep 2009

dakujem za odpoved, tiez som ho vsade videla len tak v regali tak som ho len dala do komory

abetka
10. sep 2009

babule, odkial mate formicky na tie krasne kvietky, co vidim na tortzch???

henikav1
10. sep 2009

ahoj abetka, pozri na megi.sk, alebo cukrarskepotreby.eu, alebo este na cukrarskepomocky.sk
myslim si, ze tam najdes vsetko co potrebujes 😉

bianca
10. sep 2009

ahojte

prsosim o 100 krat pisanu radu no nemam doma net a mam ho pozicany iba na chvilocku.

prosim napiste mi rychly zaruceny recept na korpus a aj na aku velkost formy je a kolko presne mam rychlo zapekat a kolko pri akej teplote dopekat.

budem vam neeeeeeeeeeeeeesmierne vdacna

marfic
10. sep 2009

abetka ja som objednavala z www.peceniehrou.sk a dodavka bola do troch dni

marfic
10. sep 2009

bianca, tento bol na prvej strane a aj som robila je jednoduchy a dobry
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=8873

sofi07
10. sep 2009

bianca, moja mama je tiez Maria, tiez peciem a tiez som u rodicov 🙂. a tiez som po 3 dnoch na nete, nenii kedy 🙂)

lenka.pav
10. sep 2009

dievcata, velmi sa mi paci tato torta, ale potrebovala by som poradit, ako na to.
http://www.tortyodmamy.sk/?q=zvieratka/ovecka-0
Ako spravit to okruhle telo? puncovinou alebo obrezavanim korpusu? co bude lepsie? a ako na hlavu - urobit ju z puncoviny alebo z extra korpusu? rada by som tuto tortu spravila krsniatku na prve narodeniny a nechcem to pokazit....dik za kazdu radu 😉

alionuska
12. sep 2009

Babenky tak pridavam moje nove tri..este idem fotit potom hodim aj tie dalsie dve ,len nestiham..... tak aspon tie tri teraz.... pa pa 🙂 🙂 🙂

henikav1
12. sep 2009

su nadherne alionuska,

alionuska
12. sep 2009

DAKUJEEEEEEEEEEEEEM!!!!

marfic
12. sep 2009

alionuska, sú úžasné všetky 🙂 ako vždy

sofi07
12. sep 2009

jeej, al, kraaasne su, tie levicatka su rozkosne a tie pavuky na spidermanovi brrrrr, ako zive 🙂
ja som tiez piekla, pre mamu na meniny, ale nie potahovanu, ona ma najradsej cokoloadovu, tak bola cokoladova, len ruza z MMF a taka bola skvelaaa

cessy
12. sep 2009

ahojte, uz sme doma, idem vas precitat....
som zvedava co ste tu zas popisali a co ste piekli 😵
inak chybali ste mi, vsetky 😕 😉 🙂

cessy
12. sep 2009

alionoska torticky suprove...mnaaaam, aj by som si hned dala 😝 😉