Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
21. sep 2011

@misa1982 potáhnuté je MMFa kraje jsou okleštičkované.

lusil2005
21. sep 2011

@dm1 inac Dani, tento sirup mam ja... http://www.biocentral.sk/produkt-cukry-sladidla... mas taky isty?

pipka
21. sep 2011

@jakelina jee dakujeem 😉 a este mi povedz, to ako cez to valkas tu hmotu, ci vyvalkas hmotu a na to to otlacis? 😕

jakelina
21. sep 2011

@pipka ano vyválím si hmotu a na to položím tu folii a žehličkou to přejíždím, pak folii podle vzoru posunu a znova, jde to dobře. Monžá to někomu jde líp válečkem, ale mně se to natahovalo, jak jsem na to tlačila a už mi ten vzor pak neseděl na sebe.

yamahafazer
21. sep 2011

@lusil2005 ja mam tento isty sirup len z neho som robila

livia76
21. sep 2011

@jakelina moc moc mooooc krásna, jemná, vkusná,jednoducho úžasnááááááááááááá 😉 už som nič krajšie dávno pre novorodeniatko nevidela 😉

broucek2
21. sep 2011

@jakelina nádherné dortíky

mrka2
21. sep 2011

@jakelina uzasne torticky, velmi vkusne a jemne. 🙂

baby, ja na PDT nedam dopustit, mne sa s nou super robi. Specialku si nahrejem v mikorvlnke a ta klasika PDT je perfektna,krasne sa farbi, vonia super, no parada. asi kazdemu ako vyhovuje 🙂

jakelina
21. sep 2011
lusil2005
21. sep 2011

@yamahafazer a islo ti to? a este ma napadlo - vy mate tu cokoladu uplne horucu ked do nej zamiesavate sirup? a zamiesavate varechou alebo nejakym slahacom? ja uz neviem v com mam hladat rozdiel, kde robim ja tu chybu...

dadka212
21. sep 2011

@lusil2005 ja robím z toho istého čo si dala link a vždy sa mi podarila čokohmota, dávam do horúcej čokolády miešam lyžicou, čokoládu používam lidl 😉

njonja
21. sep 2011

@broucek2 prosim ta, nesmie byt ta plnka s margarinom?? Ja som tiez davala pod potah cokoplnku (bola robena s margarinom)..myslis, ze preto som mala tu tortu taku lesklu? A kolko masla treba na potretie celej torty? (ja to totizto robim skoro zadarmo, tie moje torty, takze setrim naklady🙂 )

lussy23
21. sep 2011

@dajna11 - to je nádherný traktor @reruna - nádhera @katulkaaaaaa - krásne húseničky @jakelina - krásnunká torta aj s bábom aj slza

matamisi
21. sep 2011

@katulkaaaaaa ak sa na to bude dat pozerat tak dam foto sem....inac teraz som sa s mamou povadila a ona mi tvrdi,ze maslo s cukrom nechuti,ze je lepsie margarin s cukrom.... 😝 moze byt aj margarin,ci musi byt maslo... 😠

jakelina
21. sep 2011

@lussy23 ty jsi tak milá, vždycky nám všem pochválíš dorty. Moc si to cením. 😉

lusil2005
21. sep 2011

@dadka212 ja som tiez robila z lidl cokolady... miesala som varechou. ale cokolada bola skor vlazna, vobec nebola horuca ked som to miesala. myslite ze to moze byt v tom? este ma napadlo - ked davate styri lyzice, davate ich uplne kopcom? alebo take zarovnane?

lusil2005
21. sep 2011

Tu je moja dnesna, z toho Tomasa ma boli chrbat este dnes 😠

pipka
21. sep 2011

@jakelina ahaaa, ok, dakujem 😉

maca77
21. sep 2011

@misa1982 aj ja som robila stonožku 2krát ... robila som ju podľa Alenky, lebo zákazníci mi dali jej obrázok ... tak pripájam tú moju 😉 gule som piekla v miskách, prekrojila som ich ešte a naplnila krémom.... ale môžeš aj z punčoviny, no pre zákazníka som nechcela lebo by to bolo veľmi ťažké a neviem či im toľko punčoviny chutilo

jakelina
21. sep 2011

@lusil2005 krásný vláček
@maca77 stonožky jsou kouzelné, jako inspiraci si ukládám 😉

lusil2005
21. sep 2011

Najlepsie ze dorobila som dnes tu tortu, a ukazujem manzelovi ci moze byt. A on hovori "to co je to cislo v strede?" ja ze dvojka ne? Maly ma dva roky. A on "a preco je naopak???" Prisaham, keby mi to nepovedal tak by som dala tortu s opacnou dvojkou... 🤐

dajna11
21. sep 2011

@lusil2005 krásna,ako malovaná

dajna11
21. sep 2011

@lussy23 dakujem velmi moc silno 😀

yamahafazer
21. sep 2011

@lusil2005 ja som pouzila cokoladu z lidla a aj clever a zo zadnou som problem nemala normalne som roztopila cokoladu a miesala som lyzicou a ani som ju neskusala aka je tepla len som ju roztopila a potom som tam pridavala ten sirup,ale cokoladu som uz nemala na sporaku jz som ju nezohrievala a pridavala som sirup tak zarovnane lyzice,ale nie dokonale rovne inak som citala,ze miesto sirupu davaju aj med,ale to som neskusala sa bojim,ze sa mi to nepodari

ten vlacik sa ti krasne podaril robila si ho cely z hmoty alebo si pouzila aj kekse ja som robila z horaliek

lamps
21. sep 2011

@jakelina tá je krásne nežná 😅 😅 😅

jakelina
21. sep 2011

@lusil2005 asi se ti tlačí mléko na mozek 😀 😀

lusil2005
21. sep 2011

@yamahafazer tak ja nechapem... aj ja som to robila presne tak ako ty. fakt som z toho debil. asi idem skusit pokus cislo sest...
Dakujem! 😀 Do vlaciku som davala aj horalky a sojove rezy 😅 Ale necakala som ze bude taky velky 😕

lusil2005
21. sep 2011

@jakelina tak to ja stale tvrdim ze pri kojeni idu do mlieka aj mozgove bunky... 😀

yamahafazer
21. sep 2011

@lusil2005 a potom som ju vyliala a nechala vychladnut a pracovala snou az na druhy den len stvrdla na kamen tak som sa bala ci to pojde,ale ked som si ju nakrajala na kusky ako mi tu vtedy baby radili a premiesila tak super zmekla