Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
6. nov 2011

@aktak wow perfektna je 🙂 a to vajicko, super

mizulienka
6. nov 2011

@daducha podarilo sa ti s tou tortou nieco vymysliet?

reruna
6. nov 2011

@zdenallicka dort je krásný, bohužel si za to může ta zákaznice sama, musel se zezadu dotýkat v ledničce stěny, jestli má samoodmražovací, tak ona třeba 1X-2X za den odmražuje a to po té zadní stěně stékají vyloženě kapky vody, mě se jednou stalo, že se mi dotýkala zadní stěny kartonová podložka pod dort a ta vlhkost se dala do ní, naštěstí jsem pod dortem měla folii, tak jsem tu podložku jen vyměnila, ale ta byla úplně nacuclá... takže jestli se jí ten dort zezadu dotýkal, tak to rozpustilo tu potahovku. Slevu jsi jí už slíbila, co se dá dělat, ale rozhodně jí to řekni, že to nebyla tvoje vina, ať si dá příště pozor, že jí už příště slevu nedáš, protože sis zjišťovala, čím to je... U takových větších dortů bych fakt asi lidem raději dávala instrukce, jak to skladovat...

bzucinka2
6. nov 2011

@lamps dakujem, skusim niekedy vyskusat 😉

zuba
6. nov 2011

@lusil2005 hej hej ona býva tiež v petržalke , ona teraz k nám nepôjde, ale ja pôjdem niekedy v decembri k nej, tak ich potom môžem zobrať

zuzana124
6. nov 2011

@lamps s bielym papierom to vyzerá omnoho lepšie 🙂

bzucinka2
6. nov 2011

@lusil2005 kokso,to uz co su za poziadavky pu s puskou 😠

bzucinka2
6. nov 2011

@lusil2005 ja tak robim v pohode ani muku neodoberam a je super , len trosku pridam PDP lebo kakao je tazsie 🙂

bzucinka2
6. nov 2011

@zdenallicka ako pisu baby, nebola to tvoja chyba, keby bolo nieco zle s kremom, rozpustilo by sa to po celej torte, ked jej to chytilo len jednu cast, musela to mat az uplne vzadu v chladnicke ☹ty si jej dala zlavu z torty a este aj z dalsej objednavky? to je nejako vela zliav, ked si neurobila ty chybu ☹

zuzana124
6. nov 2011

@daducha tak to ma mrzí že sa stále nájdu ľudia ktorý si nevážia našu prácu. ☹ Nechápem ako si niekto nepríde pre tortu, pre boha veď keď sa chystám na nejakú oslavu tak hádam nezabudnem na dar. Mne sa zatiaľ stalo že si pre ňu mali prísť o 14.00 a nakoniec si pre ňu prišli o 19.30 a to som im ešte musela opravovať meno lebo mi nadiktovali tak ako sa číta nie ako sa píše. Verím že ťa to mrzí, ja by som zúrila ale ber to tak že v živote sa stávajú aj horšie veci, držím palce aby si pre ňu prišli a ak nie tak aby sa ti ju podarilo predať aby sa ti vrátili aspoň náklady. 🙂

maca77
6. nov 2011

@broucek2 @katy1979 @mariann2 skúsim tú rolku z kuchynských utierok, tak by mala náhodou väčší priemer ako by sa k torte hodil, tak potom z výkresu ztočím ... díky 😉

daducha
6. nov 2011

@mizulienka jaj no vymyslela som tolko ,ze pockam dnes do tretej a ked nepridu,tak sa bude rozdavat.Odnesiem do maleho skôlky ucitelkam,aspon bude reklama 😀 .
@zuzana124 ja by som nic take urobit nedokazala a najlepsie je, ze som to objednavala cukrarka,ona nestihala piect a este si aj zistovala aku hmotu pouzivam a pod .Bol to darcek od dcery,resp. deti pre mamu.No zvlastna dcera 😅

vecernicci
6. nov 2011

tak jsem zkoušela zdobit perníčky tou řídkou polevou, tak tady je výsledek 😉 chtěla bych zkusit i věnec, tak jsem zvědavá, jak dopadne 🙂

lusil2005
6. nov 2011

@katy1979 uz sa chladi 😀 akosik budik v noci neprenikol do mojho vedomia, takze som sa zobudila az o siestej ked maly pytal jest 😅 tak uvidime ci to stihnem. este musim ficat do obchodu pre cukor na mmf 🤐

lusil2005
6. nov 2011

@vecernicci krasne!!!

lusil2005
6. nov 2011

@zuba jaj, tak to dovtedy dufam pojdem ja cez Dubnicu 😅

zuziq
6. nov 2011

baby kolko asi gramov torty sa berie na jednu osobu? v piatok ideme na oslavu, budem robit prsia ( oslavuju chlapi) a neviem z kolkych vajec mam urobit korpus 😕 bude tam okolo 20 ludi. A neviete mi poradit ake ovocie sa este hodi k tomu kremu z bielej coko a mascarpone? bojim sa dat maliny, minule mi strasne tiekla torta z nich 😖

zuziq
6. nov 2011

@vecernicci ked zdobis tie pernicky, najprv si urobis ciary z polevy, nechas zaschnut a tak zdobis velku plochu? Ja len ze je to take pekne, rovne vyzera to ako zdobene cez sablonu 😵

zdenallicka
6. nov 2011

@zuziq Dala bych jahody..🙂 Nebo klidně i banány..🙂 K tomu čokoládový korpus a je vymalováno.. 😉

No, co se týče těch slev, tak jsem nevěděla, jeslti je to fakt moje chyba nebo ne a ona mě bombardovala telefonáty, děti v práci už zavracely oči, že co zas chce a říkaly, at to neberu ( 😀 ).. tak jsem jí nabídla slevu, abych měla pokoj.. Navíc jsem jí tu slevu nabídla ještě předtím, než mi poslala fotku...

zdenallicka
6. nov 2011

@vecernicci Nechápu to zdobení..🙂 A čím že jsi to zdobila?? Máš to moc hezké, já jsem na to levá... 😝

zuziq
6. nov 2011

@zdenallicka na tie banany som myslela. ten krem idem robit prvy krat, tak neviem ako chuti a ci sa to k tomu hodi. dik sa tip 😉

mizulienka
6. nov 2011

moja dnesna 🙂

lusil2005
6. nov 2011

@zuziq kludne daj aj maliny, ale nechaj ich niekolko hodin na servitke rozmrazit. oni uplne ztecu zo stavy...

mizulienka
6. nov 2011
dadka212
6. nov 2011

ahojte, moje včerajšie...

jakelina
6. nov 2011

@mizulienka to je teda kombinace.

jajuuus
6. nov 2011

ahojte kočky, dlllllho predlho som tu nebola, ani nepiekla ☹
potrebovala by som od vás radu, lebo som už zabudla... salkový krém - stačí len salko s maslom vymiešať, však? 😕
Ďakujem za odpoveď a prajem vám krásnu slnečnú nedeľu 🙂

dadka212
6. nov 2011

@zdenallicka mne sa toto stalo s tortou keď bol pod poťahom pudingovo maslový krém, odvtedy nič iné ako maslo+cukor+korpus nedávam....ale je to škoda torta bola krásna....

vecernicci
6. nov 2011

@lusil2005 děkuji za pochvalu, jsou to moje první nepodarky 😉
@zuziq přesně tak, radila mi to dm1, udělat čáry, nechat zaschnout a pak štětcem natřít řidší polevu
@zdenallicka normálně polevou jsem to zdobila, neboj, já jsem na to taky levá, ale docela dobře se tím zabaví děti, každý si zdobí svoje perníčky a zapomenou se u toho i prát 😀 😀
@mizulienka krásný dotík a zajímavá kombinace 😉
@dadka212 perfektní a ta housenka je božíí 🙂

zuziq
6. nov 2011

@lusil2005 a mam ich potom zamiesat do toho kremu, alebo rozotriet krem a poukladat na neho>? Alebo je to jedno? 😕