Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
19. máj 2012

@mia114 nádherná tortička
@mizulienka wau wau wau ta svadobna je top!!!

mamina1978
19. máj 2012

@irriss Prave som docitala , tvoju basnicku, este teraz mam zimomriavky........a bola som pobozkat mojho malickeho...boze, ved az v takejto situacii si clovek uvedomi,ktore veci su v zivote najdolezitejsie......
A nie nejaka nepodarena ozdoba na tortu , ci zrazeny krem, rozbita oblubena vaza ,ci ine malichernosti.....
Mne pred necelym rokom zomrel ocko 😢 😢 😢 😢 😢 A kupila som si taky pomnicek a na nom je napisane , sice v nemcine, tak prelozim......
,, To najkrajsie ,co clovek moze po sebe zanechat, je usmev v tvari tych, ktori na neho myslia,....``

Tak sa usmej maminko... 🙂 aj ked ti to urcite casto tazko padne.......ale urob to pre seba a tvoje dcerky......

A uz sa tesim na tvoju dalsiu torticku a ked sa ti zadari...mozno si tvoris vlastnu cukraren v Taliansku a nazves ju ;; andelicek``) alebo nebeske Dortiky) .......

Dufam, ze sa dievcata nehnevate, ze sme trosku od temy 😉

lussy23
19. máj 2012

@timonko krásna. Ten anjelik je kupená soška alebo modelovaný?
@mia114 krásnučká a zlatučká
@vecernicci krásna
@irriss krásna tortička, dojemný príbeh a dievčatá sú kočky
@lucula73 nádherná je. To je patwork alebo vyrezavané?
@maya30 krásne dielka.

@stankapk krásnučká
@yamahafazer krásnučká

@marci2305 krásnučké tortičky

mizulienka
19. máj 2012

taaaak a ide sa vikendovat 😉

mamina1978
19. máj 2012

@maya30 a @mia114 jeeej to ma tak tesi, ked vidim vase oblaciky , som rada , ze sa vam aspon nieco z tych postupov zide 🙂 🙂 🙂

Tak vam dievcata pridam este dva..... 😉

adka_praha
19. máj 2012

@mamina1978 to ma mrzi ☹ ten napis je krasny...

adka_praha
19. máj 2012

baby, minule som sa pytala, neviem, ci nemate pre mna nejaku radu, alebo ste si ma nevsimli, ale mam buduci mesiac robit kunu... a mam z toho trochu nervy a hlavu v smutku... neviem, nejake rady, mozno postup, by sa nenasiel? 😒

mamina1978
19. máj 2012

@adka_praha Vies, .......................ale najhorsie pre mna je , ze sa ani 6o-tky nedozil............. 😢 este nebol jeho cas....☹(( A ked vidim torticky zo 60 tkov , tak ma vzdy pichne u srdiecka...... on miloval sladke.....

lussy23
19. máj 2012

@lamps krásna @bambula1307 nádherná @janula.h krásne tortičky @katulkaaaaaa krásne dielka @mrka2 krásnučká @iwulka23 krásne dielka @79zuzana krásne @aduskatt krásnučké @alenv nádherná @lawli - krásne @eliska22 nádhera

lussy23
19. máj 2012

@mizulienka nádherná

mizulienka
19. máj 2012

@lussy23 dakujem, ty nikdy nezabudnes na nikoho, je to od teba velmi mile 😉

mia114
19. máj 2012

@mamina1978 no, ja si vzdy kuknme vsetky rady co sem davate a vzdy na nejakej torticke skusam 🙂 🙂

jakelina
19. máj 2012

@adka_praha jedině podle nějaké fotky nebo malé postavičky, jak bývají takové ty zvířátka pro děti, jestli je tam i kuna?? 😲 😲 😲 Jinak netuším. 😝 nikde jsem takový dort neviděla.

adka_praha
19. máj 2012

@mamina1978 😔 vazne ma to mrzi... neviem si predstavit, ako by som zvladala, keby sa mojmu ocovi nieco stalo...
@jakelina mm kamarat chce pre priatelku tortu 3D... no a vtip, ze tak 3-4 kg... ehm akoze ked som robila teri psa, tak som to trochu pretapla a mal 7 kg... 😅

maca77
19. máj 2012

@janula.h ja som si teraz odtiaľ objednávala... lebo predtým som len rukou robila a nebolo to presné 😝
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

jakelina
19. máj 2012

@adka_praha já ty 3D dělám snad jenom auta a vždycky má o dvě kila víc než chtějí 😝 😀 😝
Však když bude ležet, tak je to váleček - tělo, hlavičku můžeš udělat z burizonové hmoty a nohy k tomu jenom položit. Taková roláda s hlavou 😀 😀 a ještě jí tam polož skořápky z vajec, co to z nic budeš péct, kuna žere vajíčka a zakusuje slepice 😀 😀 😀 😢

mia114
19. máj 2012

babulky, robili ste niektora uz cake pops???
chcem ich spravit detom nakarneval, len neviem ci sa daju niekde kupit take palicky na lizatka?

adka_praha
19. máj 2012

@jakelina ty si uuuuplne ale ze uuuuplne geniaaaalna... 😀 😵 😵 skvely napad az A po Z... 😀

jakelina
19. máj 2012

@mamina1978 je to smutné a pomníček vypadá krásně. Já už nemám nikoho. Oba rodiče mi zemřeli do mých 29 let. ☹ Tak jsem úplný sirotek už dlouho, asi proto mám hodně dětí a i v pozdějším věku, protože mě měla moje mamka v 18 letech a to není zárukou, že si jí dítě užije dlouho. Někdy totiž slyším, že děti nestihneme vychovat a takové ty řeči kolem toho, jsou někdy nepříjemné. Já si myslím, že je to každého věc a už se na to téma i nerada bavím. 😢

jakelina
19. máj 2012

@mia114 tady je mají http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=3421196, tak určitě budou i vás v nějaké shopu.

mamina1978
19. máj 2012

@jakelina To mi je luto, ze ty uz nemas ani jedneho z rodicov 😔
Osud je nevyspytatelny....... A na narazky ostatnych kvoli veku nereaguj...ty si sa tak rozhodla ,hlavna vec, ze si stastna tak ,ako to je.... 😉
A ja mam zase narazky , ze oooo 4 deti, taka mlada...... no a co.....ved je to moje rozhodnutie a moj zivot.

,,Nie je dolezite , co si myslia ostatny, ale to , co si myslis ty.``

Ja som v ten prekliaty rok 2011 skoro prisla o mojeho synceka a o pol roka neskor moj ocko....... 😢 😢 😢 😢
A nenavidim od toho roka cislo 11 😠 😠 😠 ocko 11.7 2011, strach o mojho synceka 2011.............
Prekliata jedenastka !!!!!!!!!!! 😢

zuzana124
19. máj 2012

Ahojte baby, pridávam svoje tohto týždňové tortičky. Keď si prišli pre tú Minnie tak som myslela že sa od hamby prepadnem lebo vrchné poschodie malo byť biele a ja ťapa som dala modré, lebo najprv mi poslali foto tortičky kde bolo vrchné poschodie modré že takú chcú a potom neskôr zmenili že chcú to poschodie biele a mne sa akosi zafixovala tá modrá a neskontrolovala som si to 😝 Nakoniec som im dala aspoň 5e zľavu 🙂 ,a keď odchádzali tak vraveli že sa im páči aj keď je modrá, tak ma to trošku potešilo ale ešte aj dnes mi to vŕta v hlave 😢

jania023
19. máj 2012

Ahoj chcela som sa spytat ci neviete kde sa da kupit taka podlozka na cipku,dava sa nato ai nejaka cukrova hmota a ked to zaschne tak sa to stiahne a ostane cukrova cipka,velmi pekna neviete kde to zohnat?

maya30
19. máj 2012

@mamina1978 dakujem za tie oblaciky, bola som zvedava ci si ich vsimnes 😉

@zuzana124 mne sa velmi paci kombinacia modrej s ruzovou, ale malokto to chce pre dievcatko...takto aspon zistili co je pekneee 😉

jakelina
19. máj 2012

@mamina1978 můji dva synové jsou narození 11, tak u nás zase dobré číslo 😀 😀 😀

mamina1978
19. máj 2012

@jakelina My to mame zase tak , ze
Septembrovy : syn 14.9 ( termin bol na 15.9 ) tatino 15.9. syn 18.9 🙂
Majovy: ja 14.5 a treti syn 1.5 🙂
Len nas najmensi novembrovy 30. 11....... ta nestastna 11, tak som sa o neho bala...... 😢

simasa
19. máj 2012

@zuzana124 No aby sa neposerinkali, ved je nadherna!

mamina1978
19. máj 2012

Ale vratme sa k tortickam ,Potrebovala by som poradit..... pre ten manzelsky par robim ruzicky a dole lem perlicky ....hodi sa k tomu muslickova krabicka, do ktorej by som chcela dat cislo 61 ??? 😕 😕 😕

vlada111
19. máj 2012

@mia114 krásna je, tie mraky sú super