Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mates22
19. máj 2012

@irriss tak tady bude asi zakopaný pes, lepší je fakt nechat po každém kroku uležet v lednici a já třeba pomažu krémem pod potahovku (buď máslo s cukrem a nebo nutela) a dám do lednice na celou noc, ale tak hoďka dvě by asi stačit měla 🙂

díry podle toho, jak maj být vlké, přesně jak píše abriela, větší se dělají před a ona tam ta potahovka pak sedne 🙂

79zuzana
19. máj 2012

@aduskatt dufam, ze to nie je neskoro a este si nerobila torticku ... tie ornamenty ti vyniknu, ked si hmotu vyvalkas na hrubsie... asi tak na 4-5 milimetrov, potom mozes tym ozdobnym valcekom aj viac pritlacit na hmotu, ak je prilis tenka hmota, tak sa moze pretrhnut a ornament sa nema vlastne kam otlacit 🙂 Drzim ti palce nech sa ti to podari 🙂

bambula1307
19. máj 2012

@irriss dierky treba iste pred potahovanim vydlabkat 🙂 tuto som robila ja 😎

abriela
19. máj 2012

@dada2007 2288, 2860 aspon tie strany mam ulozene ja 😉

timonko
19. máj 2012

@lussy23 ahoj, ten je kúpený... 😉 na želanie 🙂

lussy23
19. máj 2012

@lucy222 jejo klasika ešte nevymrela.🙂 taká tradičná, klasická tortička bez marcipánu. krásna je, @simasa nádherné je @bambula1307 jejo to je zlaté. krásna tortička @fodorka krásnučká @lawli krásna @monika76 krásnučká
@irriss čo sa týka pusiniek, alebo snehového pečiva, pečie sa pri 150 stupňoch, ale ruru musíte mať pootvorenú, t.j neviem nájsť správny výraz, proste dať medzi dvierka a tú obrubu varešku. U nás snehové pečivo normálne vydrží, žiadnu fintu nepoznám.
@dadka212 nádhera
@miciatko nádherná
@lifinka nádherná tortička

lussy23
19. máj 2012

@janula.h krásne
@ajka82 jemnučká krásnučká
@salonka1981 krásne
@eliska22 krásnučká
@lusil2005 nádherná

lussy23
19. máj 2012

@zuzana124 nádherné

lussy23
19. máj 2012

baby inak počul iste už o pomarančovej čokoláde? nemyslím nijaké plnky, ale prírodnú pomarančovú čokoládu. my takú máme v škole🙂 a Vraj je aj jahodová a pistáciová. 🙂

lucula73
19. máj 2012

@lussy23 ďakujem......a ten macko je vyrezaný,čo si sa pýtala 😉

a ďakujem vám všetkým za páčisa,veľmi ma potešili 😉

maca77
19. máj 2012

@reruna hej, nakoniec to pochopili 🙂

.. ja som konečne sadla, dokončená posledná torta ale odfotím až zajtra ráno lebo dnes už sa mi nechce 😅

ajka82
19. máj 2012

dakujem za paci sa mi...aj ja som dopozerala dufam vsetky, krasne mate vytvory... este mam co dobiehat 🙂

irriss
20. máj 2012

Prave jsem s dcerkou dokoncila tortu na domaci oslavu 😉

tak nez mi mysky v lednici utecou... 😉

Dobrou noc🙂
a nebo spis dobre rano vsem 😉

mamina1978
20. máj 2012

@lucy222 Ja mam ulozenu tuto inspiraciu z internetu..........je to taka skor vtipna svadobna, ale dala by sa urobit aj pri prilezitosti rozlucky zo slobodov 😉 🙂
Zmenila by som len to, ze by som tam nedala nevestu a zenicha ,ale na miesto nich by som tam dala datum svadby 😉

lucy222
20. máj 2012

@lussy23 jj,klasika...vsak jsem se take bavila...je pro zname dcerku ke 4.narozeninam...videla na FB fotku dortu co jsem delala manzelovi k svatku a moc se ji pry libil,tak jestli bych neupekla neco podobneho te jeji dcerce...no a pak to pomalu prichazelo - nemaji rady marcipan, chtela by Smoulinku nahoru a nema rada vanilkovou prichut...takze jsem rychle sbirala tipy jak na to 😅
@mamina1978 super napad 😵 dekuji moc 😵 budu ho pachat na sobotu,tak dam kdyztak zase fotecku jak jsem se poprala 😝 😅 na cem jsou prosim Te ta srdicka nahore? To jsou nejake specialni dratky? 😕

dada2007
20. máj 2012

@abriela cmuk micka...... 😵 😵 😵

vecernicci
20. máj 2012

@adka_praha já dělám zvířata podle fotky, najdu si na netu nějakou zepředu, zezadu a z boku a podle toho tvaruju a pak i zdobím 😉 když má mít tak 3-4 kila, tak bych upekla v oválné formě (mám 27 cm) a udělala ji trochu stočenou, hlavičku jakoby dopředu , něco jak jsem dělala pejska a kočičku a měla by mít tuhle váhu přibližně, z toho korpusu bych ji vyřezala, protože z jedný rolády bude malá 😉

enza1
20. máj 2012

@mishulle dělám to normálně marcipánem...hladítkem vyválíš krásnou tenkou souměrnou linku http://enza1.rajce.idnes.cz/Detske/#PICT3415.jpg

enza1
20. máj 2012

@zdenallicka To je nejjednoduší abeceda co znám...jen se vyválí tenká placka, přiloží lišta a pokud chceš mít dané písmenkou s vytlačením lehce na něj přitlačíš, pak jen lištu zvedneš, zmáčkneš a písmenka vypadnou...žádná folie, je to rychlé...před tím můžeš hmotu nechat trochu oschnout, stačí 3min
třeba tady je vidět http://enza1.rajce.idnes.cz/Detske/#Dortky34.jpg

mariann2
20. máj 2012

ahojte babenky, pridávam moju tohtotýždňovú robotu, pár tort som ani nestihla ani odfotiť, takú som mala rýchlosť😢

dadka212
20. máj 2012

@miciatko ďakujem, robilo sa mi super, ale trebalo mi to potrieť maslom, inak by bol krtko moc hrbolatý

dadka212
20. máj 2012

aaa ďalšie 2 a 2 som zabudla odfotiť 😝 ďalší krtko z burizonovej hmoty 😀

zdenallicka
20. máj 2012

@enza1 No, já jsem to udělala stejně a teda tak jednoduché mi to nepřijde - bez fólie jsem měla všechnu potahovku v těch mezírkách mezi vytlačovačem a písmenkem a písmena byla zdeformovaná a potrhaná.. měla jsem vyváleno na tenko, protože na silněji to byla ještě větší katastrofa.. 😝 😝 😝

mishulle
20. máj 2012

@zdenallicka mám také tuto a dělám to jedině přes folii

mizulienka
20. máj 2012

@zdenallicka ja som si kupila tu groovy abecedu a skoro rok mi lezala v krabici, tiez som s nou nevedela robit a teraz na nu nedam dopustit, je perfektna
robim to tak, ze na uplne tenucko si vyvalkam hmotu, necham ju trosku presusit a vykrajujem, najprv zatlacim bez toho vytlacaca, troska pootacam do stran a potom vytlacim tou listou a ide to perfektne.
dufam, ze som to napisala zrozumitelne.

miciatko
20. máj 2012

baby ake nadhery ste popridavali, nadherne , ani neviem ktoru skor ulozit ako inspiraciu
toto je moja druha a som rada ze ziadna dalsia na vikend nieje, a krpec torticku nechce dat prec, len stale krici ktkoooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka212
20. máj 2012

@irriss super sa ti podarila 🙂

hajanka
20. máj 2012

@irriss jeeej ta je nadhernaaaaaa a ake ma prekrasne farby! takyto motiv by ma nenapadol a je uzasny!
tie vykukajuce mysky a chvostiky.. 🙂 krasne! mas moj obdiv, ja som tortu v zivote nepiekla!

atiatko
20. máj 2012

AHOJTE BABENKY 🙂
... tak toto je moja najobľúbenejšia najsladšia téma tu na MK .... už som tu bola viackrát napísala, že síce pečiem, ale na takéto nááádherné dielka ako tu vaše šikovné ruky tvoria si netrúfam ..... chodím si sem aspoň potešiť oko 🙂 ĎAKUJEM Vám, že moje dni robíte naoko sladkými 🙂 Mám na Vás PROSBU: Robili ste niektorá tortičku s nejakým školským motívom ? Ide o to, že náš synček končí svoj škôlkársky bezstarostný život (od septembra sme prváčikom 🙂 ) a chceli by sme dať ako poďakovanie upiecť marcipánovú tortu pani učiteľkám aj kuchárkam a upratovačke do škôlky .... O náplni a korpuse mám predstavu, no ako by mala torta vyzerať zvonku zatiaľ len hľadám nejaké inšpirácie .... budem Vám veľmi vďačná za Vaše nápady a možno aj nejaké foto .... Ďakujem .... A.

adka_praha
20. máj 2012

@vecernicci dakujem 🙂 mna este napadlo spravit z viacerych roladok, ze ich pozliepam na seba, to by mohlo byt aj v priereze pekne, ci? 😕