Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
6. jún 2012

@vecernicci fíííha, děvče ty máš kšefty, jen tak dál 😀 prosím tě dají se skladovat přes noc upečené korpusy po jednom zabalené v potravinářské folii, nebo se zapaří??? Mám je nechat jen pod utěrkou?

dadka212
6. jún 2012

@mishulle ja si urobím stredy a nechávam vytvrdnúť takto na špáradlách zapichnutých v polystyréne a pomaly lepím lupienky, kým prídem k poslednej tak tie prvé sú už vytvrdnuté...ale ak potrebujem tak v obale od vajec

anibas
6. jún 2012

@pristela a čo Šípková Rúženka medzi kvetmi ??? 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
6. jún 2012

@dadka212 to čo máš za akciu ??? 😨 😨 😨 😨 😨 😨

dadka212
6. jún 2012

@anibas akú akciu? myslíš tolko ruží? to som robila tuším 2-3 týždne dozadu kamoške pre jej maminu 50 ruží

florentina
6. jún 2012

@pristela super kytičky a teda taky super odfocené!

mates22
6. jún 2012

@pristela já prostě nechápu, jak můžeš něco takového vykouzlit z MMF 😉 , krásná a růžičky taky

lussy23
6. jún 2012

@lokalistin nádherné @irriss nádherná tortička aj myšky @lucka_o nádherné @dadka212 krásnučká @pristela nádherné @vera_vila krásna

ajka82
6. jún 2012

@makinka2 bananovo cokoladove muffiny:
125g maslo
100g pr. cukor
1 vajce
3 stredne velke banany
250g poloh. muka
troska soli
2 lyzicky prasku do peciva(ja tam davam jeden sacok)
100g jemnej horkej cokolady

maslo, cukor, vajce, muku, sol a pdp zmiesam, do toho zamiesam popucene banany a na koniec nasypen nasekanu cokoladu a premiesam... klasika na 12ks... piect na 170-180° cca 25-30 min (mama dava na 180 teply vzduch, ja 170° teplyvzduch s ohrevom...mame ine rury elektricke)

ja robim v poslednej dobe len tieto

vecernicci
6. jún 2012

@lifinka já je přes noc do druhého dne nechávám "vyvětrat" jen pod utěrkou a pak je dám do sáčku 😉

makinka2
6. jún 2012

@ajka82 moooc děkuji? 😉 zkusím 🙂 a kolik si za ně řikáš?

bambula1307
6. jún 2012

@maca77 krasne torticky mas na Fb 😉 poslala som ti ziadost o priatelstvo 🙂

bambula1307
6. jún 2012

@lifinka ja nechavam len tak pod uterkou korpusy, aj dnes mam jeden tak a 4 platy zakryte, zajtra plnim.

Zienky nestiham reagovat, sotva precitam..dako nemstiham, makam na zahradke. 😉

maca77
6. jún 2012

@makinka2 hodím ti sem recept.. rýchly, hrnčekový ....a nám najviac chutia... len mi dieťa kričí z vane, tak musím ešte odbehnúť 😝 😀

makinka2
6. jún 2012

@maca77 děkuji 🙂

dm1
6. jún 2012

@adrika202 juj som si ju musela pomylit som myslela ze na TOM som ju videla :-P. ale isto som ju potom na FB niekde videla lebo si pamatam ze som sa divala na tu retaz srdieckovu ze take nepoznam 🙂

mates22
6. jún 2012

@mishulle já preferuju třešeň (zkoušela sem ještě mandli a čoko, ostatní ne)

ajka82
6. jún 2012

@makinka2 joooj, na objednavku som este muffiny nerobila, to vzdy zostavalo v rodine, alebo sme doniesli niekomu len tak nech si daju ku kavicke (napr. ucitelky v skolke alebo Dr.) ... ale baby ti snad poradia...

makinka2
6. jún 2012

@ajka82 aha 🙂 já myslela jak píšeš, že děláš jenom tyto, tak že na zakázku 😉 asi si to budu muset spočítat, jestli do toho půjdu. je to pro kámošku tak za práci nic chtít nebudu. 😉

zklimekova
6. jún 2012

ahojte, idem si k Vám pre radu, ....akú farbu mám použiť , alebo z akých namiešať, aby vyzerala ako krabička z lentiliek-..teda iba ten podklad 🙂

emily_666
6. jún 2012

@ajka82 čo sa týka tých mafin, tiež chcem vyskúšať, ale aké sú lepšie formy? plechové či silikonové ? 😀

maca77
6. jún 2012

@makinka2
MUFFINY (banánové)
1 a 1/2 hrnčeka hladkej muky (250ml)
1/2 hrnčeka hnedého cukru (môže byť aj obyčajny ale nie sú také dobré)
1 prášok do pečiva
trošku soli
1/2 lyžičky mletej škorice
1 vajce
1/4 hrnčeka oleja
3/4 hrnčeka mlieka
1-2 popučene banány (závisí od veľkosti)
kúsky čokolády, môže a nemusí byt, prípadne hrozienka
Všetko zmiešať v jednej miske len vareškou, dať do 12 košíkov a piecť okolo 20-25 minúť. Miesto banánov môže byť aj Ine ovocie, napr. jablko, čučoriedky

... ja väčšinou robím naraz z dvoch dávok... a dám 1 väčší banán a 1 ošúpané jablko postrúham .... alebo hrušku 😉

vinka
6. jún 2012

@pristela
@aduskatt no tak ja tiež dávam okolo 1cm len mne to už bolo blbé napísať tak vela ked som mala tortu kde bolo asi 2mm krému fakt.Ta som si myslela,že to dávam sakra vela. 😀 😀 😀 😀 😀 OK tak som v poho 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
6. jún 2012

@vinka no jasne🙂) a ja som si vcera dala asi 10 cm vrstvu pribinackoveho len tak, sama pre seba🙂) a rovno do misky a s lyzickou🙂

maca77
6. jún 2012

... a ja idem pokračovať v tvorbe... mm dnes zabodoval ke)D prišiel z práce... že to akú erotiku ideš robiť? a ja kukám na neho... veĎ to bude Mauglí ... chýbali mu ešte vlasy a červené kraťasky 😀 ... a ďalej že či to oranžového koňa robím.... to ukázal akože na tigra z knihy džunglí 😀 som ho ale trochu upravila, tak sa začal aj na tigra podobať 😝

maca77
6. jún 2012

@aduskatt aj moje decká stoja nastúpené pri mne s miskami a lyžičkami keĎ zistia že pribináčikový krém idem robiť 😀

aduskatt
6. jún 2012

@maca77 vcera tu bola siahodlha debata o pribinackovom a ja som si ho proste musela ist urobit..ale som si to ospravedlnila, ze som potrebovala zbytok jahod upratat🙂 tak som upratala, do seba.na olovrant aj na veceru😨)

ajka82
6. jún 2012

@emily_666 ja mam doma len plech na muffiny a papierove kosicky do neho... v silikonovej som este nerobila

dajna11
6. jún 2012

@makinka2 ja beriem 0,40 cnetov za jednu s marcipánom zdobenu...a je to veru málo,bo tej práce čo je na tom...ale tak aspon sa zahrám 😀

makinka2
6. jún 2012

@maca77 moooc děkuji za recept 🙂 a ty je děláš na zakázku nebo ne? a ještě prosím tě sice to není důležité, ale co je popučené 😅 já mám někdy trochu problém Vás číst 😅 nejsem moc zdárná ve slovenštině 😀 😀 😉 😉