Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
12. jún 2012

@vejinka praveze ja mam pocit, ze to bude doooost tuhe🙂 sedliackym rozumom.ved cokolada tam zatuhne a to karamelove salko je ako beton🙂)a stuzovac ani nepisem, to je samozrejmost.mna zaujimala skor chut ako konzistencia🙂)))v kazdom pripade dakujem za nazor.

aduskatt
12. jún 2012

@vejinka maslo urcite davat nebudem, nechcu ho tam, takze hladam alternativy🙂

vejinka
12. jún 2012

@aduskatt ja som doteraz robila len cokoladu so slahackou a po vymixovani to bolo riedke...takze ja mam skusenosti biedne🙂

aduskatt
12. jún 2012

@vejinka ja mavam parizsky fajnovy, nikdy mi netiekol, dokonca som to raz prehnala s cokoladou a bol ako betonik🙂

dadka212
12. jún 2012

@mia1111
@mizulienka ja som dala želatinový stužovač dr. oetker, keď sa mi mascarpone plnka nevyšlahala do tuha.....a pekne to spevnelo

vejinka
12. jún 2012

@aduskatt tak niekde robim chybu 😅

aduskatt
12. jún 2012

@vejinka mozno malo cokolady davas🙂

jakelina
12. jún 2012

@aduskatt já si myslím, že to bude i moc sladké, to Salko je sladké, čokoláda taky.

mia1111
12. jún 2012

@jakelina - a čo je to ten Vanilmix? To nepoznám... 😉

jakelina
12. jún 2012

@mia1111 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=51181893&tab=4
Je to pudink za studena, dávám to do věnečků nebo do krému a děti to mají rádi zapečené v listovém těstě.

aduskatt
12. jún 2012

@jakelina na tri slahacky dam pol konzervy salka a nebudem davat cukor....aj tak je to vela podla teba?

mia1111
12. jún 2012

@jakelina - aha, to som si nikdy v obchodoch nevšimla, ale keď puding za studena, to bude asi niečo podobné ako Creme Olé, tiež sa robí z neho puding iba zmiešaním so studeným mliekom 😉 . Kuknem v sámoške, či ho máme aj na SK 😉

79zuzana
12. jún 2012

@lussy23 dakujem, jahodky su ozajstne 🙂 az tak doveryhodne modelovat by som nezvladla 🙂

mariann2
12. jún 2012

@mia1111 @mizulienka ja do mascarpone plnky bežne používam želatínový stužovač za studena od Dr.Oe..., keď to mám riedke, zarobím si ho, poriadne vymiešam, aby neboli hrudky a fuknem to do krému, necítim to tam

anibas
12. jún 2012

@dm1 Danka ja som frézie robila ako jednoduché kvietky na drotiku, hrubší kužeľ, rozsrihla na 6 lupinkov a kosticov stenšovala smerom von tak, aby vznikol freziový lupienok

jakelina
12. jún 2012

@aduskatt já jsem myslela, že jednu šlehačku, čokoládu a Salko. Na tři šlehačky to hodně není, to bude tak akurát. 😉

jakelina
12. jún 2012

@mia1111 já kupuju a cukrářských e-shopech, jinak se tady koupit nedá. Je to balené po půl nebo po kile. 😉

mia1111
12. jún 2012

@jakelina aha, tak v obchode to asi ani nenájdem 😅 🙂 . Nevadí, vyskúšam aj ten želatínový stužovač, ak to bude OK, nebudem špekulovať 😀

jakelina
12. jún 2012

@aduskatt pak napiš, jaký ten krém byl, taky bych vyzkoušela, díky. Já mám karamel ráda, ale ne s máslem, to mi moc nechutná. 😒

mia1111
12. jún 2012

@anibas - krááááááásne kvietky, wau, aj ja by som to raz chcela skúsiť 😵 😵 😵

maca77
12. jún 2012

@mamina1978 Ďakujem 😉

aduskatt
12. jún 2012

@jakelina ved prave.ja vobec kremy s maslom neoblubujem a nevesta tiez nechce, ale chce karamel🙂)takze idem skusit.uz som robila jedna slahacka a jeden tvaroh a salko.to bolo dost sladke...............tak vyskusam bez tvarohu na tri slahacky dat polovicku a coko......tak uvidime🙂

fordikford
12. jún 2012

ahojte cukrarky mam k vam prosbu neviem ako to mam napisat aby ste vedeli čo potrebujem takže dostala som zakusky a bola na nich biela poleva a čokoladova dekoracia ale ta bola uplne rovnaka ako keby bola naliata čokolada na nejaku ozdobnu foliu a ta bola potom stiahnuta neviem ako by som to opisala dakujem

aduskatt
12. jún 2012

@fordikford a co potrebujes? nejak to z toho prispevklu neviem vycitat 🙂

jakelina
12. jún 2012

@fordikford to byl asi čokotransfer ne???

79zuzana
12. jún 2012

@fordikford to vyzera na cokotransfer... ale nepochopila som teda co potrebujes

dm1
12. jún 2012

@fordikford neviem ci spravne chapem ale moze mohli to byt 2 veci - bud cokotransfer - teda taka folia ktora ma na sebe nejaky vzor kakaovym maslom a prenesie sa na cokoladu - vtedy bol povrch dekoracie rovny- napr. tu ich maju http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/chokotran...
alebo strukturfolia - to robi vzor na cokolade plasticky - naleje sa na foliu a zlupne sa dole http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/40x25cm/

dm1
12. jún 2012

@anibas dakujem moc presne tak to prave robim 🙂. no snad z toho nieco bude 😝

fordikford
12. jún 2012

dakujem asi to bude ono to vyzeralo ako keby to bolo nakreslene jemnym štetcom

anibas
12. jún 2012

@fordikford daj foto koláčikov 😀 😀 😀