Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
25. jún 2012

@njonja toto fakt obdivujem jak sa vie niekto s tym takto pohrat 😉

stankapk
25. jún 2012

@dadka212 ok 🙂

lokalistin
25. jún 2012

@dadka212 ja tak robim stale ale davam cesto ovocie puding so stavy nie s mliekom a na tom tu plnku a nikdy nemam problem a dokonca som raz robila plnku dole a na to kiwi a zele a tiez sa nic nestalo a to ze tvarohova a kiwi sa neznesu, ze zhorkne ale bolo to uplne v poriadku

dadka212
25. jún 2012

@lokalistin no ja som už robila tvarohovú s kiwi a v pohode a mňa teraz normálne zarazilo, že sa to zrazí teraz neviem akú plnku spraviť....

mizulienka
25. jún 2012

@dadka212 baby ale ved bezne sa robi tvarohovy so zelatinou nie?

mmaky
25. jún 2012

ahoj holky občas vás sem chodím šmírovat a kochat se nad vašima krásnýma dortama. tentokrát sem jdu s prosbou o radu. Dá se nějak použít marcipán, který je vytáhlý z mrazáku? Dělala jsem minulý měsích dort a zbylo mi moc marcipánu tak jsem to bezmyšlenkovitě hodila do mrazáku protože jsem myslela že marcipán budu potřebovat nejdřív tak za půl roku, ale zítra bych ráda udělala pro známou dort tak nevím jestli jít rovnou koupit nový marcipán nebo jestli se, bude dát použít.

mima1311
25. jún 2012

@dadka212 ja som skor pocula , ze kiwi neni vhodne pod zelatinu ,, teda niektoru,, lebo uz som aj zelatinove jedla s kiwi, ale cop som mala naposledy ja zelatinu , co som robila tortu s tymi piskotikmi , tak na nej bolo ze sa neodporuca davat na kiwi a tusim ananas , alebo dat ale ovela mensie mnozstvo vody potom , ze horsie tuhne ... 😉

dadka212
25. jún 2012

@mizulienka šak to ja neviem asi to risknem ak by sa to pototo tak rýchlo urobím nový, možno dala len moc horúcu želatinu alebo neviem? 😕

dadka212
25. jún 2012

@mima1311 ja dávam v pohode kiwi na tvaroh aj pod želatinu 😀 zatial sa mi nikto nesťažoval, práveže najväčšie pochvaly mám, že aj babky boli unesené z chuti torty čo je poklona lebo babky robia väčšinou všetko také mňam 🙂

mima1311
25. jún 2012

@dadka212 jasne , ze je to mnaaaaam , tiez som uz papkala , som skor myslela to ze asi je rozdiel zelatina a zelatina , na niektorej uvadzaju v postupe ze kiwi a ananas nedoporucuju , nie vsak na vsetkych 😀 😀 😀 tieto zelatinkove s tvarohom a ovocim su na leto bombasticke - osviezujuce 😉

dajna11
25. jún 2012

@simasa jeeeej čo to organizujtee???, 😀 😀

vecernicci
25. jún 2012

@florentina já tu šťávu pro jistotu steriluju a vydrží i pár let a hlavně ji mají děcka i v zimě, a džus mám v lednici a on se za pár dní vypije

vecernicci
25. jún 2012

@dadka212 já to počítám na kila jako dorty a ještě si nikdy nikdo nestěžoval 😉 a já jsem pod ovocný koláč se želatinou teďka dělala jogurtový krém a v pohodě a všichni se prý oblizovali 🙂

dadka212
25. jún 2012

@vecernicci no ja idem robiť aj tortu v torte bude jogurtová plnka na jednom poschodí na druhom bude mascarpone a do koláču som chcela tvarohový...oni povedali, že im je jedno aké plnky, len majú byť svieže s ovocím 😀

mima595
25. jún 2012

ja davam pod medzi tvarohovy krem a zelatinu kiwi uplne v pohode, miesam s mandarinkami ..krasne to vyzera a chuti to super...
možno bol problem v tvarohu, mala domaci, neviem, ale teda moja sestra nema zdaleka tolko namiesaneho tvarohu ako @dadka212 upecenych tort..ona je prudky amater 😀 😀 😀 ..možno bola chyba v nej a nie v plnke 😉

dada2007
25. jún 2012

foto z netu........baby, ako sú urobené tie pichliače???

lifinka
25. jún 2012

@dada2007 možná udělán potah ze stejné barvy a ty jehličky kužílky nastříhané anebo vtlačené do potahu kosticí?Ale jen můj odhad 😉

dadka212
25. jún 2012

@mima595 veď asi vyskúšam ak sa nepodarí, zjeme my nám je to jedno 😀 a im urobím nejakú improvizovanú plnku 🙂

maca77
25. jún 2012

@dada2007 myslím že je to potiahnuté poťahovkou a pichliače sú kužely popritláčané kosticou

lifinka
25. jún 2012

Potřebovala bych ispiraci, zda máte uložné dorty s tématikou VÝPRAVČÍ +VLAK a DJ (hudba) zákaznice to má pro dva pány a chce to jako půl na půl???

mima595
25. jún 2012

@dadka212 -vyskusaj, a daj vediet..ono to bbolo chutovo vyborne, my sme zjedli cely kolac, len sme to museli jest lyzickou, lebo ta plnka tak padala 😉

lifinka
25. jún 2012

@vecernicci nemáš ve svých receptech odskoušenou dobrou náplň jako pařížskou šlehačku nebo tak něco?

mamina1978
25. jún 2012

@dada2007 Ja si myslim, ze to mozes aj ked das hrubsiu potahovku a noznickami nastrihat a potom len tie konceky posulkat medzi prstami , alebo skus...... ja mam taketo inspiracie na jezkov, tam je to cez lis kuk...... 😉 🙂

dajna11
25. jún 2012

@dada2007 ako píšu baby,podla mna je to tiež tak,a pichliačiky sú šulkané a pritlačené kosticou k telu,ja tak robievam trsy trávy ked sa mi nechce cez lis na cesnak tlačiť 😀 😀

florentina
25. jún 2012

@simasa to zní skvěle, přesně tak bych si to nějak představovala, já jen nevěděla, zda už tady v minulosti třeba nějaké takové setkání neproběhlo a není tedy už nějak dané jak to bude probíhat. Takhle na víkend by to bylo skvělé, alespoň já po nějakém takovém "relaxu" už dlouho toužím 😉. A pokud by jsi zkusila něco zajistit, tak by jsi byla moc hodná, měla by jsi mé velké díky. Jinak já bych určitě jela autem, tak bych případně mohla i někoho třeba z CZ vzít s sebou, pokud by to nějak v cestování pomohlo, i když nás tu moc z CZ není a každý z jiného kouta, ale tak třeba by jsme to nějak doladily.

larah
25. jún 2012

@vlada111 aj ja chválim bešamelovu, aj chutovo aj prácou hlavne teraz ked je teplo nemusím sa vyhrievat nad parou 😀 😀

florentina
25. jún 2012

@vecernicci nebudeš se doufám zlobit, když ti položím základní otázku? Jak sterilizuješ? Předem se omlouvám, ale u nás doma se nikdy nic nedělalo, ale já bych právě ráda začala nějaké domácí šťávy, marmelády, kompoty aj. začít dělat. Mám nějakého tucha, že se to dá vařit do vody, ale na jak dlouho, případně zda je v tom nějaký fígl netuším 😅 ....a děkuji

salonka1981
25. jún 2012

Krásne tortičky ste popridávali,ja keď robím viac ako 2 tak nič nestíham.Ďakujem za všetky "lajky"

@vlada111 krásne tortičky robíš,hlavne postavičky,kvietky...mávaš úúúžasné.Mohla by som sa opýtať či nemáš niekde pokope tvoje tortičky?Rada by som si ich popozerala ak by sa dalo.Ďakujem 🙂

simasa
25. jún 2012

@dajna11 no ved stretko uz konecne, nech sa o tom len nekeca 😀

jakelina
25. jún 2012

@florentina já se hlásím jako zájemce o odvoz 😀 😀 😀